Хълцане при новородено

  • 124 812
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 451
Искам да попитам дали е нормално това хълцане след хранене,което се появява и не спира доста дълго време след това.Опитвам се да давам водичка,но не иска и си продължава да си хълцука,много ми е гадно,защото го виждам как се мъчи милото Sad
Педиатърката казва,че се получавало от преяждане newsm78
Някой има ли идея на какво се дължи и как да се оттървем от тази напаст?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
И аз си задавам този въпрос в момента. Забелязвам, че не е свързано само с преяждане, защото се появява преди бебето да е почнало да суче.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Бебчетата хълцат доста често и това е нормално, не се притеснявай.  Wink
Може да се получава и от лакомо и бързо хапване.
Освен водичката, помага и това да сложиш бебе по коремче на бедрото си /да е на твърдичко/ или да го хванеш само с ръце, които държиш върху корема и гърдите му. Все едно правите "самолетче" /дано ме разбра/. Идеята е да притиснеш диафрагмата.
Това знам аз. Дано помогне.  Peace

# 3
  • Мнения: 90
Нормално е хълцането...в нашия случай още в корема ми беше жестоко хълцане  Laughing


 .... и сега продължава поне 3-4 пъти на ден след хранене, като аз просто го взимам и го гушкам. Мен ме е страх да му давам вода докато хълца, защото и без това много се задавя... решението към момента е гушкане Simple Smile

# 4
  • Мнения: 451
Бебчетата хълцат доста често и това е нормално, не се притеснявай.  Wink
Може да се получава и от лакомо и бързо хапване.
Освен водичката, помага и това да сложиш бебе по коремче на бедрото си /да е на твърдичко/ или да го хванеш само с ръце, които държиш върху корема и гърдите му. Все едно правите "самолетче" /дано ме разбра/. Идеята е да притиснеш диафрагмата.
Това знам аз. Дано помогне.  Peace

Още днес ще пробвам тези методи,че много се мъчи миличкия с това хълцане Sad
Много благодаря,дано имам успех Hug Само да не повърне от това размотаване,защото той обикновено винаги хълца след хранене и тогава коремчето е пълно и ако го разпна така да не стане беля newsm78

Нормално е хълцането...в нашия случай още в корема ми беше жестоко хълцане  Laughing


 .... и сега продължава поне 3-4 пъти на ден след хранене, като аз просто го взимам и го гушкам. Мен ме е страх да му давам вода докато хълца, защото и без това много се задавя... решението към момента е гушкане Simple Smile

И нашия през последния месец в корема започна да хълца и май си го пренесе и навън Laughing
След като казвате,че е нормално се поуспокоих малко ooooh!

# 5
  • Мнения: 679
Нормално е новородено да хълца. И при мен още от корема му беше навик.  Grinning
Хич не го мъчи с разни похвати.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
И моето дете си хълцаше още докато беше в корема ми ,та така до 3-месечна възраст. Само я гушках и гледах да не повърне.

Не мисля,че е притеснително, чела съм че храносмилателния тракт при новородените е недоразвит.  Peace

# 7
  • Мнения: 2 478
Всички бебета хълцат. Най-често след като биват накърмени или когато им е студено. Не давам вода, но изпитан метод за спиране на хълцането е , бебето да се сложи пак на гърдата за около 1 минутка. Действа безотказно.

# 8
  • Мнения: 451
Всички бебета хълцат. Най-често след като биват накърмени или когато им е студено. Не давам вода, но изпитан метод за спиране на хълцането е , бебето да се сложи пак на гърдата за около 1 минутка. Действа безотказно.
 

Е това ще го пробвам със сигурност newsm10

# 9
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Неприятно е, досадно е, но ... е нормално  Laughing И нищо не може да се направи освен отново слагане на гърда, ако бебето се кърми. Понякога действа, друг път пък може да не иска да засуче защото хълца. А хълца, защото не иска да засуче и омагьосаният кръг е на лице  Joy
И баткото, и бебето много са хълцали още от корема. Спрях да обръщам внимание  Laughing

# 10
  • Мнения: 141
Мисля че е нормално.Моята бебка доста често хълцаше като новородена,и като почнеше хълцаше по половин час без спиране,забелязах че и много други деца също го правят.

# 11
  • Мнения: 1 054
Всички бебета хълцат. Най-често след като биват накърмени или когато им е студено. Не давам вода, но изпитан метод за спиране на хълцането е , бебето да се сложи пак на гърдата за около 1 минутка. Действа безотказно.
 

