Отговори
# 45
  • Мнения: 4 936
А знаете ли дали има такива курсове в Стара Загора

# 46
  • София
  • Мнения: 4 349
Май мнението е единодушно! Само знания от училище не стигат! Школа или частен учител - това вече е индивидуалното решение на родителите и децата.

# 47
  • Мнения: 33
Познато ми е, миналата година по същото време и аз опитвах да реша този въпрос за моето дете.Понеже смятахме че ще имаме нужда от допълнителна подгоовка и по 2та основни предмета- бел и мат- решихме в крайна сметка да започнем още в началото на 7ми клас в школа Регалия/ курсовете се провеждат в училището в което учи детето ми и това беше една от причината да изберем тази школа/. Занятията се провеждат всяка събота, понякога и в неделя-пробни изпити и др.
Дъщеря ми се справяше отлично в училище и въпреки това преценихме, че това няма да е достатъчно и се оказахме прави. Още нямаме резултати от изпита... Питайте ако ви интересува нещо по-конкретно и подробно. Успех в избора, дано най-вече децата ви попаднат при добри учители!

# 48
  • София
  • Мнения: 1 655
Питайте ако ви интересува нещо по-конкретно и подробно.

Ети_Ко, една от трите школи, между които се колебая, е Регалия.
Най-близко ни е и удобно като транспорт, но заниманията им са в събота.
По телефона ме увериха, че винаги, когато има състезания по математика,
които обикновено са в събота, се съобразяват и преместват занятията на
школата, но така ли беше наистина тази година? Колко действително бяха
децата в групата на твоето дете (вече знам, че мах 12 понякога означава
действително 14-15, а мах 28 за класа на дъщеря ми е реално 33)?

# 49
  • София
  • Мнения: 4 349
Питайте ако ви интересува нещо по-конкретно и подробно. Успех в избора, дано най-вече децата ви попаднат при добри учители!
1. Ако детето иска нещо да пита, което не е доразбрал или пропуснал - може ли да го направи в междучасието или след занятията?
2. Смятате ли, че съветите, които предлагат при подреждане на желаните у-ща, са добри и ще ги ползвате ли?

# 50
  • София
  • Мнения: 1 654
Побутвам малко темата и се надявам седмокласните мами да ни споделят опита си като излязат резултатите. Сега предполагам, че им е много притеснено   bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 1 428
Запис в темата, а и въпрос към тези, които са се доверили на частни учители - как ги намерихте, как преценихте при кого конкретно да си запишете детето? Тъй като племенникът ми определено не напредва достатъчно по математика с групова работа в школата, ще ни се наложи търсене на частен учител, обаче нямам никаква идея как да намеря добър такъв, можете ли да препоръчате някого?

# 52
  • Мнения: 397
Здравейте на всички майки на кандидат-гимназисти и на вече гимназисти!

Първо честито на всички успели деца тази година! От дълго време следях темата на тазгодишните седмокласници и благодарение на споделени мнения съм си съставила мнение за избор на школа. Моята дъщеря Сара ще е наесен в 6 клас и сме твърдо решили да се запишем на школа по БЕЛ и математика от 1 уч. срок на 6 клас, заради някои пропуски в училище. Мотивирана е да учи и да постигне отлични резултати. Надявам се да успеем.

Колебая се измежду следните школи в София:
1. Софроний
2. Милениум
3. Междучасие
4. Образователни технологии

Моля да дадете своя "вот" за една от изброените школи, защото наистина много се колебая и се лутам......Иска ми се да си направя моя лична статистика. Личното мнение и опит на всеки от вас ще ми бъде от помощ. Най-голямото ми колебание е между Софроний и Милениум. В първата според мен математиката е по-добра и е застъпена повече, във втората пък БЕЛ е силен и преподавателите са се доказали в годините. Всички са от НЕГ...... 
Желанията ни за кандидатстване се подреждат ЗАСЕГА така:
1. АК
2. ФЕГ
3. Италиански лицей
Ще се радвам, ако се включат и майки на по-големи дечица минали по този път...
Благодаря предварително!

# 53
  • Мнения: 41 801
Доколкото съм чувала, за АК се подготвя в различни школи и по различен начин, отколкото за ЕГ. И понеже АК ви е първо желание, не знам дали една школа ще ви свърши работа.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 349
Май имаше и такава тема само за АК. Но имаше и частни школи, подготвящи дещата специално за там. Намери темата и не може в нея да не е споменато!

# 55
  • Мнения: 397
Здравейте отново,

благодаря на тези, които отговориха. Въпросите ми не са насочени само и единствено за АК. Ще кандидатстваме в АК с цел да сверим знанията и защото детето иска да се пробва. Целта ни не е на всяка цена да влезнем в колежа. Знам за школите, които подготвят за АК - Магнет, Лого-3, Иванови и някои частни учители.....За съжаление не сме склонни да отделим 2 години по 5 000 лв. за подготовка за прием в АК. За нас са неоправдани разходи, познавайки си детето....... А и някъде тук във форума бях чела пост на майка, че има деца, които където и да се подготвят ще успеят...., но ние не сме от тях. Аз не искам да бъда скептик и не обезкоружавам детето си, но си си мисля, че тя не е от тези борбени деца.....Времето ще покаже.   
Та въпросът ми беше за подготовка за т.нар. елитни гимназии в София, изброени от мен коя школа от списъка бихте препоръчали и защо?
Наясно съм, че всяко дете е строго индивидуално и няма обща рецепта за успех. Аз просто искам да си направя някои мои заключения.
Надявам се повече майки да се включат..............

# 56
  • София
  • Мнения: 18 199
Дъщеря ми завършва 8 клас в 91 НЕГ. От втория срок на 6-ти ходеше на курс в  " Софроний", продължи там и в седми. Много сме доволни  от  учителката по математика - г-жа Живка Андреевска, която е и собственичка на школата. Доволни сме всъщност и от преподавателката по БЕЛ, тъй като резултатът от изпита по предмета е плод само на работата в школата и усилията на детето, по простата причина, че на училищно ниво не може да се каже, че знанията й  съответстваха на  иначе  дежурните шестици.  Peace Но просто дъщеря ми е по-темпераментна, по-отворена и комуникативна и при  въпросната учителка на моменти й доскучаваше. Неведнъж, при отсъствие заради пробен изпит в друга школа или заради участие в олимпиади й се налагаше да си вземе пропуснатите часове с друга група.Преподавателят по БЕЛ в нея много й се понрави, както  като начин на обяснение и изисквания, така и като подход на работа.Казва се Славомир Томов, но води само групи със седмокласници.  PeaceОт школата има приети в АК немалко  деца, без да са ходили на друг вид подготовка. Мисля, че именно Славомир Томов от време на време работеше с тях допълнително, с цел да придобият тренинг и в писането на есе.Но тъй като дъщеря ми нямаше желание да се пробва там, затова и не съм запозната как точно е протичала допълнителната подготовка.
За протокола, моята осмокласничка е  адашка на Вашата дъщеря.  Laughing

# 57
  • Мнения: 358
Започнахме от 1.10. 2010 г. За математиката - групови занимания в учебен център,
3 и половина часа седмично в неделя.
За бълг.език и литература - частни уроци, 1 час и половина седмично в събота.
От финансова гледна точка - за математиката по 300 лв на срок, т.е. 600 лв. общо.
за уроците по бълг. език - 15 лв за 1 час и половина.
Понеже беше добре по БЕЛ, реших че й трябват по-малко часове.
И защото имаше трудности по математика, отделихме повече време за занимания.
Според мен еднакво добри са и двете форми на обучение - уроци или школа, но
си зависи от детето. Литератор ли е или математик? Къде му е силната страна и къде слабата.

Междувременно продължи да ходи на уроци по англ. език, да участва в различни състезания,
да се готви за класни, контролни и тестове и накрая така се бяха претоварили.....че......помислете
и за тяхното натоварване.

Последна редакция: чт, 16 юни 2011, 16:53 от Lana26

# 58
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
От г-жа Андреевска (от Софроний) знам, че се работи допълнително с децата които искат да кандидатстват в АК. Тя и Томов се занимават с тях и си имат отделни материали за подготовката.
За протокола -  дъщеря ми я записах в Софроний. В 6ти клас,  2ри срок ходеше там и на нея и харесва.

# 59
  • Мнения: 397
Благодаря за отговорите ан всички! Засега май всичко сочи съм школа Сфроний. Да си призная честно и аз клоня натам. След разговор само по телефона с изброените школи и предвид мненията на майки от форума съм впечатлена от отношението на г-жа Андреевска. Но се разколебах миналата седмица, защото се учудх че цената им в сравнение с другите школи е 2 пъти по-ниска. Този аргумент разбира се е глупав и го отхвърлих, но ми минаха такива мисли през главата......Та поради тази причина реших още веднъж да ес допитам до вас.

За протокола: already detective, наистина са адашки двете момичета...Искам да те поздравя за твоето упорито и артистично дете. Г-жа Андреевска в разговора по телефона ми я даде за пример и ми разказа колко умно, артистично и одухотворено дете е, явно и тя направи асоциация с имената...... Но аз така или иначе от форума, четейки постовете ти вече знаех. Поздравления още веднъж!

Общи условия

Активация на акаунт