домашни любимци - декоративни зайчета

  • 77 642
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 254
Молим, аз съм тук; сега погалих зайчето за лека нощ Grinning. Идвам от котешката тема.

# 31
  • Мнения: 1 796
Здравейте момичета!Утре ще ми подаряват зайче а аз имам толкова много въпроси.Зайчето е на 1 месец.Ето ми въпросите:
1.Трябва ли на тази възраст да го ваксинирам или като порасне повечко тогава?
2.С какво да го храня като е още бебе?
3.Обезпаразитява ли се с нещо?
4.Трябва ли да му сложа такова нещо за водата дето се слага на хамстерите-едно като тръбичка?
5.Каква вода пие?
6.Какви зеленчуци може да яде?
7.Яде ли полодове?
Много ще се радвам на бързи отговори че утре като ми го донесат ще има да се чудя какво да го правя Embarassed.

# 32
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 254
Питай в "Зоомания" д-р Миряна Караславова, тя е моят ветеринар. Има и телефони, може да й се обадиш и да я питаш.
http://forum.zoomania.org/memberlist.php?mode=viewprofile&u=100417
Не знам с какво се хранят зайчета бебета, сигурно с гранули. Не знам дали да даваш сено, детелина или люцерна.
Поилка задължително, как без вода! Нямам представа каква е водата в Димитровград; аз я източвам добре и давам със стайна температура. Стомахчетата на бебета на много чувствителни.
Ако зайчето няма да излиза или да обикаля антрето с обувки не му е задължителна ваксината.
Никакви плодове!!! Никакви зеленчуци!!! Никакъв хляб, сухар, ЗАХАР, сладолед, гризини, шоколадчета, вафлички - НИЩО ЧОВЕШКО.
Само гранулите за зайци и сено, ако е позволено.
Постелка в клетката - аз слагам стърготините от магазина. Да е винаги чиста и суха.
ДА СЕ ПАЗИ ОТ ТЕЧЕНИЕ, ПРЯКО СЛЪНЦЕ, ТОПЛИНА И ВЛАГА!

И защо за Бога подаряват бебета ooooh!

# 33
  • Мнения: 1 796
Котьо Тръмп мерси за изчерпателните отговори.Ще говоря и с ветеринар,явно ще се наложи. Ще ми подаряват бебе защото винаги от първото котило (или както там се казва) се подарявало едно бебе, поне според собственичката.Аз много обичам животните просто досега все съм гледала кучета, а зайци не,и затова задавам толкова тъпи въпроси.Но след една консултация с ветеринар смятам че ще влезна в час. Confused

# 34
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 254
Кристина Hug, не исках да прозвуча грубо, но съм се нагледала на раздаване на съвсем мънички животинки, които още сучат млекце от майките си. Това е много вредно и за бебетата, и за новите им "родители". Винаги е от полза бебето да е отраснало толкова, че да премине на друга храна без проблем.

Питай спокойно за всичко. Пак ще ти кажа за зелените треви - люцерна никога не давай - тя предизвиква газове, стомахът се подува много и обикновено е смъртоносно, ако не помогне лекар. Продават сушена люцерна с моркови, тя е пресована на кубчета. На фирма Витакрафт е, струваше 8 лв преди няколко години. Листа от глухарче или  ливадна детелина може да даваш по мъничко, но задължително завехнали - примерно да стоят на проветриво място около ден. Не бива да са сочни. Плодове и храни, които съдържат захар, също са много опасни, защото в стомаха захарта ферментира и ...
Ливадното сено е задължително, защото зайчетата го стриват със задните си зъбки и така ги поддържат къси, а предните - с гранули, кора от дървена, кракери. Сигурно знаеш, че зъбите на гризачите растат непрекъснато, така че ги преглеждай от време на време. Моето зайче в един момент престана да се храни и щях да пукна от страхове, та го заведох при доктор Караславова и тя изпили зъбите. Понякога зайчетата кихат, но ако е начесто и продължително е проблем. Наблюдавай урината, трябва да е жълтеникава, но понякога след като престои става червеникава. Не знам малките кога започват да сменят козината, но това продължава 3-4 дни. Ако е по-дълго и необичайно много (моя зайко пускаше направо валма) значи нещо не е наред.
Регирстрирай се в Зоомания, там пише и моя ветеринар. Обикновено не отговарят на секундата, но все пак е добър форум. Ако нещо ти е спешно се обаждаш на доктора по телефона.

