Отговори
# 675
  • Мнения: 10 547
Момичета, къде продават от тези кутии за храна, не се сещам да съм виждала newsm78
Ето нещо, което трябва да купя преди 15 сем и да не го забравя.

Джъмбо.

# 676
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
alexova, онзи ден видях такава кутия - много приятна на вид, олекотена, компактна и с практично разпределение.  Peace В мола на "Стамболийски" я видях, на партерния етаж, на един от тези щандове, които са във фоайето. Продават разни играчки, ученически и изобщо детски пособия. Имаше вариант за момичета и за момчета. Струваше 15 лв. Аз обаче се отказах да купувам, защото не виждам смисъл. В първи клас имат осигурена закуска, а на обяд има стол. Дъщеря ми няма да ходи на занималня, така че следобедната закуска ще си е у дома.

# 677
  • София
  • Мнения: 9 906
 Дъщеря ми ходеше в предучилищен клас в училище. И аз си мислех, че няма да си носи храна от вкъщи, обаче се оказа, че не е точно така. Също имаха осигурена закуска, но тя си закусваше вкъщи. В училище се редуваха- филия с пастет, филия с шоколад, филия с шунка, плод два пъти седмично...за закуска. Та тя си закусваше вкъщи. После в голямото междучасие всички деца си носеха нещо за хапване, повечето сандвичи, вафли и подобни. Аз  и слагах обаче плод- много ми се струваше в 8 да закусва , в 10 да яде сандвич, в 12 обяд. Та този плод го нарязвах и в кутийката. Госпожата още на първата среща ни предупреди, че нейната практика показва, че децата към 10ч огладняват и искат да "подложат" нещо, за предпочитане плод.
Та, с една дума- аз поне ползвам кутия за храна. Simple Smile
 

# 678
  • Мнения: 7 837
Аз ползвам лаптоп кутия за храна и ако някой смята да праща храна от вкъщи, тук има интересни и разнообразни идеи.  Simple Smile

http://www.laptoplunches.com/photo-gallery.php
http://www.flickr.com/groups/laptop_lunches/pool/

Имам си малък списък и рядко повтарям през седмицата, дори и да са само сандвичи, пак е разнообразно. А и доп. кутийки спомагат за това.
Каквато и да е кутията обаче, гледайте пластмасата да е без ВРА.

# 679
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
Хм, ще я видим как ще тръгне с храната.  Thinking А плод задължително ще слагам в чантата, защото моите и двамата са плодоненаситни. Но ги обичат не нарязани, а цели.
Кейси, преди време направо се влюбих в една такава кутия-чанта и за една бройка да я купя за моята щерка.
http://www.natarianni.fr/Boites-alimentaires-divers/4441-valiset … prada-valira.html
Между другото намира се и в България, струваше 60 или 80 лв, не помня точно.

# 680
  • Мнения: 5 790
Кейси, ако не те затруднява, можеш ли да пуснеш поне част от списъка? И тъп въпрос, ама какво е ВРА? И пише ли на кутиите?
Моята е гладна непрекъснато, обича да си похапва, а е толкова слаба, че не знам. И съм сигурна, че ще яде в училище, а закуската, която там дават ще й е малко.

# 681
  • Мнения: 7 837
Лулумба, много е скъпо. А и като гледам кутията от линка, е много непрактична за училище.

BPA e токсична съставка в пластмасовите изделия. В Щатите задължително пише вече по етикетите, че няма, само цифрата в триъгълника не е достатъчна.
Повечето китайски пластмарии, особено тези със съмнителен произход, не са читави.

Неща, които слагам за храна
сандвичи с хумус, фъстъчено масло, бадемово масло, крема сирене и авокадо, лютеница.
паста, поне веднъж седмично. ориз, киноа.
бурито - подобни са на нашенските дюнери, но мексикански вариант с шунка, сирене, зеленчуци и завити.
крекери, солети, нарязано моцарела сирене, царевица, бейби моркови, гранола, стафиди, киви, ягоди, грозде, кис. мляко, прясно.

Тези са ми основните. Понякога гледам снимки от линковете по-горе за доп. идеи.
При нас няма междинни закуски, няма междучасия, яде се в столовата на закуска и обяд.
Изобщо, гледам да е шарено в кутията и естествено, здравословно. малко като хранителна полиция съм, ама статистиката по нашия край е средно 25% наднормено тегло при децата, в края на учебната година.

