Бременността е към своя край, ще гушнем бебчовците си през Май! -Тема 23

  • 21 926
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 294
Добър ден и от нас.
Първо да честитя на  OPOSUM4E, за прекрасната малка принцеса, Да е жива и здрава и много, много щастлива, а мама бързо да се възстанови  Hug

Честит рожден ден на  juji2704. Всичко най-хубаво ти пожелавам и да родиш лесно като Хера  Wink

Правда  добре дошла у дома  Hug

Прибрах се преди малко от болницата. Утре трябва пак да ходя  Crossing Arms
Имало главна визитация. Днес ми правиха запис на тоновете (пак), срещнах се с анестезиолог, ми то смешна работа. Попълни си документите,  попита ме дали имам алергии  и това беше  Laughing . После минах на ЕКГ, сърцето ми е пушка. Като дете имах шум, но съм го израснала с годините.
Това беше за днес. Утре ще видим какво ще ми правят.
Ако съм пропуснала някого моля да ме извини , но ужасно много ми се спи. Лягам си и по-късно пак ще пиша  Hug

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 14:33 от nellyli

# 61
  • Мнения: 1 328
Честит рожден ден, Juji2704   bouquet
Честито бебенце на Опосумче,
Добре дошли на завърналите се с бебета Hug

Цвети, а и не само Цвети Simple Smile Начина за справяне с разранените зърна или по-точно да не се допуска да се разранят е, да се кърми в правилна поза. Широко отворена уста на бебето, на 180 градуса ако може, добре ще е. И колкото може по-голяма част от ареолата да се пъхне в устата. Ако трябва - изчаква се известно време, докато отвори бебето широко уста и тогава се слага на гърда. Точно за това е хубаво интервала между кърменията да не е голям, за да не е озверяло бебето от глад и да не знае какво да прави с гърдата и зърното. Единственото, което може да направи в такъв момент е да го захапе само него.. а тогава наистина има и рани, има и ненужна болка. Бебето се слага към гърдата, а не майката да се привежда към бебето. То трябва да е на нивото на гърдите. Удобно е, ако се сложи някоя друга възглавница за повдигане; корем на бебето към корем на майката, не корема на бебето към тавана.. в общи линии това е Simple Smile
Кремчета - Гармастана е по-старо поколение, има нужда от отмиване преди всяко кърмене, а това допълнително изсушава кожата. Ланолинов какъвто и да се вземе, е без отмиване - момичетата са споменали Авент вече, друг вариант за който се сещам е Лансинох или от магазините ДМ имало някакъв по-евтин, но отзиви за него нямам. Или просто да се оставят на въздух зърната намазани с капки кърма.

Аз днес бях на запис на тонове, уговорих се с док, там ще раждам. Много гъзарско са го направили отделението в Окръжна наистина.. И потвърди пак, че ще е младеж, при това много надарен Simple Smile Съгласи се за окситоцина, срещу подпис разбира се.. упойка ако искам, влиза в цената.. опули се, като казах че вероятно няма да искам. Присъствие на таткото може, дори и при друга родилка, слагали паравани между леглата.. И така, ще видим след около месец какво ще се окаже в действителност Simple Smile

Нели, почнала съм да стискам палци от днес, да знаеш Simple Smile)

# 62
  • Мнения: 2 614
Здравей Цвети, Четита ти Стефания!   bouquet
Поздравления и за избора ти да я кърмиш!  Peace
За зърната, ако вече има ранички, би могла да си вземеш крем с пречистен ланолин - той не се отмива при кърмене, а в същото време доста майки са споделят, че облекчава болките им. Обикновено раничките по зърната и болките по тях са в следствие на не много правилното поставяне на бебето на гърдата да суче. Ето една полезна статия за правилното поставяне на бебето на гърда: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=45914.0, а тук има и клипче http://www.youtube.com/watch?v=Zln0LTkejIs&feature=related Може да опиташ и нови пози за кърмене, ако трудно ви се получава - ето няколко варианта http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106752.0
На много майки им е по-удобно да кърмят легнали – така успяват да си почиват когато бебчето спи и не натрупват умора от безсънието  Обикновено, когато бебчето е мъничко може да се подложи нагъната кърпа под него, за да е по-височко - на нивото на зърното и да засуче по-лесно като не тегли зърното към себе си, което би го разранило. Като засуче бебето може също да се приложи компресия на гърдата - така млякото потича по-лесно и може да облекчи болките в зърната от дърпането на бебето. Ето и как може да се прави това нагледно:  http://www.youtube.com/watch?v=Wj9tLgYn-bA

