ПЪРВИ за ВТОРИ клас - ваканция, УРА! (епизод 24)

  • 36 490
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Той ли избра темата или ти му я зададе?

  Аз исках да му правя диктовка от любима книжка. Той си пожела да си пише съчинение,по негов избор. Постреснах се, ама нали има хубав край. Иначе не се впечатлява от темата и гледа отгоре на нещата. Много е позитивен.

# 61
  • Мнения: 14 133
Нашите дечковци са правили специална диктовка, избрана от логопеда на училището.
Всички са се справили прекрасно. Нямали проблеми с правописа.  bowuu

# 62
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Не знам кога ще се изходните нива, но всъщност и учителката не знаеше на род. среща. Вторник им бе последното домашно, вчера не са им давали, а днес ще имат и един свободен час, т.е. няма да карат физическо в салона, а щели да бъдат навън свободна програма в двора /допада ми/. Усеща се от ден на ден как приключват.

# 63
  • Мнения: 14 133
Да, усеща се края на годината.  Hug
Децата, които имат възможност в нашето училище, ще носят зеленина и цветя за плетене на венци за 24 май другия петък.  Hug

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Оу, нова тема, а аз чак сега разбирам  Hug Мерси, Виви   bouquet

Ай, че не остана... Остават само още 3 дни... Хип., хип, УРАААААААААА  Laughing

# 65
  • Мнения: 530
 Hug Hug Hug Hug
Записче.Наистина не остана вече училище.Ваканция ууууууууууууурррррррррааааааааааааа!!!!!!

# 66
  • Мнения: 14 133
Да, като почти не броим 20,05,, на който "ще преучат" точно 3 дена им остават по- сериозни.  Hug

# 67
  • Мнения: 872
Запис.
Колко малко им остана на първолачета! newsm44 И на техните майки!
Чакаме я с нетърпение ваканцията.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 516
Преди, когато оставяха листчета с домашните на таблото, поне знаех някои основни неща. Сега и таблото чак са свалили. И съответно нищо не се знае. Зная например, че са имали дете със шарка в класа, ама каква е шарката... сигурно е варицела, защото преди това имаше варицела и госпожата ни се обади.
Преди ни пишеше кои сборници да им купуваме, а сега директно госпожата им ги предлага. Моето, естествено, никога не би си дало парите за учене. Ама има деца, които купуват всичко наред.
Сега и тържеството - само една бележка в чантата - по 20 лева. Ама кога и къде ще е тържеството... ще видим.
Книги и помагала за догодина - пак не е казала, че ще даде. Ще чакаме.
За родителска среща - имаха една преди зеленото през март. Тогава им беше казал да си запишат в тефтерчетата. Ама не беше погледнала. Марио си го беше записал на ръката и до вкъщи вече нищо не личеше. Сега звъня като ненормална на другите майки да питам. Да не е пак да е записал на ръката.

И накрая даже не зная какво да очаквам от характеристиката. Никаква обратна връзка. Какво да правим през ваканцията... ами ще си правя каквото си знам - аз мога да го подготвя по математика. После пак ще е добре по математика, а по писане ще е трагедия.
Ще си учи английски и математика, а по български - колкото толкова. Поне има дар слово.

Ужасно е така като сме в неведение.

# 69
  • Мнения: 1 404
Валя, и аз съм като теб.Добре, че  е темата- да научавам поне общите положения.
Благодаря на всички информирани, които споделят тук Heart Eyes

A m b e r , на мен пък позитивно си ми прозвуча съчинението, браво на Светльо!

# 70
  • Мнения: 23 232
Нали ви споменха за артикулационното нарушение, в изговаряне на Л при Дани,коeто забелязах наскоро.Логопед го е посещавал в градината най-редовно,аз съм го водила при други мои притеснения и досега това УЪ ,вместо Л не бях забелязала,нито специалистите.Та...Логопедът каза,че 80% :0 от децата в София говорят така  и едва ли не в скоро бъдеще това може да изпадне като артикулационно нарушение и да стане норма.Ужас...Правиха упражнения с логопеда ,показаха ми и на мен какво да правя и как да се упражняваме.Обърнете и вие внимание на децата си.проблемните звукосъчетания са:
ЛА,ЛЪ,ЛО,ЛУ,АЛ,ЪЛ,ОЛ,УЛ,ЕЛ,ИЛ,ЯЛ,ЮЛ

Дани казва например:

КоЛеУо,вместо Колело
Логопедът каза,че болшинството деца нямат проблем със звукосъчетанията:
Ле,Ли,Ля,Лю,Льо

Последна редакция: чт, 12 май 2011, 15:22 от ДХ3

# 71
  • Мнения: 1 574
ДХ3 , моя юнак изговаряше също така "л" - уъ / уо. Той вече я изговаря правилно. Правихме упражнения за правилното и изговаряне и падаше голям смях.  Crazy Важното е, че открихме начин да му обясним къде точно да си слага езика, когато я изговаря и сега е много доволен от себе си.  Peace
А също май наистина е вярно за децата родени в София (как изговарят тази буква)- нещо, което майка ми е забелязала още преди 30 год, тъй като е начален учител и е имала възможност да направи сравнение.

# 72
  • Мнения: 14 133
За помагалата за ІІ-ри клас нашата класна ще изчака да види какво ще се появи на пазара до края на лятото и на родителската среща на есен непосредствено преди учебната година ще ни каже какво ще купуваме общо за класа.  Hug

# 73
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Здравейте, мили майчета на първокласничета Grinning И аз, макар и с малко закъснение искам да се включа в темата! Бих искала да допълните списъка с още една от "мартеничките"- нашата дъщеричка Евелина, родена е на 2 март 2003, по средата между празника на Баба Марта и Националния празник на България! Сега с голяма радост, трепет и вълнение очакваме връчването на свидетелствата, а също  и дипломите по английски език на учениците от І-ви "Е" клас в 96 СОУ "Лев Н.Толстой"! Мили майчета, имам една голяма молба към Вас - ако някоя от Вас може да ми изпрати предварително за информация списъка с книгите за прочит през лятната ваканция за ІІ-ри клас, ще й бъда безкрайно благодарна  bouquet
Поздрави,

# 74
  • Мнения: 1 404
А също май наистина е вярно за децата родени в София (как изговарят тази буква)- нещо, което майка ми е забелязала още преди 30 год, тъй като е начален учител и е имала възможност да направи сравнение.

Елате да чуете произношението на децата, родени в Северна България Mr. Green
Сега по празниците бяхме в Гранд Хотел Варна, на Св.Константин и Елена. Та чакам си аз асансьора, до мен Виан в цялата си прелест- плитчици, фибички, рокличка и 24 -каратова усмивка.Малко преди да влезем, идва Цветанов с охрана, влизаме заедно и те започват да закачат малката-колко е сладка и т.н. Обаче изненада- усмивката изчезва от лицето на дребното и то произнася с ясен горнооряховски диалект- "Ни мъ гледъй, махъй съ!" Голям смях падна, момчетата охранители си го повтаряха докато слязат Embarassed
Ния говори правилно, освен ако не реши да ме дразни, но дребното....

Общи условия

Активация на акаунт