Последна редакция: чт, 16 юни 2011, 18:25 от Кейси

# 682
  • Мнения: 5 790
Кейси, благодаря!  Hug
Сейвнах си линковете. Ще гледам и за кутиите.

# 683
  • в един топъл дом
  • Мнения: 136
Здравейте Hug При нас днес обявиха списъците на записаните първокласници по паралелки. Ние сме І А клас при желаната от нас учителка, което много ме зарадва. Всички паралелки са по 24 деца, като в нашата са 14 момчета и 10 момичета. Има само 3-4 деца от групата от ДГ. Като ЗИП ще имаме седмично по 1 час български език и музика.
Родителската среща ще е на 02.09. по паралелки при съответните класни ръководители, всеки да си каже изискванията.
Кутия за храна още няма да купувам, като тръгне на училище, ако има нужда, тогава.
Весело и безгрижно лято на всички.

# 684
  • София
  • Мнения: 1 287
Кутията, за която lulumba говори, има ги на щандовете, където продават плюшените играчки на Nici, аз съм ги виждала в мола на Стамболийски и в The Mall на Цариградско. Във втория има цял магазин Jou jou, пълно е с предизвикателни пособия: несесери, кутии, чанти, сакчета, портмоненца, какво ли не. Нови чанти, обаче щели да получават чак Август. Кутии обаче има.

# 685
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
Кейси, точно заради скъпотията се отказах от тази чанта за храна. А е скъпа, защото се води дизайнерска - на Агата Руис де ла Прада. Хайде холан, баба й само в дизайнерски съдинки е яла.  Joy Но беше ужасно красива, спор няма. На живо е още по-хубава.  Blush А другите кутийки, за които писах са много практични и сладурски, и не са скъпи. Но не съм гледала от каква пластмаса са точно. Thinking На тези щандове имаше и други много приятни нещица като за мерак-ученици. Grinning

# 686
  • Мнения: 127
Здравейте! Досега най-подробно ви следя, но вече се записваме и ние в темата. Много е полезна. Вчера мина и нашата РС. Голяма ми беше изненадата, когато разбрах, че ще имаме господин за класен р-л. Малкият е много ентусиазиран и каза, че е уцелил джакпота  LaughingГосподинът е млад и с не много голям стаж, но мисля да му се доверим. Такъв ни е късмета, дано е за добро. Ще сме 2 класа, по 20 деца. Директорката ни беше обещала да са всички от групата на ДГ в един клас, но не са го спазили. В нашия клас са 5 деца от групата, а в другия 10, но нищо, може би е по-добре за дисциплината. Господинът не ми изглежда много строг, но дано ги стегне, че иначе каквито са палави дано не му се качат на главата  Laughing На тази РС страшно бързаха и нямаше време за въпроси, оставихме ги за следващата, която ще е на 8.09. Но искам да ви попитавм, понеже сме левичари, дали ще го оставят така да си пише или да вземам някакви мерки. Засега просто няма сила, която да го накара да хване химикал с дясната ръка и се притеснявам, ако трябва да го насилваме за това. Моля помагайте, ако сте запознати. Хубав ден на всички  Simple Smile

# 687
  • София
  • Мнения: 9 906
Не бих насилвала детето да пише с дясната ръка ако е левичар. Peace

# 688
  • Мнения: 1 583
Нел, и моята дъщеря е левичарка, както и други от групата й. Няма да позволя някой да променя това. Толкова ми харесва, пък и щом детето е с такова устройство, промените няма да доведат до друго, освен до неудобство у детето. Ще го отбележа в анкетата, която трябва да попълним и дадем през септември,съответно ще помоля допълнително да ги групират подходящо с другите деца за да не си пречат при писането и това е!
В днешно време много деца пишат с лява ръка и това не е нищо лошо и госпожите се съобразяват!

# 689
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
аз също не бих мъчила детето да пише с дясната ръка, в градината даже питаха има ли деца, които пишат с лявата ръка и кои от техните родители искат учителите да ги учат с дясната или не, самите учителки казаха, че е по-добре да не се насилват децата, аз бих говорила с учителката в първи клас да не приучава насила детето, тъй като и моята дъщеря пише само с лявата - виждам, обаче, че има трудности в това отношение

Общи условия

Активация на акаунт