Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - XXVII

  • 59 368
  • 736
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 90
Досега го търсих, но май няма да е толкова лесно... ех, ако си бях в БГ, задължително щях да следя всички нови БГ филми на големия екран Rolling Eyes .  Даже сега видях, дават "Стъпки в пясъка" в едно от пловдивските кина.

# 106
  • Мнения: 495
Цитат
Очакваният с нетърпение филм "Unlawful Killing", разказващ за смъртта на покойната принцеса Даяна, дебютира на френския Филмов фестивал в Кан и

накара мнозина да повярват в съществуването на заговор.

С нетърпение ще очаквам да се появи по торентите, надявам се и на превод.
Много ме вълнува живота и съдбата на тази жена, филма е финансиран от бащата на Доди.

# 107
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Аз следя с голямо удоволствие какво излиза като българска продукция, но е много трудно да се намерят по торентите и е хубаво, че е така, но пък не винаги можем да ги гледаме. Благодарна съм на организаторите тук, иначе нямаше да мога да ги видя. Миналата година се прибрах  в деня, в който свалиха от екран "Мисия Лондон" Confused Иска ми се да е възможно по-често и по-лесно да намираме българското кина Sad

Последна редакция: пн, 16 май 2011, 00:08 от Geia

# 108
  • Мнения: 31 198
"Стъпки в пясъка" е прекрасен филм! Heart Eyes

# 109
  • София
  • Мнения: 309
Geia - "Мисия Лондон" го има на оригинално ДВД/10лв./,така че може да си го купиш,щом имаш голямо желание да го гледаш.

# 110
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Дидито, гледах го, просто си събирам различните нови български филми, но ти благодаря за информацията! Hug

# 111
  • Мнения: 1 952
Снощи гледах Issiz Adam, страшно много ми хареса, някак отговаря на състоянието ми в момента. Предложете нещо хубаво турско или друго, но с подобна тематика.

# 112
  • Мнения: 34
Somewhere - София Копола - спокоен, мелахоличен филм, за мен лично леко самоцелно направен. Много далеч от "Изгубени в превода" и още по-далеч от "Мария-Антоанета". Ако обичате дългите кадри, акценти и прекрасни цветове, и най-вече н обичате динамиката във филмите, е това е вашият филм. Лично аз, с нетърпение очаквам следващиият й филм.
Biutiful - Иняриту - не успя да ме докосне този филм / а като си спомян колко съм плакала на 21 грама/. Сякаш Иняриту задълбавайки все повече в човешкото нещастие губи от уменията си да ни показва точнотова нещастие без мелодраматичната нотка. Та и него чакам с нетърпение какво ще ни покаже /може би комедия?/

# 113
  • Мнения: 13
Благодаря за препоръката за The other woman наистина прекрасен филм  Hug
Ако си падате по военни драми ви препоръчвам The Children of Huang Shi с Джонатан Рис Майърс, хубав е, разказва за японско-китайския конфликт между двете световни войни и по-скоро за съдбата на един английски журналист, медицинска сестра, китайски партизанин и 60 деца сирачета  Sad

# 114
  • Toronto
  • Мнения: 683
Biutiful - Иняриту - не успя да ме докосне този филм / а като си спомян колко съм плакала на 21 грама/. Сякаш Иняриту задълбавайки все повече в човешкото нещастие губи от уменията си да ни показва точнотова нещастие без мелодраматичната нотка. /
veselinka, възпрос на възприятие. Аз плаках на Biutiful и двата пъти като го гледах, дотолкова... как да кажа, ме обсеби филма и героя с неговата съдба, че помня първия път след филма като отидох до 00 с извинение неволно погледнах дали не пишкам кръв. До такава степен съм се отъждествила с героя. На 21 Grams не помня дали съм плакала newsm78

# 115
  • Мнения: 26
Снощи гледах Issiz Adam, страшно много ми хареса, някак отговаря на състоянието ми в момента. Предложете нещо хубаво турско или друго, но с подобна тематика.

The same myself, нямам думи! Благодаря ти за препоръката. Толкова ми хареса филмът! С тези  стари книги, стари плочи в началото. Буквално усетих пеперуди в стомаха, докато гледах. И към края, когато героят с тази гега стоеше на брега и морето се чуваше като снежна виелица на върха на планината. Страхотно! Изтеглих си и другия, политически филм на този режисьор, но няма да започвам нищо друго тази вечер, за да не смесвам вината:). Ще пиша ако попадна на такъв филм, какъвто търсиш.

Иначе, аз изгледах Soul Kitchen. Определено по-добре от "В юли", и не мога да преценя къде спрямо "От другата страна" на Акан, но и за трите филма бих обобщила за себе си, че е все тая дали съм ги гледала или не съм.
Гледах и "Професорът и любимото му уравнение", може би аз не бях правилно настроена, но не ме докосна така, както очаквах. Мислех, че ще влезе много дълбоко по най-семплия начин. Правилна или не, такава ми е нагласата за японската стилистика - просто и мъдро. Не, че не ми хареса, де. Хареса ми, особено играта на майката.

# 116
  • Мнения: 2 093
преди една седмица гледах филма Certified Copy с Джулиа Бинош. Доста интересен и не традиционен филм за отношенията на един мьж и жена. Филмьт само загатва за връзката между двама човека и тълкуването на техните взаимоотношения е оставено изцяло на преценката на зрителя. Интересен похват, използван в филма, беше начина по който камерата се задьржа на даден обект, за по няколко секунди до минута, без всъщност да има някакво действие.
Определено бих гледала друг филм от сьщият режисьор.
 http://www.imdb.com/title/tt1020773/

Другият филм, на който сьм хвърлила око е новият на Уди Алан -Midnight in Paris, излиза този петьк.
http://www.imdb.com/title/tt1605783/
Ревютата са доста положителни и казват, че това е един от най-добрите филми на У Алан, през последните няколко години.

# 117
  • Мнения: 100
Благодаря ви за интересните предложения,но може ли някой "да ме светне"как точно да си сваля субтитрите,изтеглих си Issiz Adam,но турски грам не разбирам.Благодаря предварително. Hug

# 118
  • Мнения: 26
danik, снощи си пуснах английски субс, а сега виждам, че ги има даже и на бг. Заповядай!

http://www.sub-titles.net/en/ppodnapisi/podnapis/i/607010/issiz- … D1%82%D1%80%D0%B8

# 119
  • Мнения: 434
За всички любители на тв.сериали на BBC силно препоръчвам "Lark Rise to Candleford".
Ето в IMDb.
Много завладяващ филм за Англия в края на 19 век.Има четири сезона и общо 40 епизода.
За съжаление не открих субтитри на български.
Който ползва руски го има преведен тук.

Общи условия

Активация на акаунт