МАРТЕНЧЕТА 2008

  • 80 303
  • 679
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 565
Не знаех, Марги. Мислех, че сте в 47ОДЗ. Но Рали изкара 2 години в 68ОДЗ и бях невероятно доволна.  Директорката е страхотна! И там принципа с тържествата е същия. Скоро би трябвало да имате тържество. Много хубава градина е това, но защо се прехвърлихте там? Нали Дея беше приета в "Незабравка"?

А пък Раличка си има гадже, да ви се "похваля". Много се обичат, а учителките ги наричат Ромео и Жулиета Laughing. Днес тя му изнасяла серенада. Той само я целува (тя така казва) и когато нея я няма, не иска да влиза в групата. Много са ми сладки. Малки невинни душички. Heart Eyes

Последна редакция: сб, 07 апр 2012, 00:34 от Надето :)

# 421
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Привет    bouquet
Наде, любовни трепети, а  Mr. Green
Аз поне от обожатели на нашата не мога да се оплача, отделен е въпроса дали тя йм обръща внимание, защото е над нещата  Joy Вечно някой набор я мачка, целува, гушка  hahaha

Това е най-пресния  Mr. Green

Личи си колко сме "доволни"  Crazy

Ние се гледаме тези дни с Галя, не защото сме болни, а защото повечето родители се подписаха, че няма да водят децата си преди празниците в градината и аз нямах избор Rolling Eyes  Добре си се гледаме, аз си обръщам малко повече време на градината в това слънчево време, на детето, което обаче все повече ми се глези...ей такива ежедневни работи  Laughing
То било хубаво да разполагаш с времето си както намериш за добре  Hug

Последна редакция: чт, 12 апр 2012, 09:25 от Iva-1977

# 422
  • София
  • Мнения: 3 123
Христос Воскресе!Да сте здрави и много щастливи! Hug

# 423
  • Мнения: 107
Христос  Воскресе! да сте живи и здрави  ,весели и щастливи.....

как мина празника ви ние се позабавалявахме доколкото можахме с боядисването на яйцата имаме боя и на тавана.. ина4е сега не ние момент за празници ама такъв е живота...


за градината  Огнян от сега прави пазарлък батко му като не ходи ве4е и той да не ходи това зна4и цяло лято с двамата веселба Simple Smile но ще видим дали няма да го излъжем и да ходи

 хайде лека и спокойна ве4ер  bouquet

# 424
  • Мнения: 2 022
Воистина Воскресе!
Нека благослови домовете ни с много здраве, любов и късмет!  Praynig

Зори, виждам една прекрасна новина в подписа ти. Нека всичко мине леко и прекрасно.
Hug

# 425
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Христос Воскресе, мили мами!Нека сме живи и здрави всички и Бог да помага!
Зори, много се зарадвах на лентичката?
Имаш ли екстри покрай бременността?
Как са останалите мами?
До няколкко дни ще се включа в скайпа /или по-точно ще помоля някой да ме включи де/, но ще пиша кога Simple Smile
Хайде, лек ден на всички!

# 426
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Добро утро!
Как сте всички?Къде се губите?
Писах във фейса в групата скайп името ми и моля някоя от вас да ме добави към чата Simple Smile))), но явно не ме искате  Mr. Green

# 427
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Привет на всички   bouquet
Лошо, слабо се представяте с отчитането в темата - тц, тц  Crazy
Зори, то такива хубави новини не са за криене - всичко най-хубаво и леко бременеене  Hug
И не ни забравяй  Peace
Много мами се губят, а със сигурност има какво да споделят с нас  Wink
На мене от тичане насам-натам не ми остава много време. Продължаваме с логопеда, вече поне Галя не реве за всяко нещо, а с желание иска да ходи при нея.  Wink
Днес бях на открит урок в градината - както се и очакваше моята девойка гледаше безметежно през прозореца, закачаше децата до нея, единствената, която не хвана молива за да рисува  Crossing Arms Страшен характер е... То бива, ма това нейното държание на нищо не прилича  Rolling Eyes Замислям се да я водя на преглед в Св. Никола- знам, че може би преекспонирам, ама на фона на всички дечица, които бяха там някакси ми се доревава  Confused Вярно, че от 20-те деца повечето са околo 5 год., но пък и ние вече минахме 4-те - крайно време е да се оприщим  Tired
Винаги отговаря на въпроси ако е в настроение и когато тя реши, и в градината не говори, което е странно за мен  Crossing Arms Чувства се добре, тича 20 метра пред мене за да влезе колкото се може по-скоро, нагушкват се с дечицата - те си я търсят, тя тях - значи с тях няма проблеми...
Ох, все се оплаквам, но в последно време имам чувството, че все такива неща ми се струпват и ако не се оплача на вас, /колегите са все мъже и повечето ергени или пък с пораснали деца  Laughing / няма кой да ми разбере проблемите  Hug
Надявам се поне вие да сте добре  Hug
 

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 15:45 от Iva-1977

# 428
  • София
  • Мнения: 1 883
Иве провокира ме поста ти!!!
Та на тържеството на Гого в градината той беше зайче, предната вечер татко му ходи да му купи уши, занесохме  ушите, дрехите двете госпожи се бяха много постарали децата бяха нарисувани, страхотни направо. Нашия се разсърдил нещо и през цялото време мълча или седя с ръце в гащите, инат безподобен е! на следващия ден беше рождения му ден снимки, нагласен, торта, почерпка, фотоапарат за снимки и нашия се разсърдил на госпожата понеже му се скарала че си изцапал ризата точно за снимките. Млъкнал темерута и дума не обелил пак целия ден. Последните 2 месеца при нас е игра на нерви ако му се скараш млъква и може с часове да не говори. Прави се че не те чува и е лудница полудяла съм.

