Рецепти за микровълнова фурна

  • 22 290
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 071
Тази вечер правих пилешки дробчета-станаха за 15 мин и въобще не са сухи.Само дето преядох и сега ме боли корема... Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 2 693
Цитат на: BODLIVATA
Bobolenta,interesni recepti,6te se probvam Wink


Ох, и на мен ми изглеждат интересни, ама още не се престрашавам да опитам някоя Embarassed ... Една от причините е, че микровелето ми е старо и поима си нямам кое е 100 % и кое 75 % на нея... Иначе си купих цяла книга, ама то е дълга история... Добре че мъж ми не се интересува що чини тая книга у мен... Grinning

# 17
  • Мнения: 2 693
Чета, извинявай за закъснението! Embarassed

ЛАЗАНЯ

Необходими продукти за две порции:

200 г бланширани листа от къдраво зеле
150 г моркови
2 ч.л. масло
сол, прясно смлян чер пипер, стрито индийско орехче
1 глава лук
100 г целина
50 г ситно нарязана шунка
2 с.л. сос бешамел
4 с.л. настърган кашкавал
400 г белени домати
2 смачкани скилидки чесън
1 ч.л. мащерка, щипка захар
6 бр. предварително сварени кори за лазаня

1.   Листата на къдравото зеле се нарязват на лентички.
2.   Лукът и морковите се почистват и се нарязват на ситно. Заедно с маслото и къдравото зеле се прибавят в микровълнов съд, подправят се със сол, пипер и индийско орехче, похлупват се и се запичат 5 мин. на 100 %.
3.   Целината се почиства и се нарязва на тънки резени.
4.   Шунката се смесва с вече приготвените съставки, бешамеловия сос и половината от кашкавала. Сместа се овкусява със сол и пипер.
5.   Доматите и соса се смесват в дълбока чиния, подправят се с чесън, мащерка, сол, пипер и захар.
6.   Формата се намазва с олио, поставят се две от предварително сварените кори за лазаня. Върху тях се разпределя половината от зеленчуковата смес. Отново се слагат две от корите и се заливат с останалата смес. Покриват се с последните две кори.
7.   Залива се с доматен сос, наръсва се с останалата част от кашкавала, захлупва се и се запича 9-11 мин. на 100 %.
8.   Похлупакът се маха и лазанята се оставя да се доизпече на включен или изключен грил около 6-8 мин.


КАРТОФИ СЪС ЗЕЛЕНЧУК И ЯЙЦА

Необходими продукти за две порции:

400 г картофи
1 червена чушка
1 глава лук
100 г шунка;
2 кисели краставички
250 мл зеленчуков бульон
2 с.л. сос бешамел
1 с.л. горчица
сол, чер пипер
1 щипка смлян кимион
2 твърдо сварени яйца
½ връзка зелен лук

1.   Картофите се нарязват на резени. Чушката се нарязва на лентички. Лукът и шунката се нарязват на кубчета. Съставките се смесват и се поставят в микровълнов съд.
2.   Краставичките се нарязват на тънки парченца, прибавят се към зеленчуците, залива се с бульона, похлупва се и се запича 10 мин. на 75 %.
3.   Сосът бешамел и горчицата също се прибавят и разбъркват добре. Всичко се овкусява със сол, пипер и кимион.
4.   Двете твърдо сварени яйца се обелват и се нарязват на 7-8 шайби, поставят се върху зеленчуците.
5.   Ястието се похлупва и се пече 6 мин. на 100 %.
6.   При сервиране ястието се поръсва със ситно нарязан зелен лук. Подходяща гарнитура е салата от краставици, поръсена с копър.


МЕСО С ОРИЗ ПО СРЪБСКИ

Необходими продукти за две порции:

350 г свинско месо
2-3 глави лук
1 скилидка чесън
1 с.л. олио
250 г белени домати
200 г сварен ориз
250 мл телешки бульон
сол, червен пипер, магданоз
2 с.л. сос бешамел

1.   Свинското месо се нарязва на малки парченца и се поставя в микровълнов съд. Добавя се олиото, ситно нарязаните чесън и лук. Похлупва се и се пече 5-6 мин. на 100 %.
2.   Доматите се нарязват и заедно със сока се прибавят към месото.По същия начин се добавят оризът и бульонът. Подправя се с чушка, пипер и сол, похлупва се и се пече първоначално 5-7 мин. на 100 %, след това се разбърква и допича за 8-10 мин. на 50 %.
3.   При сервиране се поръсва със ситно нарязан магданоз и се гарнира със сос бешамел.


КЮФТЕТА С БЯЛ СОС

Необходими продукти за две порции:

250 г кайма
1 глава лук
1 ч.л. риган
1 ч.л. червен пипер
1 бр. яйце
сол, чер пипер
1 щипка лют пипер
1 с.л. брашно
250 мл зеленчуков бульон
дафинов лист, карамфил, зърна чер пипер

Необходими продукти за соса:

1 с.л. масло
1 глава лук
5 с.л. сметана
1 ч.л. лимонов сок
1 ч.л. сос Уорчестър

1.   Лукът се нарязва на малки кубчета и се прибавя към каймата. Добавят се риганът, червеният пипер и яйцето. Каймата се обърква добре, подправя се със сол, чер пипер и лют пипер, добавя се брашното и се омесва добре.
2.   Зеленчуковият бульон, карамфилът, дафиновият лист и зърната чер пипер се слагат в микровълнов съд и се запичат 5 мин. на 100 %.
3.   От каймата се оформят 6 кюфтенца. Прибавят се към бульона и похлупени се пекат 8 мин. на 75 %.
4.   Кюфтенцата се изваждат от бульона, последният се прецежда и запазва.
5.   За приготвянето на соса, маслото се поставя в микровълнов съд. Лукът се нарязва на ситни кубчета и се прибавя към мазнината. Сметаната се разбърква с малко брашно и заедно с прецедения бульон се добавя. Сосът се похлупва и се запича 2 мин. на 100 %. Овкусява се със сол, пипер, сос Уорчестър и лимонов сок.
6.   Кюфтенцата се добавят към соса и се пекат 6 мин. на 75 %. Подходяща гарнитура е добре сварен ориз или фиде.


СВИНСКО ФИЛЕ В ГЪБЕН СОС

Необходими продукти за 4 порции:

600 г свинско филе
сол, прясно смлян чер пипер, риган
10 резена бекон

Необходими продукти за гъбения сос:

100 г гъби
1 ч.л. масло
1 ч.чаша сос бешамел

1.   Филетата се поръсват със сол, пипер, риган и се увиват с бекона. Поставят се в подходящ съд, похлупват се и се пекат 10-12 мин. на 100 %.
2.   Почистените гъби се нарязват на четвъртинки и се запичат 2-3 мин. на 100 %. Смесват се с маслото и бешамеловия сос. Похлупват се и се пече още 2-3 мин.
3.   Месото се нарязва на резени, нарежда се върху предварително затоплена чиния и се залива със сос. Подходяща гарнитура са сварени картофи с масло.

# 18
  • Мнения: 2 693
Petinka, ето ти формичките:

ЛЕКИ ШОКОЛАДОВИ ФОРМИЧКИ

Необходими продукти за 3 порции:

100 г шоколадова кувертюра
50 г кувертюра от пълномаслено прясно мляко
3 белтъка
100 мл бита сметана
½ пакетче суха сметана

1.   Двете кувертюри се нарязват много тънко, поставят се в микровълнов съд, похлупват се и се пекат 3-4 мин. на 50 %.
2.   Разбъркват се, прави им се студена водна баня и се оставят да се охладят.
3.   Белтъците се разбиват на твърд сняг, сметаната също се разбива, добавя се сухата сметана и всичко се разбива до получаването на твърд сняг.
4.   Към полученото се добавят ръзтопените кувертюри, внимателно се разбъркват, след това се оформят по ваш избор. Десерта се оставя няколко часа да се охлади.

# 19
  • Мнения: 2 693
Хора, нищо ли не става от тия рецепти? Rolling Eyes

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: bobolenta
Хора, нищо ли не става от тия рецепти? Rolling Eyes


Стават бе Grinning  - сега ги свалих и поразгледах и видях че с мноого леки вариации съм правила лещата, чушките, ориза, мусаката - та - стават!А и нишестето също.

