домашни любимци - декоративни зайчета

  • 77 752
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 284
Ще си го оставяте ли него? Rolling Eyes Ще чакам снимки Hug

# 721
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Ще си го оставяте ли него? Rolling Eyes Ще чакам снимки Hug
Да, това определено е нашето зайче!

# 722
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Трябва ми ветеринар,спец. по зайците.
Спешно!!! 

# 723
  • Мнения: 155
Трябва ми ветеринар,спец. по зайците.
Спешно!!! 

Мила, ветове по зайците има (това за София) не знам от къде си  Tired до зоопарка. Там където спира 102 на зоопарка, продължаваш наляво по улицата. Голяма вет клиника е и има ветове специално за декоративни зайци.

Ето сайт http://www.centralvetclinic.com/

Дано всичко е наред!  Hug

# 724
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 287
Трябва ми ветеринар,спец. по зайците.
Спешно!!! 

Ветеринарна клиника Вяра, Надежда и Любов, ако си в София. Късмет, късмет, късмет  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 725
  • Мнения: 284
Момичета,вашите зайчета ваксинирани ли са?На моята Шуша и давам на 2 м хапче за вътрешно обезпаразитяване и всеки месец слагам капки към водата против подуване.Та се чудя дали да я ваксинирам или да си продължавам така? Rolling Eyes

# 726
  • Мнения: 155
Моят Панчо не е. Между другото ти сега ме подсети даже. По принцип мислехме да го ваксинираме, но чакахме малко да наддаде, че беше малък. Сега май вече му е време, но и аз се чудя  newsm78
Присъединявам се към питането и аз  Hug

# 727
  • Мнения: X
Моят заек не е ваксиниран. Да не казвам голяма дума, но какво ли не е ял, къде ли не се е завирал и досега нищо не му е ставало, не се е разболявал никога. Не казвам,че това е правилно, но аз лично не виждам особен смисъл ако не излиза навън, гледа се в добра среда и няма други животни около него. Все пак мисля,че всичко е до заек, моя до сега се оказа много "корав"  Grinning

# 728
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Vividas , Котьо , благодаря за загрижеността . Тая вечер като че ли е малко по-добре зайчето,но вчера - нямам представа,може да е било и от стрес,направо ми се сви душата за хайванчето.Все пак записах час и в една от препоръчаните клиники,да видим какво ще кажат и те,а и ако,да не дава Господ,се отиде към операция,надявам се там да има по-добър шанс.

# 729
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 287
Сигурно ще отидете на инжекции  Peace Предполагам, че не сте правили изследвания. За какъв стрес говориш? Какво е яло? Какво е пило? Смени водата с изворна Девин розов етикет. Да не е било на течение - то е много опасно. Да не сте ходили с обувки в стаята му? Да е идвало друго животно?

Как яде сега? Купи му кракери, гризини. Те са лакомства, а не храна, но може да ги хапва по-охотно. Силно стискам палци.

# 730
  • Мнения: 0
Вашите зайчета кастрирани ли са? Аз имам зайка на година и половина, която не е. Но съм чувала, че било хубаво да се направи, от друга страна е сложна работа при женските...  Confused

# 731
  • Мнения: 284
Кукумявка под прикритие ето тази статия може да ви помогне:
http://forum.zoomania.org/viewtopic.php?f=220&t=8903
spiral.static,моята не е кастрирана и не смятам да го правя.Сега,ако има проблем ок,но иначе не мисля,че е нужно,освен ако не са два разнополови заека. Peace

