запек

  • 3 148
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 84
И ние имахме сериозна борба с тоя запек. Най-сериозно стана, когато захраних, въпреки че все разхлабващи храни давам. Едва сега (11 мес.) започнах с картоф, морков и то по 20-30 гр. към пюрето. С доста лекари съм се консултирала, включително и специалист, всичко възможно съм правила и давала (между другото, гастроентеролога ми каза, че понякога пробоитиците запичат newsm78) и все не беше достатъчно явно. Накрая от безисходица реших да се обърнем към хомеопат. Много съм доволна, единствено така успяхме да решим трайно този проблем, дори съжалявам, че от самото начало не прибегнах до това, но пък и не вярвах, че ще даде резултат.
 Иначе разхлабващи зеленчуци за: тиква, броколи, спанак, тиквички, домат, царевица......
За плодовете искам да добавя, за крушата - масово се препоръчва, като разхлабваща, но на някои действа запичащо
Надявам се скоро да се оправите с тоя гаден запек, че е много неприятно и дано и нас да не ни хваща повече  Praynig  Wink

# 16
  • Мнения: 81
много полезни съвети получих благодаря.ТЕС можеш ли да ми кажеш какво ви посъветва хомеопата и ако ви препоръча някакви хомеопатични продукти какви са

# 17
  • Мнения: 81
Може ли някой да ми каже за мнението си за кашите на настле "нежни фибри и "сладки сънища"първата я дават за деца с проблеми със изхождането/запек/ а втората успокоявала и нормализирала.Ползвал ли ги е някой и какво ви е мнението че ми писна само да купувам и да хвърлям че тя малката и без друго е капризна.

# 18
  • Мнения: 84
много полезни съвети получих благодаря.ТЕС можеш ли да ми кажеш какво ви посъветва хомеопата и ако ви препоръча някакви хомеопатични продукти какви са

общите неща, които ни посъветва са повече течности, наблягане на разхлабващи храни, малко топла водичка преди всяко хранене, 1лъжичка зехтин в зеленчуковите и зел.месните пюрета, за закуска малко плодово пюре преди основната храна също подобрявало перисталтиката
Иначе, за самите хомеопатични продукти не мога да ти дам съвет защото се изписват индивидуално, след подробен "разпит" за какви ли не неща от страна на доктора.  Според мен си заслужава да се опита с хомеопатия, поне при нас само това реши проблема, а и не вреди

# 19
  • Мнения: 84
Може ли някой да ми каже за мнението си за кашите на настле "нежни фибри и "сладки сънища"първата я дават за деца с проблеми със изхождането/запек/ а втората успокоявала и нормализирала.Ползвал ли ги е някой и какво ви е мнението че ми писна само да купувам и да хвърлям че тя малката и без друго е капризна.

Аз тези не съм ги ползвала, но купувам от кашите на Блевит с бифидус ефект и съм много доволна от тях и бебо много ги хапва

# 20
  • Мнения: 3 114
Не съм пробвала каши Нестле. Препоръчвам ти Лактана био. Също и пюре от пресни плодове, които разхлабват.

# 21
  • Мнения: 81
Бих искала да помоля всички мами от Пловдив от къде мога да си набавя кашите на нестле за които съм споменала предния път нежни фибри и сладки сънища проверих във вис виталис метро карфур и кауфланд ако някой има информация в кой магазин разполагат от тях моля да ми пише че голямо търсене падна Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 334
Всякакви готови каши и храни запичат. Както е казано по-горе, това важи и за ДК предполагам заради брашната и неправилното съчетание на продуктите. Изпробван вариант -  домашна каша от сварени зърна (най-добре действат овесени ядки, амарант) плюс АМ и разхлабващи плодове. Ако приготвяш ти храната, комбинирай разхлабващи и запичащи храни. Например морков с тиквичка, а не морков с картоф. Ето тук има кратка справка кои са те:
http://www.mamazavinagi.com/t2109-topic

# 23
  • Мнения: 15 379
Всякакви готови каши и храни запичат.

Това не е вярно.
За ДК също.

# 24
  • Мнения: 11
здравейте а да дадете съвет за 3 месечно бебе което не мойе да се изхожда.изаках го с тернометъра но не ми се ще да свиква така, по предписание на лекарката започнах със сок от круша но не помага каза да му давам овесене вода от начало се дарпах но пробвах и с нея и пак нищо после и с домати пак нищо,моляви ако някои го е минал да ми даде съвет

# 25
  • Мнения: 3 114
Овесените ядки са вариант, но не и за 3 месечно бебе, защото съдържат глутен!!! Сок на 3 месеца е брутално. И аз дадох сок на 4 месеца и половина за първи път по предписание на педиатъра заради запека. По-късно разбрах, че е много агресивен са крехкото стомахче. Поне го разреждах с вода по съвет на майка ми.На кърма или АМ сте?

# 26
  • Мнения: 15 379
Сок на 3 месеца е брутално - да.
Овесът и доматеният сок са ужасяващи за тази крехка възраст!
Ако бебето е на кърма - яж разхлабващи храни.
Ако бебето е на формула - избери формула с пробиотик - Лактана, Хипп, Селия или включи пробиотик на капки, а бебето да остане на досегашната си формула. Макар че аз бих я сменила - веднага и на момента.
Спри всякакви издевателства над бебето - овесена вода, сокове и термометри.
Има разумни, неопасни методи за справяне със запека.

# 27
  • Мнения: 11
и какво да правя според вас да го тъпча с лекарства ли не е нормално детето ми да не се изхожда с дни а е само на кърма,мислите ли че не съм опитвала и още опитвам да ям разхлабващи храни и неси мъча детето и мисля че няма по полезно от природата да изчела съм един куп статии за това кога да се дават сокове  и т.н не съм лекар но детето ми е готово за това и е хубаво да свиква с храната не съм на мнение че соковете вредят,напротив те му помагат да се адаптира.работила съм във фабрика за пюрета и съм се зарекла да не давам на малкия такова нещо! в понеделник имам час за специалист и ще ви пиша какво е станало!а и още нещо по въпроса със соковете аз се доверявам на доктор изгледал поне три поколения и запознат с проблемите и със старите и със съвременните методи и от неиното наблюдение тя разбира какво е добре за децата защото те са и пациенти не само като малки ами и като големи хора и ако дадено нещо се е отразило като вреда за тях мислите ли че ще го препоръчва на друг,както казва тя вредно е понякога това новаторство защото то тепърва се изпитва върху децата ни !!!

# 28
  • Мнения: 334
Всякакви готови каши и храни запичат.

Това не е вярно.
За ДК също.


Зависи от личният метаболизъм може би, но приготвеното с брашно и моркови, картофи в общия случай едва ли действа регулиращо на дете с подобен проблем. Такива са почти всички готови пюрета, ДК - знаем също, а повечето каши съдържат оризово брашно. Влияе на тези, които са предразположени.

# 29
  • Мнения: 3 114
Вероятно да, но такива генерализирани изказвания са малко пресилени. Моят син имаше запек месец и половина след началото на захранването. Сега е добре, яде предимно готови пюрета и каши. Няколко пъти готвя и се обрива, за това за сега спрях. Понякога има твърди топчета наред с кашестите акита, но все пак приема желязо на капки.

Общи условия

Активация на акаунт