Чаят за кърамчки понякога помага, но най-вече производството на кърма се стимулира от честото поставяне на бебето да суче. Може, ако решиш да опиташ да го кърмиш при първите показани симптоми за глад - неспокойно си върти главичката, имитира сукателни движения, промрънкване, лапане на ръчичките. А би ли разказала как се кърмите със Стефания? С режим, на поискване? Даваш ли вода? Нощем кърмиш ли я? ЗАщото може с малка реорганизация на кърменето да успееш да увеличиш лактацията 

За съхранението на кърмата ето в тази тема е добре описано http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

Нели, страхотно оформена темичка както винаги  Hug

Дамян на 1 ден http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/206338_1015016545 … 8020_597421_n.jpg

Първата среща на Калина и Дамян в деня на изписването. Тя щеше да литне до небето от радост Simple Smile http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/221704_1015017202 … 418_2319489_n.jpg
И Калина в ролята на неотлъчна охрана на бебето  Laughing http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/229971_1015017202 … 426_7114456_n.jpg

# 63
  • Мнения: 32
ами на мен за това ми е объркано хем имам контракции хем чистя с прахосмукачката ... въобразявам ли си  newsm78 с акушерката като говорихме миналата седмица и каза като станат на 2-3 минути тогава да ходя ... чувствам се добре а не като раждаща  ooooh! не знам ще почакам още малко ММ да се върне да не го юркам и ще видим ...
стискайте палци  Praynig

# 64
  • Мнения: 1 328
Правда, много са хубави и двамата! Каката наистина изглежда щастлива Simple Smile И беб голям, хубав..
Не знам дали не изпуснах да кажа колко обичам да гледам големи бебета Simple Smile
И на Хера мъника е разкошотия Simple Smile На Бейбибу куклата пък е една грация..
Други снимки за сега май не съм видяла, извинявам се ако пропускам някой Hug

# 65
  • Мнения: 5 622
 Херааа..и другите дето за нищо не зачитате генетиката (  Mr. Green ), как да не завиждам.. Crossing Arms  Убедена съм, че при нас всичко пак ще си е подчинено на логиката и бебе номер две ще е отново с тъмни очи. Само, както каза вече някой да е живо и здраво, това е най-най-най- важното, вярвам всички ще се съгласите с мен  Hug

Хер, още един въпрос- приличат ли си Слави и Борис като бебета? Дай снимки на двамата като новородени да сравня? Много ми е интересно при деца от един пол, дали си приличат  Sunglasses

Опосумче, честита ти рожбичка! Вярвам ти, че е голямо щастие да станеш майка   Hug

Жужи, честит празник и на теб, наздраве!   bouquet

Елфи, да те питам нещо, все пропускам.. Ти като си толкова млада и вече чакаш трето дете, какво ще правиш като станеш на 30+? Ще ти домъчнее за бебешките периоди и пак ще искаш бебе, убедена съм  Laughing Та, въпросът ми е, за четвърто мислите ли?  Wink

Аз първото си родих на току що навършени 27 (през една седмица сме със сина ми). От около година насам, почнахме да мислим пак за бебе, но обстоятелствата ни възпрепятстваха и все отлагахме (иначе мислихме да е около 5-тата година на Габ). Сега второто ще го родя живот и здраве на 33 (почти 34 вече..) , че даже и за трето (да бе, пето..  ooooh! )ще ми остане време към 40-те като стана. Има ли някой от чакащите трето да е на тази възраст?  Blush

# 66
  • Мнения: 34
Аз със сигурност ще спра баткото от градина поне за седмица две хем да се порадва на братчето си хем да не донесе някой вирус.А той така е зажаднял за градината месец и половина не е ходил имаше шарка и на 2пъти удължаваха карантина.Аз не съм карала шарка а като бремена много ме беше страх.Но вече няма опасност от вчера е на градина много се радва ще ходи поне докато приберем Марти в къщи.