п.п. Ако е мъжко му осигури някаква играчка като поотрасне, за да си я мисли за зайка Grinning

# 35
  • Мнения: 1 796
Мерси много.За зеленчуците питах кои може да яде,защото видях че някои потребители са писали че дават на техните зайчета зеленчуци,но явно зеленчуците не са за бебета Simple Smile.Иначе на каква възраст се отбиват малките?Снощи момичето което ще ми го дава ми се обади и каза че първо щяла да го ваксинира и тогава да ми го даде.Тъкмо ще имам време да се подготвя.А тези детелини,сено и т.н. дали се продават по магазините или аз трябва да си ги набавям?Питам защото с това малко дете няма да имам много време да обикалям полянките Rolling Eyes

# 36
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 254
Ами по горските и поляните на село, но да са от чисти места. Едното условие е да са на повече от 10 метра навътре от пътища, заради оловото от бензина, което се отлага по земята. А от градинките направо е опасно заради кучетата и гъъбите. Може и да минеш без детелина. Моят зайко не е ял никога сушени треви. По-нататък може да му даваш орехови ядки (1/4), фастъчени, бадемови, но да са пресни, един път в седмицата. Аз купувам храна, в която има ядки.
Нямам идея на каква възраст се отбиват малките.
Е защо ще го ваксинират зайчето? Може и без ваксина. Тя е против заешка чума, ама ако вашето не излиза не е нужна.
Имай предвид, че зайчето цапа, тича и ака навсякъде, така е поне у нас. Не знам как ще я карате с малко дете. А и трябва да го приучиш да пишка на едно място.

# 37
  • Мнения: 1 796
Ами искат да го ваксинират защото съм с малко дете,да им е по-спокойно на тези дето ми го дават.Аз по принцип ще си го гледам в клетка,ще го пускам да се разхожда.Ще гледам да го пазя от малката,а ако не се справим сигурно ще го подаря на някой.Но определено ще опитам!

# 38
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 254
Извинявай, но ваксината се слага, а да предпази ваксинирания, а тези около него! Зайката декоративна ли е или от зайчарник? Колко е голямо детенцето ти? Моето зайче е по цял ден извън клетката; прибирам го на всеки час да пие водичка и после отново навън.

# 39
  • Мнения: 1 796
Зайката си е декоративна,гледат я в домашни условия.А детето ми е на 1 годинка и 9 месеца, та затова май ще е по-добре зайчето да си е в клетка.

# 40
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 254
Тогава няма нужда от ваксина. Наистина ли смяташ да го държиш постоянно в клетка?

# 41
  • Мнения: 1 796
Ами ти какво решение предлагаш?С това малко дете-притеснява ме да не се стресира зайчето,а и аз ще го пускам да се разхожда,но няма да е постоянно извън клетката.Когато малката спи или е навън зайчето ще се разхожда.Също така ще се разхожда под мой контрол на малката иначе не знам дали ще оцелее горкичкото.

# 42
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 254
Мнението ми е, че детето е много малко, за да имате зайче. Изредих съображенията си. Зайчето е твърде малко, за да издържи на такъв режим. И ти няма да издържиш, защото изисква повече внимание, а ти ще го даваш на детето. И зайчето ще забуняса. Но решението си е твое. Животните не са играчки. Дадох ти съвети, прави каквото си искаш. Повече няма да ти отговарям.

# 43
  • Мнения: 1 796
Не съм малко дете.Много добре знам,че животните не са играчки и изискват грижи. Все пак благодаря за съветите.Винаги ми е пукало за животните и съм ги обичала,точно затова съм сигурна че няма да позволя зайчето да е нещасно.Ако не мога да се справя няма да го мъча-ще го дам на някой който да има нужното време за животинката.Както и да е.Няма да пиша повече в темата,явно не приемате ''нови членове''.

# 44
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 254
Както и да е.Няма да пиша повече в темата,явно не приемате ''нови членове''.

Бъркаш. Няма група, няма и понятие "нови членове". Всеки може да пише и да пита.

Общи условия

Активация на акаунт