Е това ще го пробвам със сигурност newsm10
Абсолютно безотказно беше и при нас. Дали ще я върна на гърдата или ще й дам залъгалката /ако ползвате/ след 2-3 цоквания спираше. Peace

# 12
  • Мнения: 931
Много хълцаше - още от корема, като новороден, че и до ден днешен. Не е от преяждане - има дни, в които хълца много и такива, в които не хълца въобще. Приемам го за съвсем нормално. С връщането на гърдата не винаги помагаше. По едно време спираше като ревне - явно променя дишането. Сега просто си спира.
Дано нещо от гореописаните методи помогне при вас, но не се притеснявай - съвсем обичайно е.

# 13
  • Мнения: 1 243

ние пък си купихме една книга за родители, в която се препоръчваше, ако бебето хълца, да му духнеш лекичко в лицето... малко странно звучи, но при нас помогна това нещо, а сега малката страхотно се кефи като й духна в лицето!
Wink

много е досадно това хълцане - моето бебето, нахранено и доволно си заспиваше, слагах я в леглото и след 3 минути започваше да хълца, будеше се, разбира се, дразнеше се, не искаше вода.. направо ужасно!!

# 14
  • Мнения: 1 354
Дъщеря ми хълцаше доста често, после постепенно изчезна хълцането.
Не се притеснявай нормално е.

# 15
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Абсолютно нормално е  Peace Моя бебо до към третия месец си хълцаше почти след всяко ядене за по 30-40мин. Получава се като не успее да се оригне или повърне. Той още преди да се роди си хълцаше често в корема  Simple Smile Сега вече разреди - на 2 седмици хълцука 1 път  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 241
Нормално е Simple Smile
Спомням си, че мъжът ми попита акушерките в болницата какво се прави - и те казаха нищо - било нормално за новородено да хълца по средно 1ч дневно.  Вода на такова малко бебе не е добре да се дава така или иначе, така че ако искаш да пие нещо му дай да суче  Peace

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Вода на такова малко бебе не е добре да се дава така или иначе, така че ако искаш да пие нещо му дай да суче  Peace

А защо не е добре ?

# 18
  • Мнения: 451
Честно да ви кажа нищо не ни помага на нас Sad
Хълцука си ни тормози всеки ден по 2-3 пъти и това си е Twisted Evil

Радвам се поне,че казвате,че няма нещо необичайно и страшно и ще се надяваме скоро да мине,че много ме дразни,а бебчо още повече ooooh!

И аз за водата искам да попитам защо не?

# 19
  • Мнения: 3 241
Водата не е нужна, защото то поема достатъчно течности с млякото.

Тя излишно му пълни коремчето за сметка на млякото, което трябва да пие  Peace

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Хълцането е остатъчен рефлекс у човека от земноводните през еволюцията - защитен рефлекс срещу удавяне /грубо казано/. Появява се в 7 месец от вътреутробното развитие на бебето и изчезва до 3 месец след раждането. Става въпрос за този примитивен рефлекс. Естествено и възрастните хълцат, но хълцането е предизвикано от други фактори и е доста по-рядко.
Според доста източници умишленото спиране на хълцането при новородено е по-скоро вредно. Хълцането не предизвиква болка и бебето не страда - не се притеснявайте толкова.

# 21
  • Мнения: 6 441
Хълцането и при нас е ежедневно.
С времето намалява, но метода със слагане да посуче още малко действа безотказно. Peace

# 22
  • Мнения: 1 424
Не се притеснявай, нормално е. Моят син също много хълцукаше, дори и в корема ми. Нашата педиатърка ми обясни, че бебетата хълцат, когато са поели повече храна ( мляко) и не са се оригнали хубаво след това, или при поемане на въздух, особено, ако бебето се храни от биберон.
Не му прилагай никакви техники, то само ще си спре да хълца....моето си заспиваше без проблем, хълцайки си Laughing

# 23
  • Мнения: 372
Хълцаше много и дълго още в корема ми - целия се тресеше, особено последния месец, чак татко ѝ я усещаше рано сутрин още неродена Joy hahaha Хълца доста и откакто се роди - много се дразнеше и ревеше, не можеше да спи.

И досега си хълца, но много по-рядко. Кърменето помага да спре  Peace

# 24
  • Мнения: 2 011
Да, нормално е. Не е мъчително за бебето, макар така да ти изглежда. При нас помагаше още малко кърмене. Неприятно е само, ако му пречи да заспи. Иначе не го мисли толкова.

Общи условия

Активация на акаунт