Забраненият плод (Aşk-ı Memnu) ~ 46

  • 26 813
  • 709
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Tired  Едва изчетох всичко
  bouquet   За новата тема,благодаря!
И да не е просто запис.Малко се коментира болката на Аднан.Толкова е объркан той сега.Сам каза,че разумът му отрича,а краката му го отвели в къщата.Нима никой от нас не е бил така раздвоен и разколебан във важни моменти? Иска да съхрани семейството си-децата си,жена си,но иска и да изчисти мислите си от съмненията.Мъчно ми е как всичко се срива пред него и истината е,че той няма грам вина за нищо,а сега всички него обвиняват.Тези,които имат най-голяма вина и най-вече Бих,не се интересуват как се чувства той.
Видяхте ли,че в стаята Бех нямаше смелост да го погледне в очите? Колко пъти опита да избегне погледа на чичо си?
А Бих...  ooooh!   Светът се пали,баба се реши са казали хората.Болка,огорчение и разочарование за всички,а тя милата,настанила се в хотелче,в апартамент,че може стаята да и е тясна,избира къщи и за кой ли път планира бягство. Бех наистина се ядоса от разговора с нея.Той се чудеше какво ще стане,а тя нима не досажда?
Никой не избира кога и как да го боли и да се чувства зле.Нихал тропна с краченце на тати,че трябва да спре Бех,но припадъка и не е сценка.Никой не си планира кога да припадне.Може би нервите и притеснението и са в повече.И как говореше в линейката,как истински обича тя....
Извинете,че толкова дълго стана.Наистина смятам,че Аднан е най-големия нещастник в случая-детето му му каза,че го мрази,жена му избяга,междувременно спи с племеника на мъжа си....Този Аднан.....Да не съм на мястото му
smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501Много точно изказване.Напълно съм съгласна с твоето мнение.

# 31
  • Мнения: 654
Този Аднан можеше да е по прозорлив.
Ние сме малко толерантни към него.Може би защото Бихтер нахлу като ураган в уредения му дом.
Не може да е виновна само едната страна.

# 32
  • Мнения: 6 682
Добро утро!  Hug Мерси за темата!   bouquet
Много интересни коментари прочетох-Leonoel,juja,jujulinka,Дари..........  Peace Сигурно ще изпусна някой  Confused
Дааа, прави сте-Бихтер се налага, "дава заповеди" и т.н..Нихал-прави същото , но с по-деликатни средства-манипулира Бех и му втълпява чувство за вина.............  ooooh! ooooh!  Sick
То не бяха припадъци, не бе чудо..........  Rolling Eyes Мисля, че сценаристите прекалиха с честотата на припадъците, но извода е, че Нихал припада, когато "не и отърва"...........  Whistling
Както каза gospojata-Бех и Бих вмениха чувство за вина на Аднан.И замалко да си тръгнат и двамата като герои от къщата, оставяйки Аднан да ближе рани..............  ooooh! Sick  Sick
Но! Има и нещо друго, което си мисля, че не беше коментирано да момента:
Независимо от изнудването на Нихал към Бех-Това беше момента- в линейката, когато го спечели!  Heart Eyes Какво имам предвид-Показа му безграничното си и безусловно доверие, нещо което Бихтер не правеше.......  Tired Това беше голям пропуск от нейна страна-мисля,че поведението и и специално недоверието и отблъснаха Бехлюл!Често му повтаряше думи от сорта: "С коя си бил, с коя от любовниците беше.........  #Cussing out" Такива думи и недоверието като цяло постигат обратен ефект и отблъскват човек постепенно и необратимо........  Tired

# 33
  • Мнения: 473
Нихал и Бихтер си приличат много в методите, с които искат да спечелят мъжа за себе си. И двете го манипулират и го принуждават насилствено. Нито една от двете не проумя, че основното нещо в любовта на двама е свободата. Мъжът обича силно жена, която му дава свобода. Много силни думи каза Нихал на Бехлюл в линейката и дълбоко жегна сърцето му. Безпардонността на Бихтер вече минава всякакви граници на разума. Не може човек да изолира всичко около себе си и да вижда само своята голяма мечта. Бихтер явно никога не е чувала мъдрата сентенция: "Човек никога не трябва да гради собственото си щастие върху нещастието на другите!" Който е опитал, горчиво съжалява! И Нихал и Бихтер ме дразнят страшно много. В крайна сметка човек колкото и да обича, трябва да запази себе си и собствената си гордост и да приеме фактите от реалния живот.

