Хълцане при новородено

  • 124 810
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Абсолютно нормално е  Peace Моя бебо до към третия месец си хълцаше почти след всяко ядене за по 30-40мин. Получава се като не успее да се оригне или повърне. Той още преди да се роди си хълцаше често в корема  Simple Smile Сега вече разреди - на 2 седмици хълцука 1 път  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 241
Нормално е Simple Smile
Спомням си, че мъжът ми попита акушерките в болницата какво се прави - и те казаха нищо - било нормално за новородено да хълца по средно 1ч дневно.  Вода на такова малко бебе не е добре да се дава така или иначе, така че ако искаш да пие нещо му дай да суче  Peace

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Вода на такова малко бебе не е добре да се дава така или иначе, така че ако искаш да пие нещо му дай да суче  Peace

А защо не е добре ?

# 18
  • Мнения: 451
Честно да ви кажа нищо не ни помага на нас Sad
Хълцука си ни тормози всеки ден по 2-3 пъти и това си е Twisted Evil

Радвам се поне,че казвате,че няма нещо необичайно и страшно и ще се надяваме скоро да мине,че много ме дразни,а бебчо още повече ooooh!

И аз за водата искам да попитам защо не?

# 19
  • Мнения: 3 241
Водата не е нужна, защото то поема достатъчно течности с млякото.

Тя излишно му пълни коремчето за сметка на млякото, което трябва да пие  Peace

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Хълцането е остатъчен рефлекс у човека от земноводните през еволюцията - защитен рефлекс срещу удавяне /грубо казано/. Появява се в 7 месец от вътреутробното развитие на бебето и изчезва до 3 месец след раждането. Става въпрос за този примитивен рефлекс. Естествено и възрастните хълцат, но хълцането е предизвикано от други фактори и е доста по-рядко.
Според доста източници умишленото спиране на хълцането при новородено е по-скоро вредно. Хълцането не предизвиква болка и бебето не страда - не се притеснявайте толкова.

# 21
  • Мнения: 6 441
Хълцането и при нас е ежедневно.
С времето намалява, но метода със слагане да посуче още малко действа безотказно. Peace

# 22
  • Мнения: 1 424
Не се притеснявай, нормално е. Моят син също много хълцукаше, дори и в корема ми. Нашата педиатърка ми обясни, че бебетата хълцат, когато са поели повече храна ( мляко) и не са се оригнали хубаво след това, или при поемане на въздух, особено, ако бебето се храни от биберон.
Не му прилагай никакви техники, то само ще си спре да хълца....моето си заспиваше без проблем, хълцайки си Laughing

# 23
  • Мнения: 372
Хълцаше много и дълго още в корема ми - целия се тресеше, особено последния месец, чак татко ѝ я усещаше рано сутрин още неродена Joy hahaha Хълца доста и откакто се роди - много се дразнеше и ревеше, не можеше да спи.

И досега си хълца, но много по-рядко. Кърменето помага да спре  Peace

# 24
  • Мнения: 2 011
Да, нормално е. Не е мъчително за бебето, макар така да ти изглежда. При нас помагаше още малко кърмене. Неприятно е само, ако му пречи да заспи. Иначе не го мисли толкова.

Общи условия

Активация на акаунт