# 732
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Котьо,извинявай ако се повтарям,ама малко се  зашеметих в коя тема какво разказах  Blush
Миналата седмица забелязах в тоалетната и,че има ярко червени петна,и веднага на другия ден се изстрелях при ветовете наблизо,които са едни младоци ,работят с голямо желание и внимание.
Поогледаха я,занесох проба от урината,правиха и ехографско изследване - има кръв в пробата ,но не е съвсем сигурно откъде е,на ехографа не се видя нищо.Оттогава 1 седмица я лекуваме като за цистит с антибиотик през устата и някакви витамини в добавка,като цялостното и състояние не се е влошавало - ядеше си нормално,пиеше вода и т.н.,до вчера,когато след поредния контролен преглед забелязах,че цял ден не е пикала,не  ядеше предложените  и  лакомства- крекери 2 вида,парчета ябълка,сушени плодове,няколко сурови ядки различни  видове,сухар,...
Днес и купих и ново сено,и 2 вида храна по мъничко,щото вчера само помирисваше "Versele-laga"- та  - длъжна бях да опитам...
Работата може би е там,че вчера почакахме повечко в кабинета,имаше и 1 голям пес ,дето лаеше и пръхтеше зверски,та си помислих да не би  неяденето да е било от стрес...
Сега като че ли похапва вече по-нормално,чака с нетърпение какво ще и дам - не яде като ламя,но в сравнение с вчера е добре.
Водата за пиене и сипвам от чешмата.Не знам дали си въобразявам,но ми се струва че в началото не пие по  много,затова я оставям да престои 1 вечер преди да и я дам.
И аз си мисля че в една от хладните нощи беше на  течение,въпреки че клетката и не е на земята, а върху шкаф и е встрани от въздушния поток между прозорците.
Както и да е,трябва си допълнителна консултация,защото си мисля че за седмица и повече антибиотик би трябвало да се усещат вече резултати.Може пак същото да се окаже - и дано,че като чета за другите варианти,не ми се харесват много.
ekita ,благодаря,прочетох го това нощеска.
Доста е объркващо това състояние ...Трябва си по-тесен "специалист" за второ мнение.

Последна редакция: пт, 17 авг 2012, 23:41 от Кукумявка под прикритие

# 733
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 287
Такива ярко червени петна имаше и свинчето ми. За тях е писано в морско свинската тема. Има излекувани прасенца. Храната да е само от гранулите на зайчето и сено. Нищо друго. Махни сухарите. Въпреки, че са разрешени, аз много се страхувам от хляба за зайчетата. Може да дадеш клонки от плодни дръвчета без: сливови, прасковени, кайсиеви, т.е. с костилкови плодове и да растат далеч от пътища. И върба може без листенцата, оставена поне една нощ да завехне.
По-рано моето зайче изпиваше поилка от 250 мл за два дни. Сега ги докарва до 75 мл. Има значение от възрастта и състоянието в момента.
Сега каква е урината му на цвят? Изпражненията? Те са точен индикатор за здравето.
Може и кучето да го е стресирало.
Моля те, пази от течение.

Тесен специалист за зайчета в клиниките няма да намериш - те лекуват всички видове животинки. Пак ти препоръчвам Вяра, Надежда и Любов; за Централна ветеринарна клиника също чувам много добри мнения - тя се намира към Зоологическата градина. Това е за София.

Хайде да се оправяте, че ми е терсене за зайчето.

п.п. Може да се обърнеш към Мис Нели от котешката тема; тя е много информирана за котки и зайци. Писала е и тук. Късмет от сърце ти пожелавам  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 734
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Благодаря.
Водих я в "Централната",до Зоопарка.
Направиха и рентген,ПКК и ехография.Нещата отиват към кастрация,според тях е от матката някой кръвоносен съд.
.Засега продължаваме с антибиотик,но друг,витамин Ц за намаляване на кръвотечението и разни други неща...
Малко е дебела,минава постепенно на сено предимно,магданоз и "верселе-лага".Хем трябва да яде,хем да отслабва  Crazy .Така ще я гледаме още 1-2 седмици и ще се прецени кога ще е кастрацията.
Нещо си в кръвта било увеличено,или намалено,което можело да е от стрес.Иначе не е анемична,общо взето е в норма.
Изпражненията според мен са по-малко като количество и с намалена големина и .... обърках се вече,но ще пие и нещо противовъзпалително или обезболяващо и деган също.
Доста парички ще отидат за съжаление,но какво да се прави.Дано останат за някой ден да заведем детето и себе си на море... А бе тя да се стабилизира,че инак не Гърция, ами Горно нанадолнище няма да видим...
Друго,което не знаех,е че задните зъби растат в устата,но като не се изтъркват достатъчно ,започват да растат и в обратната посока към черепа или надолу в челюстта.Затова също е много важно да мине на сено предимно,още е млада и не е добре да се стига до упояване за пилене или вадене на зъби...Гранулите изглеждат твърди,но в устата се размеквали от слюнката и не били достатъчно твърди за да се изтъркват зъбите,а сеното и тревата изискват повече дъвкане.

Последна редакция: сб, 18 авг 2012, 14:36 от Кукумявка под прикритие

Общи условия

Активация на акаунт