Ранна бременност и лечение на влагалищни гъбички

  • 50 423
  • 108
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 58
Здравей Елена, аз имам подобен на твоя проблем. Откриха ми гъбички и също съм в 9 г.с. моята лекарка също каза, че нямало никакъв проблем да се слагат глобули. нямало да навредят. но и мен ме е бъзе да ги слагат и все отлагам. но май ще се наложи, защото нещата не се успокояват, а напротив. за паренето не знам какво да ти кажа, аз нямам парене, може би другите форумки ще помогнат повече. Успех Grinning

# 91
  • Мнения: 106
Да ,основно болката ме притеснява..и това парене при уриниране.Сякаш насъбраната урина я провокира тази болка..  Thinking Другото се тушира някак с често взимане на душ..Знам ли..Ако не ми размине ,ще ходя пак на лекар.

# 92
  • Мнения: 444
Елена Христова, хубаво е да си направиш една микробиологично изследване, за да си сигурна на какво се дължи проблема. Може и да не са гъбички, а бактерии. Тази болка при уриниране ми подсказва за цистит. При всички случаи е добре да знаеш какъв е проблема. И има лечение по  време на бременността на всичко, по-опасно е да се бездейства. Успех ти желая и лека бременност!  Hug

# 93
  • Мнения: 106
Пуснаха ми микробиология и лекарката каза ,че са гъбички..Но каза ,че мога да изчакам да вляза в четвъртия месец ,за да слагам глобулите ,въпреки че са били безвредни ,ако се притеснявам.Не е казала - непременно ги слагай ,а по-скоро ако не можеш да търпиш.Значи едва ли е толкова опасно ,по-скоро неприятно.Поне аз с такова впечатление останах..  newsm78

# 94
  • Мнения: 444
Не мисля, че ще има проблем за глобулите, особено щом са гъбички. Но тази болка е малко странна. Ако прецениш, консултирай се още веднъж с твоята лекарка или с друг гинеколог Wink

# 95
  • Мнения: 3 334
Както казвам винаги:"Гъбите обичат бременни жени".Не се притеснявай,лекарят ще ти назначи съответно лечение за бременни  Peace
Peace

и Честито Hug

# 96
  • София
  • Мнения: 1 395
ElenaHristova,

Както са ти казали и другите, гъбите са често срещан проблем в ранна бременност и слагането на глобули е нещо обичайно (и в него няма нищо страшно). Струва ми се, че е неразумно да отлагаш лечението си - това го отнасям и към bella123. Предполагам какво точно ви притеснява - прочели сте в упътването, че изписаното ви лекарство не се препоръчва за бременни и кърмачки, което от своя страна е напълно нормално, предвид факта, че никой не би извършвал клинични проучвания върху жени в това състояние.  Peace

# 97
  • Мнения: 106
Чела съм за случаи на спонтанен аборт ,вследствие лечение на гъбични инфекции ,преди края на трети месец.Опасността е сериозна и на практика е на кантар - кое всъщносте по-опасно - гъбичките или лекарствата ?Това е въпросът...

# 98
  • Мнения: 444
Според мен има доста случаи на спонтанен аборт при една инфекция, която не се лекува, но всичко е въпрос на гледна точка Wink Аз самата също карах до 4-ти месец с гъбична инфекция. При това беше едно промиване със смрадлика по цял ден, опитвах със сода и какво ли не. После съжалих, че не съм се лекувала по-рано и не потърсих второ мнение. Имах късмет и нямаше проблеми. Вярвам, че и с вас ще е така Wink

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Опасността е сериозна и на практика е на кантар - кое всъщносте по-опасно - гъбичките или лекарствата ?Това е въпросът...

Да, така е...
Зависи от тежестта на инфекцията, има хора, които дори нямат симптоми, има други, при които е нетърпимо положението...
Все пак, лекарите си знаят работата /поне би трябвало да я знаят  Mr. Green/, чуй още едно мнение, ако не си сигурна в лекаря си и по-добре се лекувай навреме. Peace

# 100
  • Мнения: 2 477
Интересно ми е изобщо има ли отърване от тези гъбички?
Ефекта след лечение е временен и след това гъбичките са налице .И всичко започва пак-лечение,нерви ,но без резултат.Не мога да разбера,на мен ли лекарите не ми обръщат достатъчно внимание или просто сдобиеш ли се веднъж с тези гадини няма как да се излекуваш.
Притеснявам се един ден като реша да си имам бебче какво ще правя?Вече от няколко години не мога да се излекувам !Толкова е неприятно ,чувствам се ужасно !!!

# 101
  • Мнения: 3 242
Лекуването на гъбички изисква не само вземане на лекарства но също така и промяна в хранителните навици. Гъбичките се хранят с захар , така че най важното е да спреш сладкото за да няма с какво да се хранят Wink

# 102
  • Мнения: 2 477
Лекуването на гъбички изисква не само вземане на лекарства но също така и промяна в хранителните навици. Гъбичките се хранят с захар , така че най важното е да спреш сладкото за да няма с какво да се хранят Wink

Аз не ям много сладко ,дори има дни в които изобщо не ям .Предполагам ,че ако това е една от причините трябва да поемам доста захар.Simple Smile
Просто вече не знам при кой лекар да отида и да съм сигурна ,че наистина ще ми обърне внимание.Какви ли не хапчета ,кремчета  и глобули съм използвала ,но просто се изчиствам временно .Сигурно вече са станали хронични. Знам ,че много жени се оплакват от тези гадини,много са досадни .
При най-малкото нещо и веднага са налице.Сега съм сигурна ,че ги хванах от морето.
Мисля да си взема от аптеката Микомакс ,защото чак другия месец ще мога да отида на преглед. Знам ,че не е правилно без преглед да си купувам каквото и да е ,но нямам друг избор.Надявам се Микомакс да ми помогне .

# 103
  • Мнения: 3 242
Спри захарта тотално и отиди на лекар, а не да се лекуваш самосиндикално. Също така си подсили имунната система. Също така можеш да вземаш и лактобацили. И не на последно място секс само с презерватив и никакъв орален докато се лекувате ( трябва да се лекувате двамата с партньора ти) и не прекалявай с хигиената , особно разни влагалищни промивки.

# 104
  • Мнения: 2 477
Да ,на прегледи ходя поне на 6 месеца.Пускат ми изследвания и ако се налага ме лекуват,но разбира се резултата от лечението е временен.Гинеколожката ми никога не ми е обяснявала какво трябва и какво не трябва да използвам за да се пазя от тези гадини.Просто никакво внимание.Понякога си мисля ,че изобщо не ги интересува и не се стараят да помогнат на човек ,а просто си пишат рецептата ,колкото да мине номера.
Никога не съм се самолекувала!
Какво точно представляват тези Лактобацили?А иначе влагалищни промивки никога не съм си правила ,защото съм чувала че не са полезни.

Общи условия

Активация на акаунт