# 67
  • на североизток
  • Мнения: 285
Честита Симона на мама Опосумче! Да расте жива и здрава и много да ви радва!

Жужи, честит рожден ден!

Бубе, аз го чакам третото на 33 и смятам да спрем дотук. Въпреки, че никога не се знае....

Къщичка, аз съм с признаци като твоите + още екстри вече няколко дни, но изгледи да родя скоро няма... И предния път беше така. Но това си е строго индивидуално за всеки. По-добре отиди да те погледнат в болница - така ще си наясно какво е положението.

Джей, и при мен няма изгледи за раждане - всеки ден се будя с мисълта, че ще еднес, но уви. Май и тази госпожица няма да се роди навреме... Така се надявах да я родя тези дни и да съм си вкъщи с бебто за 3-ти май, когато Яна ни е рожденичка, но явно малката има друго мнение по въпроса. Отделно пък колко е изнервящо да чакаш да родиш след термин... Не ми се мисли, но явно натам отиват нещата при мен за трети път #Crazy

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 14:55 от zazka

# 68
  • Мнения: 5 622

 Пропуснах-   bouquet за Нелли, за темата  Hug

Правда, страхотни са ти дечицата..Дамян не изглежда никак голямо бебе, въпреки мерките, с които се е появил. И на Хера ми изглежда съвсем нормално новородено..Може би аз си представям по-едрите бебета различно или на снимка не си личи толкова, че са бузанчовци  Wink

БейбиБу кога е показвала дъщеричката си? Аз съм пропуснала  Rolling Eyes

Като гледах Калина на Правда как се радва на бебето, се сетих, че имам пртеснения относно това как ще реагира моя син на братчето си..От толкова време иска да имаме бебе, сега ми гушка и гали корема, закача бебето през корема ми и си слага ухото, обаче това съвсем не означава, че като се появи новият член на семейсвото всичко ще бъде песен и съм искрено притеснена за това..  Confused
Аз използвам всяка възможност за да говоря с него на тази тема и се надявам, че "подготовката" ще даде резултат, но се притеснявам най-вече да не се почувства по някакъв начин пренебрегнат..Това ми е най-големия страх! Каквото зависи т мен ще го направя, но децата изживяват всичко по техен начин, пречупен през детската им психика и затова съм загрижена за предстоящото.. Дано да са напразни страховете ми все пак  Praynig

# 69
  • Мнения: 5 622

Бубе, аз го чакам третото на 33 и смятам да спрем дотук. Въпреки, че никога не се знае....


Охо, добре си ти..И аз съм на толкова в момента, а чакам едва второ.

Абе, Дона Ани се губи нещо?!

# 70
  • Мнения: 16
Честити бебенца на Опосумче и Друзи!Да са им живи и здрави!
Жени, Правда, благодаря за полезната информация за кърменето!Правда, Дамян е прекрасен, пу пу, да е жив и здрав!
Жужи, честит рожден ден!Бъди щастлива и леко раждане!

Аз вчера бях на консултация, бебка е към 2,700кг. Мериха ми и таза, казаха, че съм на границата и сега док обмисля дали да не раждам секцио, а аз тъкмо се бях настроила за нормално раждане Sad

# 71
  • Мнения: 123
Честит Рожден Ден juji2704 да родиш лесно и здраво бебе.Момичета искам да ви питам нещо защо се слушат тоновете на бебето могат ли да разберат дали ще се ражда скоро или не извинявам се за глупавия въпрос но лекарите нищо не обясняват                                                                                         

# 72
  • Мнения: 4
Честито бебе Симона на Опосумче.Голяма да порасне и много да радва цялото семейство  Hug
Джей ти не говори че към коледа ще раждаш,че и Хера така говореше и през нощта роди Simple Smile
juji2704  ura newsm67 newsm59 Tada раждане като на Хера ти пожелавам и здраво и послушно бебе на финала   bouquet
Къщичка май днес още едно бебе ще честитим  Rolling Eyes
Да ви се оплача за пореден път-счупи ме се една малка част от зъба(той е с временна коронка)Вече ще полудея.Докторката ми каза да отида да ми сложи постоянна коронка,ама пусти пари все не стигат и не мога да отделя 450 лв. за коронка Sad.
Извинявам се че ви товаря с проблемите си,но много ме е яд така като стане.

# 73
  • Мнения: 567
ЧЕСТИТА ДЕВОЙКА НА ОПОСУМЧЕ!!! Да е жива и здрава, да расте хубавица и умница!!!  Hug

Който питаше за секциото /извинявам се не си спомням/ - колкото повече движение - по-бързо въстановяване. Ама движение - не чистене, навеждане и местене на мебели!  Peace

Бубе, аз чакам номер 3 и ще го родя живот и здраве на 39г. Мисля, че съм най-дърта тук!  Embarassed Ама кВо да се прави - почнах късно. Първото родих на 30.
За Елфи съм сигурна, че ще ражда още!  Mr. Green Ми тя толкова млада - тия деца ще израстнат, ще отлетят и тя пак ще иска да и замирише на бебе! А, Елфи, какво ще кажеш? Помни ми думата.
Мен ме спасява само възрастта  Mr. Green Аз иначе искам още деца!  Crazy Но и мъжът ми ще вземе да получи удар, ако ме чуе. Ма той Господ си знае работата - за това късно ми е дал децата - че луд умора нЕма!  hahaha

Жужи, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!! Да се сбъднат всички пожелания, които са ти отправени днес!

Нелли, голямо разкарване по тия болници! Какво те викат всеки ден. Аз ако съм на теб - хем щях да се изморя, хем да се изнервя. Не може ли всичко това да сатне в деня преди постъпването за секциото?

# 74
  • Сливен
  • Мнения: 4
МЕРСИ НА ВСИЧКИ ЗА ХУБАВИТЕ ПОЖЕЛАНИЯ... МНОГО МЕ РАЗВЪЛНУВАХТЕ... АМА И АЗ СЪМ СИ ТАКАВА ПО ПРИНЦИП

Oposum4e честито ти момиченце... Да е жива и здрава и много, много усмихната и послушна... Да изпълва дните ви с радост и щастие... Хубава дата си е избрала малката Симона Wink 27.04. Винаги са ми казвали, че съм родена на щастлива дата защото 2+7=9... А това число било много хубаво... Simple Smile Дано наистина е така... Пожелавам ти и тя да е наситина много щастлива Simple Smile


Днес ходих до моя доктор... последните 2-3 вечри имах болки в кръста и болки приличащи на менструални и взех да се тревожа какво ли става с мен и понеже ми е за пръв път и нямам опит реших да посетя моя лекар и да видим той какво ще каже... Прегледа ме и каза, че всичко е ок... Просто бебето заема позиция и малко по малко започва да притиска и затова ме наболява... Прати ме на запис на тоновете за всеки случай и да види дали има подготвителни контракции... И там всичко е ок... Та се поуспокоих малко и сега може по спокойно да си празнувам празника Simple Smile

Между другото записа ми го правиха в предродилна зала, а там тъкмо бяха приели едно момиче и беше започнало да ражда... Ту акушерката , ту докторката я съветваха как да напъва... Каза че и е първо бебе и я боли от контракциите доста... Наложи се да стоя повече от половин час, защото акушерката която ме включи на апарата не е обърнала внимание, че е свършила хартията... Моя съсед е гинеколог там и той се появи по едно време и ми вика да гледам... Урок на живо как се ражда и какво ме очаква Simple Smile Замислих се след това какво ли ме очаква наистина... Дано е леко и бързо и да не се мъча много  Thinking Praynig Blush

Ех колко много изписах Simple Smile Дано не съм ви отегчила с моя разказ за преживяното днес Wink

Общи условия

Активация на акаунт