Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - XXVII

  • 59 362
  • 736
  •   1
Отговори
# 375
# 376
  • Мнения: 186
когато гледам филм от съседна държава без да искам започвам да съпоставям, да се чудя какво не ни е наред на нас, защо изглежда сякаш нашата филмова "гилдия" има нанесена тотална щета и й е невъзможно да направи някога подобен филм?!

И аз като теб се чудя понякога...
Наскоро някой беше питал тук за играта на българските актьори и му отговориха (на мен ми се стори поучително), че защото ги учели за изяви на театрална сцена, затова на големия екран не ги харесвали тикви като мен. Та сигурно и за другите в бранша има нещо дето не го разбирам.

# 377
  • София
  • Мнения: 3 880
Aurora, гледа ли "Самотен"? Мисля, че ще ти хареса още повече.  Peace
И аз съм изумена от турското кино. Мнооооооооого са напред!!!

jaklins, съвсем първият ми турски филм беше това, честно. имах някаква предубеденост, вероятно заради сериалите. пък те и сериалите им може да не са лоши, аз просто си страдам от едни такива предразсъдъци понякога.
много благодаря за препоръката! ще го гледам и ще пиша Hug

Pisateva, така е...и ми изглежда вече толкова безнадеждно. е, те другите сякаш не са учили за театрална сцена, а директно за Холивуд. Simple Smile ама и ние имаме оправдание винаги, за всичко.

# 378
  • Мнения: 1 640
О,и сериалите в болшинството си,са изпипани и с мн. добро актьорско присъствие.Напр.една Фирдевс от Забраненият плод/тази вечер/....

# 379
  • Мнения: 34
Влизам с едно ДА и едно твърдо НЕ:
ДА: Mr.Nobody - отдавна коментиран в темата филм, но досега отлежава на харда. Обичам филмите-пъзели:кога е сега, кога минало.....къде ще се срещнат историите. В тези филми винаги края е изненада. Коя е правилната история, можеш ли да бъдеш едновремно мъртъв и тук? Имаше достъчно материал за мислене след финала. Допадна ми актьорския състав - Джаред Лето /все по-рядко във филми/, Сара Поли /отново в страхотна форма/ и Даян Крюгер. Ефектите също са на ниво, режисьорът успя да удържи всички истории, само една малка забележка - една идея по-къс щеше да е идеално.
НЕ: from Prada to nada - само къде видяха Джейн Остин? Боза и то голяма...

ПП. Моля, не вкарвайте "шекер" в едната от малкото нормални теми, има отделен подфорум. Ако е филм - да гледаме, харесваме, споделяме и препоръчваме!

# 380
  • София
  • Мнения: 6 219

ПП. Моля, не вкарвайте "шекер" в едната от малкото нормални теми, има отделен подфорум. Ако е филм - да гледаме, харесваме, споделяме и препоръчваме!

Не виждам как коментирането на турското кино е вкарване на `шекер` (каквото и да означава това) в една от малкото `нормални` теми (пак каквото и да означава това).

Това предубеждение към киното заради сериали супер много ме дразни. По тази логика не трябва да гледаме и холивудски продукции, и латино-американски такива - заради сериалите. Филмите са едно, а сериозното кино - друго нещо и те не си противоречат.

# 381
  • Мнения: 1 640
Едно изречение ,съдържащо един пример само,не означава изместване на темата и внасяне на "шекер".Всъщност,употребената пренебрежителна дума"шекер" за мен говори,че нямаш намерение да вникнеш  в някой турси сериал.Предубедена си.

# 382
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Да, тази история с "предубежденията" е доста любопитна...
Принципно бях съгласна с обособяването на отделен подфорум за тези сериали, защото количествено темите наистина "заливаха" всичко останало тук и създаваха чисто практически трудности. Иначе те са си точно толкова легитимни тук, колкото и всички останали сериали.
Въпросът дали да се правят сравнения и препратки към сериали в "кинаджийска" тема според мен въобще не бива да се поставя. Естествено, че е нормално... Ако искам да пиша за Дейвид Линч тук, значи ли, че трябва да отбягвам "Туин Пийкс"  Thinking
Що се отнася до турското кино - то е имало сериозни постижения преди, има ги и сега. За мен лично през последните години малко по-различна и интересна струя внесоха режисьорите от туски произход, които имат "гастарбайтерска" кариера  Grinning Особено ми бяха любопитни филми, почерпили темите, сюжетите и героите си от гастарбайтерското битие на турците. Никога не съм виждала почва за предубеждения към турското кино... както и към която и да било друга национална кинематография. Предполагам много от вас могат да дадат интересни примери за филми от държави, където киното не е "най-важното изкуство" и се правят много малко филми. Тъжният факт е, че България също е в тази група сега  Tired
И накрая за сериалите, за турските пък и въобще - не е нужно да си особен фен, за да си направиш труда да видиш за какво става въпрос. И да можеш или да се отърсиш от предубеждението си, или поне аргументирано да го защитаваш. Аз никога няма да стана фен на дневните сериали и латино-сапунките, примерно. Но все пак хвърлям по едно око дори на "Дързост и красота" ... поне веднъж на 1000 епизода  Mr. Green
И на турските сериали не станах фен, но съм изгледала поне един цял и части от още 2-3, за да опитам да си изградя мнение. И то в крайна сметка е доста положително.

