Обрив по дупето на бебе след прием на лекарства

  • 3 441
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 245
Здравейте, дъщеря ми е на 1 година. За няколко дена бяхме в болница поради задух от ларингит. Лечението и се състоеше в приема на медаксон и метилпреднизолон, преди това е пила аугментин и сега продължава да приема зиртег.
Та на проблема..... откакто бяхме в болницата и се появи обрив под памперса(в началото-ярко червени петна с малки пъпчици в тях, а сега кожата е като повърхността на ягода).мислех, че ще отшуми, но той се задълбочи. от вчера я мажа с клотримазол и тридерм по предишна препоръка на на дерматолог(преди няколко месеца се появи подобен обрив но не толкова силен и ни бяха изписани. Тогава помогнаха за 1-2 дена), но сега няма изглед за подобряване.
Моля за съвети от майчета , имали такъв проблем.

Предполагам, че обривът е от лекарствата, защото сменям памперса на максимум 2 часа, мия дупето при всяко изхождане по голяма нужда, не съм сменяла памперси и крем(използвам Бочко), нито козметика(използвам себа мед).Няма хранителни алергии, не съм въвеждала нова храна.

Последна редакция: ср, 18 май 2011, 00:14 от AnMary

# 1
  • Мнения: 304
Когато беше на 5 месеца дъщеря ми получи ужасен обрив от аугументин.Този антибиотик на нея и предизвикваше разстройство,а от разстройството се появи ужасен обрив.Преборихме го за 5 дни като по съвет на педиатъра я мазах със "Дактарин"(то по принцип е лекарство зза афти в устата,но помогна много.)Успех,дано бързо да и мине на дъщеричката ти.

# 2
  • Мнения: 372
Най-вероятно са гъбички, появяват се при прием на антибиотик. Тридерма ще помогне, но е доста силен - ползвахме го веднъж заради същия проблем. В комбинация давай пробиотци - биогайа например.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 276
А даваш ли пробиотици с антибиотика? От тях има голям ефект, наистина помагат. За обрива на мен ми помогна един крем, правен в аптека. Мисля, че е нещо подобно на павловичата мас. За съжаление, ако съдя от моя опит, той само облекчава и обривът минава напълно, щом се изчисти организмът от антибиотика. Тоеа е просто нещо, което избива нормалната флора и е нормална такава реакция. Пробвай с пробиотик и друг по-силен крем за обриви в областта на памперса. Поне малко от малко ще облекчи детенцето. Желая бързо оздравяване!!  bouquet

# 4
  • Мнения: 9 481
Давай пробиотици, но био гая-та е за малки бебета..по-добре лактофлор, който преминава успешно през киселата среда на стомаха...:
http://apteka.framar.bg/12006223/%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE% … B0%D0%BF%D1%81-90
За мазане, горещо препоръчвам този крем Peace:
http://apteka.framar.bg/30016387/%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%BA% … D0%BC-125-%D0%B3-

Бързо оздравяване на госпожицата Hug

# 5
  • Мнения: 9
Аз ти препоръчвам този: http://apteka.framar.bg/30000492/%D0%BD%D0%B0%D1%85%D1%82%D0%BA% … D0%B2%D0%B8%D0%B4

Ние имахме обрив по дупето в областта на пампера, но не от антиобиотик, при нас така и не се разбра от какво е - не съм сменяма памперс, нито пък хранителни алергии е имал някакви, но се обринахме. Педи ни изписа Нахткерцен балсам и на 2рия ден вече нямаше никакъв обрив  Peace

# 6
  • Русе
  • Мнения: 276
Лично аз не съм доволна от Судокрема, но пък дупета всякакви..

# 7
  • Несебър
  • Мнения: 195
Лично аз не съм доволна от Судокрема, но пък дупета всякакви..
И аз не съм доволна от него Naughty.Вместо да се оправи дупето и ставаше по зле.

# 8
  • София
  • Мнения: 245
Благодаря ви за бързите отговори.За судокрема преди съм го ползвала за кратко но не съм особено очарована, но всеки крем различно влияе на различни бебета.Днес ходихме да я види педиатърът и тя ни изписа едно правено кремче(мисля че съдържаше вазелин ланолин вит А и Е, нистатин...), поръчахме го и до довечера ще стане. Надявам се да я пооблекчи, че май доста си я боли(плаче като я мия или мажа с кремче).

В болницата заедно с другите медикаменти и даваха и био гайа. Но  като ни изписваха попитах дали трябва да продължим. Казаха, че не е наложително, защото млякото което и давам(Lactana) е обогатено с пробиотици и те били и достатъчни.

Последна редакция: ср, 18 май 2011, 10:02 от nuschinka

Общи условия

Активация на акаунт