# 21
  • Мнения: 2 693
Цитат на: mam4e
Цитат на: bobolenta
Хора, нищо ли не става от тия рецепти? Rolling Eyes


Стават бе Grinning  - сега ги свалих и поразгледах и видях че с мноого леки вариации съм правила лещата, чушките, ориза, мусаката - та - стават!А и нишестето също.


Ти ще ме амбицираш и аз да почна да готвя в микровеле. Grinning
А как определяш процентите? Shocked

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: bobolenta

Ти ще ме амбицираш и аз да почна да готвя в микровеле. Grinning
А как определяш процентите? Shocked


Уф, ми тя моята микровълнова има бутон за мощността -850, 600, 350 и 100 вата, но в интерес на истината аз почти не го ползвам - готвя си на пълна мощност. Все трябва да има някаква врътка твоята - освен за таймер друго?

# 23
  • Мнения: 2 693
Цитат на: mam4e
Цитат на: bobolenta

Ти ще ме амбицираш и аз да почна да готвя в микровеле. Grinning
А как определяш процентите? Shocked


Уф, ми тя моята микровълнова има бутон за мощността -850, 600, 350 и 100 вата, но в интерес на истината аз почти не го ползвам - готвя си на пълна мощност. Все трябва да има някаква врътка твоята - освен за таймер друго?


Моята е суперстара, но явно качествена AEG Micromat, няма врътки, няма бутони, т.е. /да ме прощава половинката на Шани, ама не съм спец Embarassed / цялата дясна част е едно табло с нарисувани бутони. От там се програмира времето за приготвяне на яденето/чая/водата и т.н., има часовник, има бутон за размразяване, клавиатура с цифрите, току-що видях, че всъщност има и бутон с %, но още не съм разбрала как се настройва... Май трябва да я поразчопля, защото нямам инструкции, ако някой може да помогне - плийз...

# 24
А знаете ли рецепти за десерти на микровълновна?Ама да са със много лесни съставки,а не разни авокадота,ямайски ром и т.н.Благодаря предварително! Wink

# 25
  • Мнения: 2 693
Цитат на: hay hay
А знаете ли рецепти за десерти на микровълновна?Ама да са със много лесни съставки,а не разни авокадота,ямайски ром и т.н.Благодаря предварително! Wink


Всичките, които аз знам /т.е. имам в книга/ съм ги преписала тук. Те не са и много де - трички.

# 26
  • Varna
  • Мнения: 321
Оле- браво на вас. Страхотна тема ! bobolenta супер полезни са рецептите- каквото изровиш още пускай:)

Цитат на: Иви
Тази вечер правих пилешки дробчета-станаха за 15 мин и въобще не са сухи.Само дето преядох и сега ме боли корема... Twisted Evil

 Я сподели как ги правиш дробчетата?

Моята микровълнова е комбинирана, може да пече и има грил, та не ползвам друга изобщо, но като цяло още се уча:)
 Подариха ми за сватбата тенджера под налягане за микровълнова-супер полезно нещо, та вече и котлона си почти не ползвам за варене:)
 Та-като попивателна съм за всякакви такива рецепти:)

# 27
  • Мнения: 2 693
Цитат на: rali4ka
Страхотна тема ! bobolenta супер полезни са рецептите- каквото изровиш още пускай:)


Всички рецепти, които имам са изброени на първа страница. Ако нещо те развълнува - пиши кое/кои и аз ще ги препиша при наличие на свободно време. Grinning

# 28
  • Мнения: 4 362
Здравейте рецептите са страхотни и без това моят мъж от известно време мранка да готвя в микровълновата Embarassed  Grinning Аз се интересувам от РИБНО ГЮВЕЧЕ Благодаря много Grinning

# 29
здравейте мами, да ви питам как се готвят супи в микрото.....да се покриват или не...някъде четох, че течности не се покривали за да не избухнат?какво ще кажете?  отскоро се сдобихме с такава фурна, та още се уча...и предварително ви благодаря!!!! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт