Раждане вкъщи 9

  • 19 556
  • 743
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Публикувано от: Lilibon в Май 09, 2011:

"Меги, ремонтирай си техниката, защото показва това, което ти се иска, а не това, което реално е. Цвети нито е защитена, нито е спокойна, нито скоро ще бъде."

# 121
  • Мнения: 4 240
Пак да питам: Кой плаща на тоя адвокат, изглежда не е евтин? Това е ЛОБИ с ПАРИ! Каоква е целта, не знам. Може би да се узакони форма на домашно раждане или в центрове без лекари и там да скубят пари, може би?

# 122
  • Мнения: 9
Надявам се поне нещо хубаво да се постигне, връщане назад като няма...  Tired Но лекотата и насмешката, с която се подминават медицинските предпоставки, е покъртителна!

О, да.

Титла: Re: Със пролетен копнеж започна априлския бебевалеж! (тема на бременните)
Публикувано от: Ваня в Април 21, 2011
Ех Цвети, много е неприятно така като ти развалят рахата за нищо. Hug

"Нищото" е брадикардия, голямо бебе и увита пъпна връв  Tired Е, видяхме го рахата. Гадна работа.

Дано се съвземе жената.


Ей това ме "погнуси".

Публикувано от: Mona_Siniora в Май 09, 2011
Хора, това ще ни довърши! Така се надявах да се разминем с тая гнусотия, заради почивните дни!

И това:

Da poizchistim naistina foruma i mojem da prodyljim napred.

Защо ще поизчистите, душици? Не можете да продължите благородното си дело, ако призракът на умрялото бебе витае над вас ли?


             Пиша- трия, пиша-трия, даже е слаба думата "гнусно" /тука просто думите ти свършват/  Confused


             Знам, че такива писания за нищо не служат, но..

 Публикувано от: elena1 в Май 09, 2011:
"Раждането е станало на бързо в банята. Никой не може да докаже, че е било планирано"...

  Значи, яко се чудят как да замитат /ами било е планирано, бе джанъм - планирано домашно раждане и най-важното "Неасистирано"/  Close

# 123
  • София
  • Мнения: 1 666
Пак да питам: Кой плаща на тоя адвокат, изглежда не е евтин? Това е ЛОБИ с ПАРИ! Каоква е целта, не знам. Може би да се узакони форма на домашно раждане или в центрове без лекари и там да скубят пари, може би?

Не мисля, че има чак такива конспирации  Peace Адвокатът може да работи и на минимален хонорар, а всяка публична изява за него е реклама. Може да е близък с някоя жена от Родилница и да й прави услуга, може много неща. Не е задължително да работи за огромен хонорар, а и не наша работа това.

Ако има лоби с пари, могат да си изградят родилна къща като тези, за които говори Бу, и да "скубят пари" там. То и сега някои частни клиники напомнят на родилни къщи, както писах. Едва ли е въпрос на лобизъм.

# 124
  • София
  • Мнения: 3 099
Всичко доказва колко е тънка червената линия с прекалената духовност, водеща също до обикновена суета и издигаща пиедестал на егото.

# 125
  • Мнения: 7 427
Така мисля, защото имам причина да мисля така. Ако мислиш обратното - покажи ми становището, за което помолих, не ми цитирай само половината пост.

Покажи ми къде родилниците се проявиха по-различно от подплашен лекар в този случай.

Не се измъквай с общи приказки из нюейдж тематиката.

Може и в новата тема, чакам с нетърпение.
   Нямам какво повече да добавя.Наблюдавам нещата отстрани и виждам това,което описах в края на миналата тема.   Peace
    

    Колкото до нюейдж тематиката,както ти я наричаш,в/у която се опирам.......
    Да уточня,че не е особено НЮ.Възникнала е ,като теория, в средата на миналия век.
 Peace
    

# 126
  • София
  • Мнения: 1 666
Селма, прочети записите от Родилница и може би сама ще си направиш извод защо се скриха  Tired

# 127
  • Мнения: 2 719
Жената се е колебаела накрая, страх я е било...а са и дали кураж.

Не мога да повярвам, че не чувстват никаква вина.Просто не е човешко.

# 128
  • Мнения: X
За мен тази трагедия е много добър урок, защото съм склонна да вярвам на такива като родилниците. Подхождам с много предоверяване към "хармонични", "духовни" и подкрепящи хора с алтернативно мислене. Понякога не успявам да усетя кога нещата стават налудни. Благодарение на тази дискусия започват да ми се отварят очите. Но най-ужасното остава за Цвети, семейството й и починалото бебе.  Cry

А Мег си хареса нова тема за изява. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=461284.new#new


# 129
  • София
  • Мнения: 1 666
Но най-ужасното остава за Цвети, семейството й и починалото бебе.  Cry

Така е, и всичките ни приказки не могат да променят това.

Дано жената все пак да събере сили и да продължи напред. И да роди живо и здраво бебе следващия път.

В темите за домашното раждане има много полезна информация. Не достигаше доскоро обаче "другата" информация. Сега поне това е поправено - дано да е за добро, макар и на такава цена.

# 130
  • Мнения: 21
Селма,мерси за темичката   bouquet Hug

# 131
  • Мнения: X
Да, така е, недостатъка на тези сами по себе си хубави алтернативни идеи е, че са много едностранчиви. За тях няма друга гледна точка, и по-точно различната гледна точка е опасна, нисша... А това е вид промивка на мозъка. Всяка крайност е опасна. Ужасно е да се заплати такава цена, за да се научи този урок.
Дано свързаните с тази трагедия да успеят да направят изводите за себе си и да понесат последствията. Дано не е късно да погледнат реалността.

# 132
  • София
  • Мнения: 3 152
Да, така е, недостатъка на тези сами по себе си хубави алтернативни идеи е, че са много едностранчиви. За тях няма друга гледна точка, и по-точно различната гледна точка е опасна, нисша... А това е вид промивка на мозъка. Всяка крайност е опасна. Ужасно е да се заплати такава цена, за да се научи този урок.


Преди години бях залитнала в не точно алтернативна, но да кажем религиозна и духовна крайност. Мислех, че само аз (ние) съм правата, само аз знам истината за живота, за причинно-следствените връзки  и т.н. Интересното беше, че тълкуванията бяха както ми изнася в някои случаи, като на момента дори не го осъзнаваш (не осъзнаваш, че си пристрастен) Blush Сега съм доста по-умерена и наистина най-ценния урок от този ми период е, че светът не е черно-бял, доброто за един не е добро за друг, както и че няма универсална рецепта за "правилно" и "неправилно". И че смирението е една голяма духовна ценност, т.е. да не служиш на суета и его.

# 133
  • Мнения: X
За мен тази трагедия е много добър урок, защото съм склонна да вярвам на такива като родилниците. Подхождам с много предоверяване към "хармонични", "духовни" и подкрепящи хора с алтернативно мислене. Понякога не успявам да усетя кога нещата стават налудни. Благодарение на тази дискусия започват да ми се отварят очите. Но най-ужасното остава за Цвети, семейството й и починалото бебе.  Cry

А Мег си хареса нова тема за изява. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=461284.new#new






за мен също е урок
и аз я харесвах темата до онези постове как бебето само решавало да умре и си дърпало само пъпната връв
чак тогава ми просветна

иначе дамата играе на много фронтове

един от тези е тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=576637.msg18718761#msg18718761

дава вегански съвети за хранене на деца

както и да е
извинявам се и няма да го споменавам повече, защото ми направиха забележка и не е по темата, въпреки че за мен това е точно толкова опасно, както и тази трагична тема

Последна редакция: чт, 19 май 2011, 19:59 от Анонимен

# 134
  • Мнения: X
Maidenly, W'A'S'P'  Hug

Общи условия

Активация на акаунт