секс след разкъсване на маточната шийка при раждане?

  • 4 012
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Мили мами,скоро ми се случи най-хубавото нещо на света-родих момиченце,което за мен е най-прекрасното същество на планетата:) За съжаление,благодарение на гениалния екип и невероятно умния лекар,раждането беше кошмар.Дори не искам да си спомням какво всъщност се случи и не искам да изреждам пораженията ,които ми нанесоха.И все пак искам да попитам тези от вас,които са претърпели разкъсване на маточната шийка по време на раждането,след колко време отново правихте секс?Консултирахте ли се преди това с лекар и тн.Благодаря на всички предварително Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 615
Ами ти така или иначе трябва да отидеш на преглед месец или колкото ти е казано след раждането, така че питай лекаря  Peace

# 2
  • Мнения: 299
Аз имах разкъсване на маточната шийка и всичко зарастна с останалите разкъсвания и епизиотомия. Не са ми казвали ,че това е нещо по-специфично. Отидох на лекар около 50 ти ден след раждането /тогава свършиха и лохиите / и гинеколожката ми каза , че вече няма пречки по отношение на секса. Много жени се възстановяват доста бързо след раждането .Посети лекар когато са ти казали и успех    bouquet

# 3
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
glarus4e,
И при мен имаще доста поражения...разкъсвания,епизиотомия, хематоми и т.н... Задължително отиди на лекар,защото на мен доста неща ми бяха спестили от болницата...и ги научих като отидох на преглед... Crazy  #Crazy Имай търпение, на мен ми трябваха поне 4 месеца...

# 4
  • Мнения: 2 658
Раzбира се, че при вяко положение трябва да се отиде на преглед около месец след раждането, или след спиране на лохиите. Особено след като е имало какви да е шевове. И двата пъти така правих. Втория път нямах никакви шевове, но на преглед пак си ходих.
А какво с раzкъсването, много ли е, нещо особено тежко ли? Сигурно е така... Консултиращият лекар ще се иzкаже най-компетентно, ние тук... не можем.
Иначе еинственият шев, който иzобщо съм имала аz, това е вътрешен, на шийката след първото раждане. И до колкото са ми каzвали, не е бил малък, но не мога да zнам какво точно zначи това... Ами никога после не съм имала никакви проблеми от него, нито са ми каzвали нещо при преглед.. Всичко си беше наред.
На конкретния въпрос... някъде май след около месец и половина, не повече.
Но и това не може да важи при всеки еднакво, естествено.

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
При секса маточната шийка не се отваря, може да бъде докосната, ама само толкова.
Ти си иди на лекар да те прегледа, а секс- чак след като всичко е добре оздравяло.

# 6
  • Мнения: 1
otidi zadyljitelno na pregled. Hug

------------
Моля, пиште на кирилица.

Последна редакция: сб, 14 май 2011, 20:59 от AnMary

# 7
  • Мнения: 3
Благодаря на всички за отговорите и съветите  Hug Във всички случаи ще се ходи на лекар.Исках да имам малко повече инфо когато го посетя.В Бургас със сигурност ще пропусна всички гинеколози,защото именно те ме докараха до тук-имайки предвид че завеждащия родилно отделение ме изражда.На другите бургаски лекари нямам вяра,защото всички са навързани като свински черва и съм сигурна че ше ми спестят много неша,а все пак искам да имам и други деца  Rolling Eyes .Сестра ми ходи при специалист в София-много го хвалят,казват че бил като светило в тази област.100 лева е прегледа,но съм на мнение че за това не трябва да се пести.Ще изчакам да станат 2 месеца от раждането и ще си направим една разходка до столицата.Пожелавам на всички една приятна мързелива събота!  Heart Eyes

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 606
Аз също съм от Бургас.Ситуацията ми е ясна.Ако не ти се ходи чак до Сф,можеш да отидеш до Варна.Там също има добри специалисти.Има и вариант в Дева Мария. Там в петък,събота и неделя идва обл.гинеколог на Русе-др Хубчев.Ако желаеш повече инфо,аз съм насреща.Хубав ден.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 225
след като ми свършиха лохиите и паднаха конците... в последствие всъщност имах и раничка, която лекувах...но толкова.... нищо по-специално...

# 10
  • Мнения: 3
Slavka70 много ти благодаря за информацията.  Hug

# 11
  • Мнения: 576

На 45-ия ден, но все пак болеше, главно заради прекалено стегнатите външни шевове.
Не съм се консултирала с лекар, но май изчакване от 2 месеца е по-добре, за да е сигурно избягването на инфекции.   

И все пак искам да попитам тези от вас,които са претърпели разкъсване на маточната шийка по време на раждането,след колко време отново правихте секс?Консултирахте ли се преди това с лекар и тн.Благодаря на всички предварително Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 100
При мен положението беше същото като при udis*
Честита радост! Много хубави мигове да ти носи!  Hug

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Не съм имала проблеми със секса след разкъсване на маточната шийка, то няма и как да има. Виж, при последващо раждане...

# 14
  • Мнения: 676
Съжалявам за това, което ти се е случило. Дано скоро всичко е наред, да се възстановиш без поражения.
Видях, че си от Бургас и не мога да разбера защо в такъв голям град като вашия положението е такова, но тук във форума много такива неща прочетох  ooooh!

Аз съм от Сливен и знам, че много жени от Бургас идват тук, тъй като е доста близо, а при нас може много неща да куцат, но специално в това отношение нещата са на ниво. Бих ти препоръчала просто да си вземеш едно направление и да дойдеш тук на преглед. Гинеколозите от Окръжна болница са наистина много добри, особено завеждащата д-р Михайлова, както и д-р Пашева, д-р Тинева.

Общи условия

Активация на акаунт