въпросче?

  • 1 692
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Твърдо ПРОТИВ.

Освен изброеното от Никол и, защото:

Не е ясен произходът на продуктите, които слагат в храната.
Слагат сол в храната.
Слагат захар в храната.
Слагат домати, прясно мляко, нишесте...
Предлагат оцеветени кремчета.

Най-общо готвят с нискокачествени продукти, каквито аз не използвам, не ям, още по-малко ще дам на детето си.

# 16
  • варна
  • Мнения: 1 830
И аз съм ЗА!

# 17
  • Мнения: 8 505
Против!Никол и Иса са изброили достатъчно и сериозни причини (макар че и аз слагам-вече сол).

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
За

# 19
  • Мнения: 2 609
За,заради разнообразието на храната Wink

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Въздържал се.
Взимала съм и за двете деца, но се отказвах предсрочно. От една страна са удобството и разнообразието. От друга- съмнителната хигиена, използването на не толкова подходящи (за деца) и здравословни съставки, евтини продукти... Освен това съм тичала до кухнята с детето в пек, в студ, в дъжд... Май по-скоро- не  Thinking

# 21
  • Мнения: X
ЗА! Да живее ДМК! Направо съм толкова щастлива от наличието на такава Mr. Green/остава уговорката, че от кухня до кухня има разлика, аз говоря за нашата/

1. Разнообразна храна всеки ден, топла, месо всеки ден, два пъти в месеца риба.
2. Дори лятото не мисля, че 11:50ч. е "най-голямата жега", а така и така детето излиза навън.
3. Докато си вземем храната се събират дечицата и си играят.
4. Считам, че е добре едно дете над 1г. да си хапва пригодени за него манджички, а не пюреобразни бъркочи.

# 22
  • Мнения: 2 672
ЗА!

поради доста причини , но е глупаво да ти ги изреждам , просто защото не подлежи на коментар Wink

# 23
  • Мнения: 1 427
Още един глас ЗА Peace

# 24
  • Мнения: 5 713
Против. Ве4е се каза защо.
Разнообразие постигам и аз успешно, месо си хапва всеки ден, рибата също не й спестявам, а пюреобразни бърко4и отдавна не готвя на Маги.

# 25
  • Мнения: 140
Не мога да кажа,че съм против.Но готвенето ми е хоби,доставя ми удоволствие.А и като  му готвя малко по малко детето свиква със семейната кухня.

# 26
  • Мнения: 54
И аз съм "за". Освен това в нашата кухня готвят много вкусно и сипват храната на място в мои буркани.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 632
Против!Аз също бях ЗА именно заради разнообразието,което се предлага,но след като отидох на място да питам с какви продукти се готви- станах ПРОТИВ - във всяка супа се слага жълтък, а всяко пюре се готви с прясно краве мляко,та нали е млечна кухня!Може би наистина е удачно за по-големи деца,но като си помислиш,че тогава ще ядат вече от общата храна се губи смисъла,поне за мен.
А да не говорим,че в някой малки градове ДК се готви в ясли и детски градини,където се носят какви ли не вируси, слагат се колбаси и разни такива гадости.
Кой като си реши,но аз не мисля да се възползвам от това "удобство" и "разнообразие".

# 28
  • Мнения: 2 672
супа се слага жълтък, а всяко пюре се готви с прясно краве мляко,та нали е млечна кухня!

l в кухнята пюрета НЯМА! за жълтъка и млякото не разбирам кво се противиш- макар ,че почти не си права и за това - децата които са на кухня са се захранили с тези храни

Може би наистина е удачно за по-големи деца,но като си помислиш,че тогава ще ядат вече от общата храна се губи смисъла

удачно е за децата , които са яли повечето храни, а там са именно такива. Възрастта е различна - има ,и малки ( от 6 мес) ,и големи ( над 6 мес. до 2 год) .

А да не говорим,че в някой малки градове ДК се готви в ясли и детски градини,където се носят какви ли не вируси, слагат се колбаси и разни такива гадости.

в доста градове се приготвя в ясли и градини -не само в малките .
вируси се носят ,но между децата и персонала отговарящ за тях. След като не си запозната с условията към работещите в кухнята на съответното заведение не можеш да клеветиш.
За пръв път чувам ,че "някъде" слагали "колбаси и разни такива гадости" . Да не би в кухнята , която си посетила?


Кой като си реши,но аз не мисля да се възползвам от това "удобство" и "разнообразие".

Именно - кой както си реши! Не е нужно да "плюеш"


темата е за или против , а никъде не пише защо си на това мнение.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт