Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 20

  • 51 632
  • 811
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 5 531
Ето ни и нас. Ходихме вчера с Минко при д-р Такова - здрав е няма проблеми, болката не е от бъбреци. Принципно тренировките им по плуване са доста силови, докторката каза че е възможно да е натоварил кръста. Изписа Неуренал СР за 5 дена, тъй като и той на моменти има някакви циститни симптоми, но са за много кратко и без болки.
doseva разкажи ни  малко повече - кога и как открихте хроничният цистит, кой следи детето, пускали ли сте изследвания. Моята дъщеря беше с хроничен цистит години наред, но без бактерии през по-голямата част от времето.
bubavuka стискаме палци да сте без бактерии. Аз също следя памперсите на Михаил - имаше моменти когато миришеше по силно, но ми се струва че урината му е бистра, а и тази миризма беше моментна, като цяло не миришат силно. Но и аз ще пусна тази седмица стерилна урина, минаха вече повече от 10 дена от както спряхме суметролима.  Време ни е за контролен преглед, почти всички конци паднаха, а и отстрани на пишката периодично получава лек оток - сякаш се надува малко балонче, после спада....

# 301
  • Мнения: 21
Здравей bubavuka ,благодаря за отговора- нашата история е такава .Детето имаше проблем с уринирането и отидохме при личната и лекарка ,та ни пусна стерилна урина и се откриха -еширия коли ,тогава ни изписаха zinat 250 пихме го 8 дена и пак направихме изследване на урината и се оказа че има пак бактерии/еширия коли/и лекарката и ни прати на нефролог и той ни изписа Furolina ,като ни откри хроничен цистит.След 2 месеца ни викат отново на преглед и се надявам лечението което ни предписаха да има успех.

# 302
  • Мнения: 4 344
marychery ,kога сте на контрала?следващата седмица ще съм в токуда,може да се засечем.успех със стерилната. Hug

# 303
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 345
doseva, а има ли го фуролина на антибиограмата? Чувствителен ли е? Макар, че май няма случаи в които да не е или е много рядко. Но задължително трябва да минеш през лечебна доза и чак след това на поддържаща поне месец. Не ти ли каза лекаря. Пишеш че ще пиете по 1/4 но еднократно ли? Лечебната доза е 5-7 мг / кг телесно тегло за 24 часа, разделен на три или четири приема.
За по-продължителна терапия при деца, дозата е едва 1 мг / кг за 24 часа.
Вие при кой нефролог ходихте? Кой ви го изписа?

# 304
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 345
Буева ми беше казала, че задължително при такива бактерии винаги се прави опащка - във вашия случай  след зината е трябвало-  семетролим или фуролин. И ние така бяхме първия път - след курса на антибиотик - стерилна и след няма и седмица се появиха отново.

# 305
  • Мнения: 21
Благодаря за подкрепата момичета /Надявам се нещата при нас да се оправят.Между другото ние сме от Сливен а нефролога при когото ходих ме е от Стара Загора.  bouquet

# 306
  • София
  • Мнения: 6 682
doseva, bubavuka ти е писала вече за лекарството - име и всичко, ако не успееш да се снабдиш, пиши ми, ще ти изпратя.

# 307
  • Мнения: 5 531
doseva успех с лечението. Ще се оправите разбира се, при Мария вече почти няма и помен от проблемите.
Ина, ти пооправи ли се? И аз тази седмица мисля да го заведа, но д-р Такова и д-р Мирчов са вторник и петък на кабинет. Аз утре ще пратя Минко да занесе урина за изследване, и в петък ще си запазя час ако има свободни. Подутината при Михаил от едната страна май се дължи на конци. Снощи единият излезе, сега и още един се белее и се образува гнойно връхче.

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 18:38 от marychery

# 308
  • София
  • Мнения: 6 682
Да попитам - имали ли сте досега проблем с Nitrofurantoina - в смисъл на запек при детето от него. Анна никога досега не е имала проблеми, ходеше сравнително редовно, но откакто го пие, положението е ужасно. Последните пъти ака по веднъж на седмица, в момента не е ходила от миналата събота - т.е. 8 дни. Confused
Мислех, че може да е от пробиотиците, давах й доста заради него, но като ги намалих (даже почти спрях) положението стана май по-лошо, сега ги започвам пак. От няколко дни яде само разхалбващи храни, плодове и зеленчуци, днес дори е само на тиквички, краставица, пъпеш, праскова, кайсия и череши, дадох й и чай Блевит Л преди малко, дано помогне. Купих и сок от сини сливи. Други идеи? Дуфалак не съм пробвала, но четох някои не много добри неща за него.

# 309
  • Мнения: 216
 Здравейте обръщам се към вас с молба да ми  помогнете в избора на нефролог за сина ми -на 6 г
Водих го в Ст ЗАгора но искам да чуя по компетентно мнение и се насочих към Пловдив и София
Та сега много се колебая
Проблемът е че урината ни е пълна с бели парцали тук не ни откриха проблем но аз се притеснявам

Кого бихте ми препоръчали!

# 310
  • София
  • Мнения: 6 682
natty, а стерилна урина пускали ли сте, какви са резултатите?
На първа страница са всички координати на добри нефролози, не са толкова много, повечето майки са обиколили всичките, обикновено търсят 2 мнения поне.
Ако бързате, по-скоро звънни на всички и виж кой най-рано ще те приеме, сега е и отпускарски сезон и може и да отстъстват, а и графика на повечето е запълнен за 2-3 седмици напред поне.

# 311
  • Мнения: 216
Няма бактерии!
Аз се колебаех точно между тези имана на първа страница!

# 312
  • Мнения: 216
А да има отзиви от Пловдив -детска клиника или др Коларова

# 313
  • Мнения: 5 531
Принципно е много трудно да се правят препоръки. Винаги има и доволни и недоволни. Аз лично моите деца водя в Токуда - нефролог. доц. Лилова, уролог д-р Такова.

# 314
  • Мнения: 4 202
доцент Лилова преглежда всеки ден и не е трудно да се вземе по-скоро час при нея, даже ако кажеш, че е спешно ще те вместят и за следващ ден. Тази седмица тя е тук, ние сме в петък при нея  Peace

Общи условия

Активация на акаунт