БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-11

  • 19 710
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 114
Аманита, когато поиска тогава  Simple Smile.
Ужас, не бих дала никога Слънчо  Stop.

# 706
  • София
  • Мнения: 39 918
Аз също не бих дала Слънчо. Купих веднъж защото другата каша ми беше свършила, а в кварталното магазинче имало само такава. Двоумях се като ми се обади мъж ми, ама му рекох да я вземе. Опитах я. Все едно ям трици, буквално. Това ми беше 1вия и последен опит със Слънчо.

# 707
  • Мнения: 15 379
Аз направих два опита с млечни каши Слънчо, но Тео беше над 1 година.
Първото и основно впечатление, което ми направиха, че бяха ужасно сладки. Разтваряха се добре иначе, без буци.

Но не са подходящи за бебета, защото са с обикновено сухо пълномаслено мляко и са много, много сладки.

# 708
  • Мнения: 186
Благодаря ви за отговорите  Hug И аз четох състава и се зачудих млякото какво е  newsm78, а видях, че имат и захар и за това попитах. Имам елдена каша ще я пробвам и ще купувам и друга.

А как се въвежда глутена, още ни е рано, но искам да съм информирана и подготвена. Последно съм гледала бебе преди 12години, а тогава нещата бяха коренно различни.

# 709
  • Мнения: 3 114
Елдата е малко тежичка за храносмилане, иначе е много полезна. Бих те посъветвала да почакаш с нея. Сега оризова, оризова с царевица, плодови каши. На 6 м и половина можеш да въведеш глутен с каша спелта или овесена. Те имат ниско съдържане на глутен и са подходящи за начало. Веднъж като го въведеш трябва да даваш всеки ден. След овесената продължаваш с пшеница и различни мултизърнени каши.

# 710
  • Мнения: 186
Michael@, благодаря  Hug  Ще изчакам с елдата. Утре ще търся тук каши на Лактана и Хумана.

Лека и хубава вечер!

# 711
  • Мнения: 15 379
Елда се въвежда след 7 навършени месеца.
За тази възраст само ориз.

# 712
  • Мнения: 3 114
На Хумана кашите обаче не са с преходно мляко, така че изчакай и с тях. Аз сега видях възрастта на бебето. Царевицата също е тежка за храносмилане, така че остава само ориз, както е писала Sourcherry. В този случай те съветвам да вземеш Лактана  Peace!

# 713
  • Русе
  • Мнения: 904
Момичета да попитам с какво мога да комбинирам прясна чушка и как да я дам -печена или сварена

# 714
  • Варна
  • Мнения: 2 139
Момичета да попитам с какво мога да комбинирам прясна чушка и как да я дам -печена или сварена
С картоф, ориз, царевичен грис. Варена мисля ще е по-добре, задължително обелена.

# 715
  • Мнения: 3 114
Днес предложих за втори път зърнена каша със сирене и масло и беше категорично отхвърлена. Педиатърът ни каза да му давам вече всеки ден месно пюре като един ден да е риба. Като стане на 10 месеца да оставя 4 дни месо, 1 риба и 2 дни зеленчуци към които да добавям жълтък. Аз попитах с какво да давам сирене и тя каза, че трябва да го науча да яде попара  Rolling Eyes. Ми не ще детето и сега се чудя с какво да го предлагам. Понеже той много обича един дует на Гербер - ябълка и грозде с извара, мисля да добавям сирене към едно плодово пюре с грозде пак на Гербер. Но колко често трябва да яде сирене?

# 716
  • Мнения: 320
Аз давах сирене всеки ден, с попарата, парче с големината на кибритена кутия. Казвам давах, защото сега с разнообразието на плодовете и правя повече кисело мляко с плод и бисквита за закуска Simple Smile
Ако ядете оверсени ядки ( нещо, което при нас се приема като отрова), може да му правиш овесени ядки с масълце и сиренце Simple Smile. Друг вариант,  за който се сещам е в зеленчуковото пюре, заедно с жълтъка.

# 717
  • Мнения: 3 114
Ванси, сутринта пробвах зърнена каша с масло и сирене и не мисля, че с овесените ядки ще е по-различно. Сега четох в една книга, че сирене трябва да се дава всеки ден от 10-я месец, може д асе редува с извара. Той обожава дуети с извара, аз ги редувам с йогурт с бисквити. Ще оставя два дни в седмицата за зеленчуци на обяд и там ще слагам сиренето. А сега възниква въпрос жълтък със сирене може ли да се дава? Скоро научих, че желязото не се усвоява добре заедно с млечни продукти. Въпреки това нашият педиатър ми каза да довавям в млякото му капки Малтофер.
Ванси, мерси за бързия отговор   bouquet!

# 718
  • Мнения: 3 066
Аз ли4но не съм давала попара пове4е от веднъж,но сирене ,извара и мле4ни всеки ден под разли4ен вариант.

# 719
  • Мнения: 3 114
Таня значи да редувам сирене, извара или йогурт. Това достатъчно ли е?

Общи условия

Активация на акаунт