Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - XXVII

  • 59 345
  • 736
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 254
И аз се връщам от киното току що и споделям мнението ти, Аурора. 2та панда още не съм гледала.

# 406
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
Blue Valentine, на мен лично ми беше ужасен филм, едва го изтраях до края Embarassed
Кунг фу Панда 2 ми хареса, както и на малкия, тия дни ще ходим и на Колите 2.

# 407
  • Мнения: 3 988
Blue Valentine, на мен лично ми беше ужасен филм, едва го изтраях до края Embarassed

Не ми беше ужасен, но ми беше безкрайно скучен, чак дразнещ.
Същата скука, ако не и по-голяма, изпитах гледайки A Summer in Genoa (2008).
Напоследък все не случвам на филми.  Tired

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 00:30 от Solley.

# 408
  • Мнения: X
Почнах да гледам Rango.
Много ме кефи това, че геройчетата са точно обратното на онова, което се очаква в една анимация. Имам чувството, че са се постарали да ги създадат от грозен по-грозен. Та затова спрях филма и си го оставих за някой момент, в който не ям, защото честно казано ми се повдигна на няколко места. Иначе идеята ми харесва. С много фантазия е направен и не е някакъв малоумно поучителен, поне засега.

# 409
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 584
Blue Valentine, на мен лично ми беше ужасен филм, едва го изтраях до края Embarassed

Не ми беше ужасен, но ми беше безкрайно скучен, чак дразнещ.
Същата скука, ако не и по-голяма, изпитах гледайки A Summer in Genoa (2008).
Напоследък все не случвам на филми.  Tired

И на мен не ми хареса, също скучен, досаден, флегматичен и какво ли още не  Whistling Но като игра и двамата актьори се справиха чудесно, особено Гослинг.

От това, което гледах скоро мога да ви препоръчам нещо разтоварващо и позитивно- http://www.imdb.com/title/tt0445922/ Across the Universe (2007). Хубаво направен филм, като изключим, че е мюзикъл ми хареса.

И нещо, което няма претенции http://www.imdb.com/title/tt1092026/ Paul (2011) за шедьовър  Laughing и за почитателите на Саймън Пег. Няма да се скъсате от смях, но е достатъчно позитивен, а и сюжета е добре замислен.

# 410
  • Мнения: 186
Да взема да се изкажа и аз за турското кино, че гледам темата все натам се завърта напоследък. Аз не смятам, че имам предразсъдъци заради сериалите им, но не им намирам киното за нещо особено и е надценено според мен  Mr. Green. Даже понякога ви се чудя като почнете да го хвалите в темата, но явно е въпрос на вкус.
Аз харесвам сръбските филми. Много! Не са ми надценени.
Не съм изгледала чак толкова румънски, за да се изкажа. Но за мен 4 месеца, 3 седмици и 2 дни беше надценен, примерно. Не е лош филмът, ама чак такова припадане.. шедьовър, незнамси какво, хайде де.


Alica, ТинаХрис, съгласна съм, че трябва правилно да се изразяваме (дано правилно да съм ви разбрала). Едно е филм да ни допадне, друго е да почнем да го превъзнасяме, че и да обобщаваме. Не съм вече млада, затова ми се иска да доживея (колко мелодраматично!) да гледам български филми, които поне да ми допадат.

Хареса ми: The Edge of Heaven / Auf der anderen Seite / Yaşamın Kıyısında (2007}
Не ми хареса: Soul Kitchen (2009), Im Juli / In July (2000)

Хареса ми: The Death of Mr. Lazarescu / Moartea domnului Lazarescu (2005)
Не ми хареса: Police, Adjective / Politist, adjectiv (2009), 4 Months, 3 Weeks and 2 Days / 4 luni, 3 saptamâni si 2 zile (2007)

Хич не ми хареса: Източни пиеси (2009)

Всъщност, ей на това му казвам професионално превъзнасяне:
Цитат
На закрита прожекция само за ценители Камен Калев покани приятели в Синема сити, за да им покаже "Източни пиеси" - филма, който разплака Кан
Цитат
Новият български филм “Източни пиеси” въздейства на душата като рок балада
Цитат
Именно това успява да направи филмът на Камен Калев "Източни пиеси" - да инжектира светлина в познатия град и да го направи различен
Цитат
Призовавам всички любители на качественото кино да дадат шанс на филма, вместо да влеят още пари в бездънната хазна на Холивуд, който напоследък бълва единствено боклуци.
Цитат
"Източни пиеси" стяга здраво примката около зрителя. Ако не си тръгнеш, ако изплуваш с героя, ще се спасиш. Филмът те сграбчва още с първите ...