Госпожата, страхотна снимка си сложила на Киво!   bouquet

Момичета, моля ви, нека да не пълним и тази тема със вечния спор дали Бехлюл обича Бихтер!   bouquet

# 34
  • Мнения: 6 682
Мисля, че Бихтер снощи беше истинска дъщеря на майка си- как само хладнокръвно каза на Бехлюл, че сега е момента да си тръгне и той.  ooooh! Въобще не мислеше за терзанията на Аднан, Бюлент......Не и пукаше за тях. И, че същия този скъп хотел в който се намира го плаща съпругът и.
Паралелно с това си спомних момента в който Аднан я отърва след катастрофата и   в пияно състояние.Колко всеотдаен и жертвоготовен беше.......  Tired
Фирдевс- с цялото си нахалство изкара, че двете с дъщеря и са жертви!  ShockedИ реши да се възползва от папараците-така и така са дошли, нека я снимат с Четин, да се говори за тях за да "заздрави" връзката си.......  ooooh! ooooh! Sick

# 35
  • Мнения: 796
От друга страна незнам дали аз бих могла да се жертвам както  Бехлюл  с НИхал ,заради човек който много обичам като брат , да се обрека да не бъда никога с човека, който е за мен .

Права си Peace. Човек не трябва да се жертва за такива неща, защото рано или късно той ще престане да играе роля и всичко ще се сгромоляса - дори и Бих изобщо да я няма!  Ужасно впечатление ми направи Нихал с нейното изнудване. Така ли се печели любов Crazy Прави сте момичета - и двете имат еднакви методи и тези методи са еднакво губещи. И двете са страшни егоистки и двете си мислят,че света се върти около тях и че техните желания са над всичко останало, нещо което се учи в първите 7 години - лигли Close . А на Бех изобщо не му съчувствам -  всичко това той си го надроби,  сега ще си сърба попарата. Когато човек се носи по повърхността идва момент, в които бумеранга се връща с такава сила, че води до ужасяващи катаклизми.  Жалко, че вече е късно да се избегнат и всички във филма ще трябва да поемат товара на собствените си грешки.

# 36
  • Мнения: 0
Дамян Дамянов - Интимно

Не ме допускай толкоз близо ти
до себе си, щом искаш да съм влюбен.
Ех, вярно е, далечното гнети,
но затова пък близкото погубва.

Щом искаш да съм твой, далеч ме дръж-
далечното е всъщност ореолът.
Една мечта се срива отведнъж
разбулиш ли я, видиш ли я гола.

Дори една „Мадона” от Рембранд
погледната от близичко е грозна.
И целият й гнетий и талант
е в нейната далечна грациозност.

Дори земята, таз околовръст,
която отдалеч е рай вълшебен,
отблизо ти се вижда буца пръст-
пръст, в която ний ще легнем с тебе ...

# 37
  • Мнения: 473
emanyela20   bouquet

Бихтер прилича на майка си само по егоизъм и наглост. Трябваше по-рано да види колко е умна майка й и как успява винаги да победи, независимо от средствата, които използва. Не случайно тя спечели Четин, но не с навиране и натискане, а с  точно обратното. Тропането с крак и притискането до стената никога не са успявали да възхитят мъжете, жалко, че Бихтер до края не успява да го осъзнае.

