Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 6 тема

  • 119 585
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 122
Прияет в новата тема:)
 Да ви кажа, не си намерих в Кауфланд форма за мини- мъфини... Ако някой е виждал някъде другаде, моля да сподели Praynig Една приятелка ми поръча силиконова от ибей, ама докато дойде, продължавам да търся..........

KikiNiki

аз си взех от магазин Двата шъркела  -ето такава но преди около половин година и струваше към 14 лева май .... дано не лъжа .... но аз и преди си взех от там формата за големите мъфини и съм много доволна от качеството. Единствен недостатък - малко бройки и ми писва да пека. ooooh!
 В линка има адреси на магазините в  София ако проявиш интерес.  Peace

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 311
missing,
 пека на около 190 градуса на горен и долен реотан. Никога не са оставали сурови, по-често ги попрепичам. Crazy
Аз ги пекох на горен и долен на 200  Rolling Eyes Значи ще посмъкна градусите още.. ще пробвам, дано да стане  Grinning Мерси  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 461
аз ги пека на 170 градуса на колкото и си пека блатовете за тортите  Peace

Стоева благодаря че си дала рецептата само да добавя че крема е маскарпоне с нутела ,но може да се направи и със заквасена сметана и течен шоколад ,какаовите бяха убииствени на вкус



# 18
  • Мнения: 921
И за да не е само запис ето козуначените ми мъфини от миналата седмица  Blush

# 19
  • Мнения: 678
Записвам се в новата тема.Нямам прясна снимка,не съм правила мъфини от 2 седмици.Но ми подариха форма и след като ми свършат капсулите ,вече ще си купя от по-тънките и ниски ........

# 20
  • Мнения: 1 701
Никой ли няма идея как да направя мъфини със шоколадови парченца, ама парченцата да останат в мъфина, а не на дъното му или да се смесят с тестото...?

# 21
  • Мнения: 921
Wish, на мен никога не ми е падал шоколада на дъното  newsm78 Правила съм по тази рецепта, но вместо шоколадов чипс с парченца шоколад  Peace
http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpha … D0%91&id=1204

Слагала съм и върху самите мъфини по цяло парче шоколад и също не ми е падал, шпросто леко се прикрива. Виж на снимката  леко си личи

# 22
  • под тепетата
  • Мнения: 9 430
wish , ползвай готварски шоколад от Кауфланд / 200гр на Стила Долче за 1,99лв / и мисля, че няма да имаш проблем. По-твърд е,черен  и с по-високо съдържание на какао - няма да се разтопи надробен на парченца.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Записвам се в темата и искам да отговоря на Диамантче аз правя моите мъфини в чашки за кафе, няколко различни вида и не ги пека на водна баня .Предполагам че точно такива чаши имаш в предвид , но след това трябва добре да ги накисна, защото трудно се мият.Просто си мечтая за хубва форма ,но все още не и е дошло времето.

# 24
  • Мнения: 1 369
 Wish, след като го надробя с чопъра, го смесвам с тестото. Никога не е падал на дъното, като се изпече си се виждат отделните парченца. Аз използвам също шоколад от кауфланд, най- обикновения млечен или бял, който си е марката на кауфланд- Katy.  Аз поръсвам и отгоре по малко от надробения шоколад, не пада надолу.
 toniak, благодаря за инфото! ще го пробвам тоз магазин, само да си намеря повод за път в тая посока.

# 25
  • Мнения: 3 219
Никой ли няма идея как да направя мъфини със шоколадови парченца, ама парченцата да останат в мъфина, а не на дъното му или да се смесят с тестото...?

Aз правя едни мъфини с аерошоколад, също не пропада надолу, остава си на мястото. Рецептата я има на първа страница някъде Simple Smile
Също и по тази рецепта, става много удачно http://www.receptite.com/recepta.php?r=13785

# 26
  • Мнения: 87
Никой ли няма идея как да направя мъфини със шоколадови парченца, ама парченцата да останат в мъфина, а не на дъното му или да се смесят с тестото...?
Аз ползвам шоколадови капки за печене.

# 27
  • Мнения: 118
Мъфините пека на 150-160 градуса, на решетката по средата на фурната, добре се изпичат, нямала съм проблеми до сега с печенето  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 22 867
Мъфините пека на 150-160 градуса, на решетката по средата на фурната, добре се изпичат, нямала съм проблеми до сега с печенето  Simple Smile

Печките, т.е. фурните, са различни и всеки трябва да си опознае своята. Peace Когато пека в силиконовите формички, пека, като donbonbon - в средата на фурната на 160 град. Когато е в металната, слагам долу и пак на 160-170 град. На 200 град всичко гори.

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 311
Мъфините пека на 150-160 градуса, на решетката по средата на фурната, добре се изпичат, нямала съм проблеми до сега с печенето  Simple Smile
Така направих сега, 160 градуса, средата на фурната, станаха като купени!  Grinning
Ползвах и друга рецепта де, но въпреки това.. Много съм доволна  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт