Анемия - нисък хемоглобин

  • 13 547
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Ами и аз съм чула, че при бременните хемоглобина е нисък....  Аз имах и преди проблеми с него, ще ме пращат на хематолог... видяло се е . Преди бременноста ми съм имала желязо дефицитна анемия и хемолитична анемия, дано е заради желязото сега....

# 16
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Моя хемоглобин стигна до 92, въпреки приема на желязо. Но аз имам таласемия, затова ми се стори нормално...както и на гинеколожката.

# 17
  • Мнения: 1 266
по-ниския хемоглобин как влияе на бебето и растежа му,
а може да споделят и момичета с нисък хемоглобин на тях как се отразява

# 18
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
по-ниския хемоглобин как влияе на бебето и растежа му,
а може да споделят и момичета с нисък хемоглобин на тях как се отразява

Засега поне няма никакъв проблем. След 2 седмици ще му взимат кръв и ще видим дали има отклонения с хемоглобина. Въпреки, че няма да се учудя, тъй като моята анемия е наследствета.

# 19
  • Мнения: 3 736
viola2003, хемоглобинът транспортира кислород в организма, включително и на бебето, затова е толкова важен. Сериозният недостиг е неблагоприятен за растежа му, а на майката може да докара анемия, това е съвсем накратко.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 367
И моя хемоглобин след прием на желязо падна Thinking
Беше 6,8 в началото, после стана 6,5(някакви измервания на тукашната лаборатория). А за жени, които не са бременни било нормално 7,5. Нещо не мога да си го преведа според бг изчисленията. Казаха ми изобщо да не се притеснявам, но на мен продължава да ми се вие свят по няколко пъти на ден въпреки че от няколко седмици вече взимам някакви хапчета феро дуретер.
Надявам се само да е добре бебето, аз все ще изкарам някак си в това положение. То не остана Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 44 283
може да пробвате и да ядте повече богати на желязо храни(+ пиене на чай от коприва), но наистина за да се натрупа  желязото трябва да се приема мин месец, за да почне покачване, като после мисля ако има подобрение още поне месец се пие.

# 22
  • Мнения: 702
Боже, Боже, чета в наяите форуми и си мисля как бременните стават половин доктори, подлагат се на всевъзможни изследвания и всякакви неща, само и само всичко да е наред, а тука никой не те отразаява братче  ooooh! Ама няма консултации, няма фетални морфологии, няма даже прости кръвни изследвания. То за един личен лекар, чакаш 5 месеца, как живея тези хор ане знам  newsm78
Просто се чудя..Днес за пореден пък отидох до поликлиниката и им казах, че искам да се видя със специалист ендокринолог, отговорът беше, че утре по някое си време специалистът щял да ми се обади и да прецени по телефона, дали трябва да ходя до поликлиниката за преглед и изследвания или не  Shocked по телефона ooooh!
А аз си мислех, че Англия е развита напреднала държава....То цари пълно безхаберие...
И сега като чета за хемоглобина, си мисля, дали на мен не ми е толкова зле именно от фолиевата киселина, която пия, дали не ми е паднал хемоглобинът от нея newsm78 Защото откакто съм започнала да я пия се чувствам уникално зле и сега процедурата е да я пия след обяд, че малко по добре се чувствам..

# 23
  • Мнения: 114
Аз също съм с нисък хемоглобин. Преди 2 седмици ме приеха в болница заради повишено кръвно и след направените изследвания се оказа, че хемоглобинът ми е 92, желязото също ниско. Вливаха ми желязо и ми биха 3 инжекции В12. Изписаха ми  ферофолгама. Докторът ми каза, че трябва да приемам таблетките поне месец и половина, за да има ефект. Има вероятност да ги пия до края.

# 24
  • София
  • Мнения: 10 704
.....И сега като чета за хемоглобина, си мисля, дали на мен не ми е толкова зле именно от фолиевата киселина, която пия, дали не ми е паднал хемоглобинът от нея newsm78 Защото откакто съм започнала да я пия се чувствам уникално зле и сега процедурата е да я пия след обяд, че малко по добре се чувствам..

Фолиевата по-скоро помага да е добър хемоглобина,не обратното.

# 25
  • Мнения: 4 615
По време на бременност хемоглобина пада, за съжаление почти задължително. При мен се случи много рано макар и предвид диетата, на която бях. Комбинирах хемово и нехемово желязо и хемоглобина ми продължи да пада. Пих желязо до самото раждане. При прием на желязо, хемоглобина ще се покачи едва когато железните депа се попълнят. Доколкото имам спомен става за не по-малко от три месеца.

# 26
  • Мнения: 817
Здравейте!!! Някой има ли с тези проблеми... Първо хемоглобина ми беше 116, след 2 седмици прием на фолиева киселина спадна на 104, след 2 седмици прием на желязо и фолиева киселина сега 99. Хематокрита също ми е нисък и нивото на еритроцита.

Аз бях така с първата ми бременност, но последния месец на бременността се подложих на диета, богата на желязо и влязох да раждам с хемоглобин 123.
препоръчвам ти да си направиш гъст смес от мед и сусам и да хапваш по няколко лъжички на ден. Освен това яж чисто червено месо, колкото се може по-често. Ако можеш всеки ден най-добре. След ядене на месо е хубаво да пиеш фреш от цитруси или да хапваш грозде, защото вит. С помага за усвояването на желязото. Аз по този начин си качих хемоглобина като не спирах да пия и Сорифер. Но само Сорбифера без диета на ми действаше и при мен хемоглобина продължаваше да пада преди да започна диетата.
Успех и лека бременност! Peace

# 27
  • Мнения: 24
Аз бях така с първата ми бременност, но последния месец на бременността се подложих на диета, богата на желязо и влязох да раждам с хемоглобин 123.
препоръчвам ти да си направиш гъст смес от мед и сусам и да хапваш по няколко лъжички на ден. Освен това яж чисто червено месо, колкото се може по-често. Ако можеш всеки ден най-добре. След ядене на месо е хубаво да пиеш фреш от цитруси или да хапваш грозде, защото вит. С помага за усвояването на желязото. Аз по този начин си качих хемоглобина като не спирах да пия и Сорифер. Но само Сорбифера без диета на ми действаше и при мен хемоглобина продължаваше да пада преди да започна диетата.
Успех и лека бременност! Peace
[/quote]

Благодаря ти за съветите, но с месото съм скарана в момента. Ако започна да хапвам месо, рискувам от гадене и повръщане да сваля още доста килограми ....

# 28
  • Мнения: 733
Мисля, че и само с лекарства ще успееш да си поддържаш хемоглобина, но се иска време. Аз също съм скарана с месото, но през бременноста се насилвах да го ям , но нямаше ефект. Таблетките решиха проблема.

# 29
  • Мнения: 46 587
Моя ХБ започна да пада в 7-ми месец,от 133 за 2 седмици рухна на 117,преди месец беше 114,утре ще го видя как е. За момента не пия никакво желязо,опитвам се с храна да набавям, а моят лекар който следи рисковата ми бременност,каза,че ако продължи да пада ще ми бият Б12...никога не ми е и споменавал да пия желязо.

Съвсем нормален ти е.

Общи условия

Активация на акаунт