Иначе тази седмица сме си в нас, Гого с бронхит Иван с леки сополи, ако извадя късмет следващите почивни дни двете деца ще са при баба им в Дупница.

# 429
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Еве, сродни души сме значи и знаеш за какво говоря  Hug
То не, че ме успокоява много това, но понякога ми е много трудно и все се чудя защо пък точно моето трябва да е все различното  ooooh! Вярно, че човек с човек не сме еднакви, ама как ми се искаше поне малко да сме като останалите  Tired
Стискам палци бързо да ви минават болестите и наистина ако успеете да заведете децата малко на гости - ще успееш да си починеш и да събереш сили  Hug
Аз срам не срам, на моменти се улавям, че си мечтая по-скоро да идва август за да изпратя Галя за 4-5 дена малко при баба и дядо й и да си отдъхна  Embarassed Нали август е почивен месец за градината и миналата година изпратихме Галя на "село". Първите 2 дена се скъсвах да рева, като се оплача на приятелки ми викат, че не съм добре - но това си ни беше и първа раздяла с Галя  Wink Та сега някакси пак ще си ми е мъчно, но и аз имам нужда от почивка поне няколко дни в годината за регенерация  Grinning
На 8-ми май децата от градината ще имат танцово шоу в културния център на Искър и отсега се притеснявам какво ни очаква с нашата опърничава девойка  Thinking Знам си я, че обича танците, но пък никога не е излизала на по-голяма сцена, макар и читалищна и се чудя какви ли екстри ще ни поднесе  Crazy Само да сме здрави, пък ще ви се похваля /или оплача  Mr. Green/ как е протекло събитието  Peace
Хайде следващия с отчет, моля  Hug

Последна редакция: пн, 07 май 2012, 13:20 от Iva-1977

# 430
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Мрън-мрън, няма ли желаещи да пишат  Hug

Да ви копирам нещо, което сега прочетох във форума:

"- Колко струва щастието, старче?
- Безсънни нощи, чедо, над детското креватче;
умение да се погребваш и пак да се родиш;
търпение, когато почти ще се взривиш;
пречупената гордост, признатите лъжи;
изпросената помощ, когато ти тежи;
научени уроци в сълзи, вини и страх;
и не един признат или изкупен грях;
и дадената прошка, когато още ни боли;
и мъдрото смирение, когато сме сами!
На тебе думам, чедо, но ти на други разкажи
за истинското щастие, платено не с пари -
с любов и будни нощи над детското креватче,
когато собствената ти душа като кърмаче плаче..."

Мадлен Алгафари
***************

Оставям ви, че ставам мноооооого досадна  Mr. Green

# 431
  • Бургас
  • Мнения: 255
  bouquet

# 432
  • София
  • Мнения: 565
Ех, Иве, колко съм се повредила. Първосигнално потърсих бутон "Харесва ми"  Joy Много истинско стихче. Аз много харесвам и това. Често се сещам за него, когато се ядосам за някоя глупост Embarassed 

# 433
  • Мнения: 1 710
И двете стихотворения са страхотни Hug Обожавам Мадлен Алгафари.

Как сте днес?
Аз съм в темата за градинските страсти, защото предстои класиране след няколко дни и се надявам името на Бояна да успее на лотарията. Преди малко се усетих, че се вълнувам и съм в трепетно очакване като че ли ми предстои почивка на екзотичен остров или купуването на ново жилище. А всъщност, става въпрос просто за детска ясла. Стана ми малко тъпо. Гледайте какви са радостите ни - да приемат детето ти в ясла/градина, за да можеш да работиш.
Оф, нещо напоследък ме е налегнала една апатия и депресия и всичко ми се вижда по-лошо и тъпо, отколкото всъщност е.


Бояна не иска да говори, ама въобще. Скоро ще стане на 2 години и 2 месеца и освен кака и тати, нищо друго не казва, ама нищо. Все още не се притеснявам, давам го по-спокойно, но на моменти много ми се ще вече да казва по няколко думички. А и неизбежно я сравнявам с Дея, която на тази възраст имаше солиден речников запас от цели 10 думи. Laughing Всъщност при Дея проговарянето стана изведнъж и в рамките на месец, от бебе което викаше  "Ъ-ъ-ъ-ъ-ъъъъъ", се превърна в човече, което прави цели изречения. Имаме две видеоклипчета, които показват страхотната разлика и които са снимани през около месец-месец и нещо. На едното сама си бръщолеви нещо абсолютно неразбираемо и лишено от смисъл, а на второто водим дълъг и напълно разбираем диалог. Може би и с Бояна ще стане така, само дано да е по-скоро, щото вече нямам търпение.

# 434
  • Мнения: 1 710
Наде, на концерта в зала Христо Ботев, Любчо игра ли народни танци? Едно от дечицата ми заприлича на него, но бях най-отзад и не съм сигурна, дали не съм се припознала. Бях решила да те питам веднага след концерта и гледах да запомня как точно са подредени момченцата, но накрая стана някакъв хаос и не се видяхме.

Общи условия

Активация на акаунт