# 411
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
Въпрос на вкус Peace На мен пък в "Източни пиеси" ми хареса всичко.
Само не разбирам защо от филм за метадонов наркоман се очаква да съживи българското кино.
No way!

Изгледах и "4 месеца..." Благодаря за препоръката. Имаше няколко момента
на които имах усещането, че някой ми бие шамари. Определено филма не може да те остави безразличен и съм доволна, че го гледах.

# 412
  • Мнения: X
Bloodworth, от доста време отлежаваше в компютъра и днес след обед го гледах. Вдигам и двете си ръце за този филм, ако ме питате защо-не знам! Може би всъщност съм била в настроение за такъв тип филм, момчето в главната роля ми беше много....мил, спокоен някак.
Фонограмма страсти, даже не помня къде някой го беше препоръчал. Става, но нищо повече. Тъй като не съм гледала (скоро) филм по какъвто и да е начин свързан с Русия(дори само с езика) беше интересно за мен.
Blue Crush 2, гледах го само заради сърфа. Иначе, нищо друго освен ...вълни и време за губене.
Jersey Girl, симпатично филмче, приятно ме изненада. Хареса ми!

# 413
  • София
  • Мнения: 5 828
Да си копна и тук поста от сай-фай темата  Grinning
Гледах Супер 8 и определено много ми хареса.
В случая историята не е от най-оригиналните, обаче е разказана достатъчно интересно, увлекателно и мистериозно, така както само Дж Дж Ейбрамс умее.
Силно ми напомняше на нещо средно между Е.Т. на Спилбърг и една типично Стивън Кингска история - типичния малък американски град, някакво апокалиптично събитие пречупено през очите на банда деца. В центъра не е самото събитие, а взаимоотношенията между децата и с родителите им. Между другото децата играеха много добре, да не кажа по-добре от възрастните, особено Ел Фанинг - малката сестричка на Дакота Фанинг, определено настига кака си.
Катастрофата беше супер зрелищна, ефектите бяха на ниво. Ако очаквате страхотии и кървища, такива почти няма.
Въобще Ейбрамс за мене е едно от големите имена на съвременното кино и телевизия.
Така че препоръчвам   Peace

# 414
  • Мнения: 2 254
Pisateva, добре си ме разбрала. Въпреки че пак опираме до усещането. Соул китчен ми беше много приятно да го гледам, и 'го превъзнасях', което изобщо не означава, обаче, че след него съм се юрнала да изгледам де що има немски филм от последните 5 години насам и да приритвам колко е хубаво то и бла-бла...

По емоционалното ревю си личи, на кой колко му е харесал филма, де. Simple Smile)) Отплеснем ли на тема "браво на тези румънци(да речем), какво кино само, а ние-пфу!... ясно, човекът е доволен от филмчето... Laughing Laughing

# 415
  • Далече
  • Мнения: 438
Pisateva как не ти хареса Police, Adjective Mr. Green? Вярно, че почти нищо особено не се случва в филма, но остави в мен изключително странно впечатление, все едно стоях на една от тези улици, когато полицая следеше момчето и гледах,...и някак си имах усещането, че всичко се случва в  някое малко градче някъде в България.Носталгия или какво е незнам, но доста ми беше харесал, даже го бях предложила като вариант за обсъждане в другата тема (Кино клуб), но те ме отрязоха Mr. Green..Мистър Лазареско ми е някаква тъжна клсаика направо..За  4 Months, 3 Weeks and 2 Days даже не ми се пише.Аз знам, че много хора в темата не го харесват, но наистина не виждам как може да те остави безразличен. Просто след този филм за първи път оправдах румънците, че застреляха Чаушеско и жена му, дотогава все мислех, че бяха постъпили крайно. Дори и самата аз не можах да се обясня защо, но много дълбоко почуствах  безизходицата на момичетата.