# 383
  • София
  • Мнения: 6 219
Вкарването на подфорум "романтични теленовели" беше много добра идея и форумът се подреди.
А предубеждението се шири навсякъде, защото не са едно или две мненията "намя да гледам този филм, защото е турски - какво толкова да му гледам". То... и аз бях така, но случайно (ама наистина случайно, защото нямах работа в този часови пояс, а и нямаше нищо за гледане по ТВ друго) изгледах един сериал, влезнах в тема за него, разбрах за няколко турски филма, които се обсъждаха в темата и ги изгледах и ми харесаха. Е, турския не ми е любим, но филмите им вече са на особена почит при мен и следя какво излиза. И те имат добри и лоши филми, както във всички останали държави, вкл. и нашата.
Да не говорим, че дамите в съседния подфорум преведоха или помогнаха за направта на преводи на доста турски филми, за което трябва да им благодарим.

Аз тези дни бях на италианска вълна. Препоръчвам
"Tre metri sopra il cielo" и "Ho voglia di te" - само ги споменавам за дамите, които не четат други теми за препоръка на филми. Има ги в Замунда с бг суб.

Освен това гледах "Cars 2" водихме две момчета на 6 и 8 години - много готино са го направили и този път. Доста интересни моменти има, уловили са характера на държавите, в които се развива действието. Мисля, че и другите фенове на филмчето ще останат доволни като нас.

# 384
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Лу, благодаря за препоръката на The other woman - много хубав филм и наистина Натали Портман играе чудесно! Peace

Aurora, радвам се, че ти е харесал  Laughing

Снощи гледах Arthur (http://www.imdb.com/title/tt1334512/) - стандартна бозица, но пък имах нужда да погледам точно такава дъвка за мозъка. Хелън Мирън играе приятно, но дори тя не спасява филма. А главният герой може да не понесе на по-чувствителните, защото няма такова детско говорене и кривене от голям мъж просто. Ако сте в настроение за подобен филм - препоръчвам. Ако не - не си губете времето.

# 385
  • Мнения: 2 529

Освен това гледах "Cars 2" водихме две момчета на 6 и 8 години - много готино са го направили и този път. Доста интересни моменти има, уловили са характера на държавите, в които се развива действието. Мисля, че и другите фенове на филмчето ще останат доволни като нас.


И аз мога да се включа с препоръка за филмчето (но само за деца) щом и малкият ми син (4г.) за първи път издържа почти целия филм  Joy Динамичен е и сравнително приятен, но аз лично не съм била и няма как да бъда спечелена като фен на "Колите". За сметка на това останах възхитена от краткото филмче "Играта на играчките" (тук вече съм фен  Sunglasses ) преди филма. Гледам, че вече е някаква мода да се пускат такива кратки филми?!

# 386
  • Мнения: 419

Според мен, това си беше реклама - трейлър за филма, а не кратък филм.
Иначе филма "Колите 2" си беше прекрасно приключение за сетивата Simple Smile

# 387
  • Мнения: 2 529

Според мен, това си беше реклама - трейлър за филма, а не кратък филм.


Със сигурност не беше трейлър

# 388
  • София
  • Мнения: 6 219
Че той Играта на играчките беше миналата година по кината. какво да му рекламират?!?! Нали и Оскар взе за анимация  newsm78 или вече съм забравила?
Хич не ми беше на място тази анимация. Заедно с рекламите става твърде дълго чакането на филма, децата се изнервят - все пак са отишли на друг филм.

# 389
  • София
  • Мнения: 3 880

jaklins, още същия ден успях да го гледам и много благодаря за препоръката. много хубав филм, много  bouquet
давай още подобни препоръки, ако се сещаш, точно такива филми ми се гледат напоследък.

не вярвам, че ще бутаме темата в крайности, нито ще "шекеросваме", нито ще анатемосваме турското кино.

за сериалите си имам едно на ум, дори не толкова за това, че са турски /макар да признавам, че ги свързвам с нещо доста досадно и развиващо се в 3000 епизода/, но сериалът е нещо доста ангажиращо. ей, сега, може Киора да ми се смее, но чак наскоро разбрах за Fringe, защото тя беше го споменала покрай оня задръстен филм за романтиците с Кейти Холмс и Джошуа Джаксън. та изтеглих си сериала аз и се започна едно гледане на 3 сезона...ей, не мирясах докато не изгледах всичко дотук.
през цялото това време от 2 месеца единствения филм, който изгледах е Кунг-Фу Панда 2 със сина ми.
така че аз доста се пазя от сериалите.

Общи условия

Активация на акаунт