Медицински документи за пътуване по време на бременност?

  • 7 166
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
И аз да се включа по темата. Аз бях бременна в четвъртия месец, когато изненадващо ми се предложи почивка в Тайланд. Хич не му мислих и тръгнах, при все че до тогава никога не бях летяла със самолет. А и после като казах на лекарката къде съм ходила щеше да ми издърпа ушите  Laughing. Не носих със себе си абсолютно никакви документи, указващи състоянието ми. Относно застраховката - не важи при бременност или поне аз с такова впечатление останах. Аз се почувствах доста зле след еднодневна екскурзия до остров Фи фи и се свързах със застрахователя. Казаха ми, че най - вероятно ще си платя прегледа на място и едва ли ще ми осребрят разходите след това, щото съм бременна т.е. вероятността да потърся лекарска помощ е по - голяма, отколкото при небременна жена. Но аз така и не отидох на преглед, защото болницата беше ужасно далеч.
А относно летенето в първите три месеца - ако няма някакви изрични лекарски ограничения би следвало да не е проблем, но все пак рискът си е голям. Най - благоприятните месеци са от 4-ти до 6-ти.

# 16
  • Мнения: 1 096
Благодаря ви момичета. Докторът днес каза, че няма никакъв проблем да летя и ако се случи нещо, то няма в никакъв случай да е заради полета.Смятам да се възползвам от почивката. Стискайте палци всичко да мине благополучно.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 008
В ранните седмици си, така че специални документи не трябват. Основното е лекарят ти да прецени физическото ти състояние и ако няма нищо притеснително, се наслаждавай на почивката. Simple Smile
Натрупах доста полети по време на бременността, ако всичко е нормално, няма страшно, споко. 

Общи условия

Активация на акаунт