"Източни пиеси"  не съм гледала. Но съвсем скоро "Тилт" спечели втора нaградa на публкиката на международния филмов фестивал в Сиатъл, който е с една от най- многобройните селекции на международни филми в Америка, разбира се не винаги количеството на филми е пропорционално на качеството. Така и не можах да гледам гледам филма, но имаше доста добри ревюта от местни блогъри, в стил  , че характерите са доста добре написани и изиграни и филмът е малко съкровище(!). Та, тогава си мислех, че никой не е пророк в собствената си държава Thinking. Така и незнам дали филмът става или не де?

# 416
  • София
  • Мнения: 3 880
Searching for the elephant - http://www.imdb.com/title/tt1522832/
привлече ме ревюто в Замунда, написано беше доста интригуващо.
препоръчвам го, но с едно на ум. особен филм е, на моменти доста краен, но го изгледах с интерес.

4 Months, 3 Weeks and 2 Days беше доста обсъждан навремето тук и тогава го изгледах. нещо не можах да се прехласна, примерно 4.5/10. друг румънски филм май не съм гледала. но ще потърся тези, които споменават Alica и Pisateva.

# 417
  • Мнения: 34
Red Riding Hood -брррр, приказка за големи. Хареса ми, най-вече грифичната страна на филма /цветовете, сценографията и операторската работа/, музиката също беше на ниво /на моменти откривах доста прилики с "Мария-Антоанета" на София Копола в използването на съвремени групи и "старвремски" танц/. Катрин Хардуик май ще стане любимият режисьор за "магични" филми, с тясна специализация вампири и върколаци. Отново атмосферата на филма е запомняща. Сега, филмът не е шедьовър, няма и да стане, но за неделя вечер е повече от добър.
П.С. Тъй като мой предишен послепис предизвика една чудесна дискусия за турското кино, бих искала да споделя, че тя бе провокирана от намесването и на сериалите, за който вярвам има цял интересен за техните почитатели подфорум. Затова и написах :ако е филм да ......" Не познавам сериалите /не по признак:предразсъдък/, гледах два от препоръчаните по-ранно в темата филми: "Любов:просто съвпадение" и "Ловен сезон", и споделих мнението си за тях. И аз не приемам Фатик Акин за турски режисьор "в чист вид", но обожавам неговото заиграване с "турската мелодрама". Много ми хареса дискусията, която се породи от тази моя бележка и то най-вече в частта "балканско кино". Открих за себе си няколко заглавия, които съм пропуснала, но ще наваксам.

# 418
  • София
  • Мнения: 6 219
Избягвам да препоръчвам тук сериали, защото темата не е за тях, но не мога да не препоръчам този.

"The Kennedys"
http://www.imdb.com/title/tt1567215/
Има го в замунда с добър превод.
В графа драма/историческа е, не знам колко достоверен, но добър мини-сериал с 8 серии, който представя пореден поглед към това семейство - доста широк бих казала.


# 419
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Избягвам да препоръчвам тук сериали, защото темата не е за тях, но не мога да не препоръчам този.
"The Kennedys"
В графа драма/историческа е, не знам колко достоверен, но добър мини-сериал с 8 серии, който представя пореден поглед към това семейство - доста широк бих казала.

На мен още ми "отлежава" на харда и все не мога да се наканя да го гледам.

По отношение на съмнението за "препоръчване на сериали в тази тема" и аз искам да запитам... Има ли някакви ограничения и дали трабва МИНИ-сериалите да се третират като пълноценни такива? Щото аз пък съм на път да гледам тези дни друг мини-сериал на НВО - ако ми хареса, да знам дали да го препоръчвам тук или не  Peace

По отношение на достоверността - доколкото аз знам History Channel се е отказал от излъчването на тези серии като са се аргументирали именно, че не са съвсем исторически достоверни. Затова те са излъчени всъщност по някакъв кабелен канал...

Ваня, а можеш ли да кажеш защо срещнах и такова мнение за филма: The man who inspired worldwide admiration and respect was a chinless daddy's boy married to a doormat.
... и изобщо, доколкото знам критиката го е приела със смесени чувства.
Докато в IMDb има висок рейтинг, но пък много малко гласове  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт