Услуги чрез Интернет

  • 1 246
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 605
Още докат бяхме в БГ чух за едн случай, как турския приятел на някое си момиче успяло да и влезе в имеилите и кореспонденцията и и да я следи.
Това как е станало? Има ли комп гении тук между нас?

Хи4 не трябва да си гений zа това, уви. Много хора, да не кажа мноzинството, имат много лесни пароли zа имейл акаунтите си и пр. примерно рожденна дата, името на някой (било то лиубим певец, котката или роднина) и т.н. Ако 4овек те поzнава добре, може да се опитва да раzпоzнае каква парола си сложила и така да има достъп до кореспонденцията ти. За това се препоръ4ва да се слагат пароли, които не могат да се намерят в някой ре4ник и да са комбинация от букви, zнаци и цифри, например "цвоа85пе%9в" ....но това не се zапомни лесно и zа това хората вzемат неЩо по лесно, което оба4е е и по лесно zа хакване  Sad

Но това няма ниЩо обЩо с платежните трансакций по интернет. Ако някой иска да раzбере номерат на кредитната карта, с която плаЩаШ по интернет, доколкото zнам трябва да ти пусне един вирус, ина4е май не става, ама и аz не съм спец де  Embarassed Ще попитам мъжът ми, zа кво е информатик  Wink

# 16
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ами ако не е за банка, ами за нещо много по-просто? Има ли начин за научаване на паролата?
Калинка, не е необходимо да си компютърен специалист, zа да zнаеш, че няма нищо 100 % сигурно в Интернет пространството. И в голяма степен това zависи и от самия потребител. Какви пароли е иzбрал, от какви компютри е влиzал със своите акаунти, какви zащитни системи има и т.н.
Ако човек  много се страхува от теzи неща, единственото решение е да не ги полzва.

# 17
  • Мнения: 4 068
Калинке, ти нас сериозно ли за толкова тъпи ни имаш а? Пускаш си разни темички насам натам уж нещо искаш да питаш ама да се беше замаскирала по-яко. То от самолет личи, че отново става дума за прословутия проблем с твоя акаунт в тоя форум. Е аман вече честно. Мамма толкова ясно ти го е обяснила в другата тема, че просто нямам идея как не си разбрала още.

# 18
  • Мнения: 235
Единственият начин компютрите ни да са защитени на 100% е да не се включваме никога в Интернет.

Тъй като не мисля, че това е опция за който и да е потребител във форума, решението е сами да се грижим за безопастността си във виртуалното простраснство, т.е. да си инсталираме и ъпдейтваме антивирусни, anti-spyware програми, да имаме максимално сложни пароли и да не използваме опциите за запазване на пароли в браузърите на чужди компютри.

Списъкът с предпазни мерки е доста дълъг, но това е задължение на всеки потребител. Софтуерните проложения, които ползваме са все по-добре защитени, но всеки участник - бил той програмист, администратор или потребител има своя роля и своя отговорност.

Изказването относно това, че банките дават едни и същи кодове на различни потребители и това, че администратори и други обслужващи системни лица имат достъп до паролите ни е меко казано смешно, макар и да е доста разпространено като мнение (за съжаление).
Аз го отдавам на липсата на информираност и на разбиране на принципа на действие на съвременните информационни технологии.

А хакери винаги ще има... На всяко действие има винаги равно противодействие. То е като обирите на апартаменти - колкото и добри аларми и ключалки да сложим,  ако някой е решил да влиза - ще намери начин да влезе.
Въпросът е колко време ще му трябва...

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Калинке, ти нас сериозно ли за толкова тъпи ни имаш а? Пускаш си разни темички насам натам уж нещо искаш да питаш ама да се беше замаскирала по-яко. То от самолет личи, че отново става дума за прословутия проблем с твоя акаунт в тоя форум. Е аман вече честно. Мамма толкова ясно ти го е обяснила в другата тема, че просто нямам идея как не си разбрала още.

Ренци, ако съм искала да е във връзка с нещо, нали не мислиш, че ще съм толкова тъпа, за да не го направя...Мнението ти няма общо по темата, а е чиста обида, за което би трябвало да се извиниш.

Общи условия

Активация на акаунт