# 38
  • Мнения: 0
  Добро утро-не смятам,че Нихал е спечелила Бех с доверието ,което му гласува-просто за него това  е поредното бреме,с което тя го натовари.А липсата на доверие донякъде у Бих са породени от действията на Бех-отначало беше с Елиф,за да избяга от нея,после й изневери,сега пък е с Нихал,за да замаже положението-мисля,че дори прекалено му вярва.Тя не се чувства сигурна в него на сто процента,оттам и ревността.Да,и двете прекаляват много,но истината е,че с мъже като Бех се иска твърда ръка,донякъде,защото ако им дадеш свобода,ще разтъкават до безконечност.Бих няма какво да печели Бехлюл,той вече отдавна  е спечелен,само трябва да го убеди да бъдат заедно. А Бих не мислела за никой-това отдавна е факт-откакто е с Бех никой друг не я интересува. Паралел Фирдевс-Бихтер по отношение на мъжете според мен е невъзможен,майката гони интереса си до дупка без грам емоция и чувства,а другата е водена само от това.
   Само не разбрах тая къща в Маями кой ще я плати-пак ли Аднан  Sick,ужасТ просто ...

Последна редакция: ср, 04 май 2011, 11:15 от charovnica

# 39
# 40
  • Мнения: 0
  biskit-много са хубави  аватарът и подписът ти   bouquet
  Mислех си за Бешир-ако не беше се предал,ако беше останал жив щеше да е с Нихал и тя толкова много ще има нужда от него след всичко преживяно,неслучайно накрая пита за него.Същото се отнася и за Бихтер-ако ги беше оставила на мира и се беше отдалечила-рано или късно този брак щеше да се разпадне под тежестта на фалша и лъжите и тогава,може би щеше да бъде с него,само трябваше да го дочака.Само Мадмоазел успя да направи това-да приеме и преглътне всичко,да бъде търпелива и да дочака своя момент. Ето още един извод-човек никога не трябва да се отчайва,защото не знае какво следва след  нещо тежко и съкрушаващо за него.

Последна редакция: ср, 04 май 2011, 10:47 от charovnica

# 41
# 42
  • Мнения: 6 682
  biskit-много са хубави  аватарът и подписът ти   bouquet
 

Мерси, мерси-да ви се връща!   bouquet

Е, не сте честни-Бех се трогна от думите на Нихал, че му вярва безрезервно........  Rolling Eyes Затова направих паралел с Бихтер-тя му правеше сцени на ревност дори и без повод!
Поне аз така го усетих, де.....  Confused Бех сигурно иска да започне "на чисто" , но не става така............  Tired

# 43
  • Мнения: 31
 
  Mислех си за Бешир-ако не беше се предал,ако беше останал жив щеше да е с Нихал и тя толкова много ще има нужда от него след всичко преживяно,неслучайно накрая пита за него.Същото се отнася и за Бихтер-ако ги беше оставила на мира и се беше отдалечила-рано или късно този брак щеше да се разпадне под тежестта на фалша и лъжите и тогава,може би щеше да бъде с него,само трябваше да го дочака.Само Мадмоазел успя да направи това-да приеме и преглътне всичко,да бъде търпелива и да дочака своя момент. Ето още един извод-човек никога не трябва да се отчайва,защото не знае какво следва след  нещо тежко и съкрушаващо за него.

charovnica, много хубав пост   bouquet

# 44
  • Мнения: 0

Мерси, мерси-да ви се връща!   bouquet

Е, не сте честни-Бех се трогна от думите на Нихал, че му вярва безрезервно........  Rolling Eyes Затова направих паралел с Бихтер-тя му правеше сцени на ревност дори и без повод!
Поне аз така го усетих, де.....  Confused Бех сигурно иска да започне "на чисто" , но не става така............  Tired
 Така е трогна се и се почувства още по-виновен,че предава един човек,който толкова много го обича и му вярва,но истината е,че тя не го познава и вижда само идеализирания образ,който си е създала за него.  А ти почакай да видиш и Нихал какви сценки ще му спретва,хич не изостава от кака си и тя  Mr. Green
  JoannaMR благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт