Раждане вкъщи 9

  • 19 565
  • 743
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 44
Безумие е една нормална жена в нормално състояние след всичко това да разсъждава по този начин.

То се самоизключват двете неща - след всичко това няма как да е нормална жена в нормално състояние.

Преди 2 седмици е загубила детето си.
Така е. Надявам се това да е причината. Честно, очите ми станаха като чинийки, когато прочетох, че нейният адвокат се нахвърлял върху момичетата. Дано се оправи жената и прекрати отношенията си с естествените дами. Струва ми се неестествено да ги представлява един и същ човек - учителите и ученичката. Която излезе, че не била никаква ученичка и сама си носи отговорността. Пък те - ни лук яли, ни лук мирисали. Като ги гледах в "Референдум" как се разливат за асистирано раждане, направо си мислех, че а са им дали възможност - а са отрекли, че изобщо са чували за Цвети.

# 166
  • Мнения: 9
Даже вече има естествени раждания с присъствия на дула точно там.


Не размивайте темата. Някой все пак помним повече от 3 дни.  Confused

Това по повод обясненията как нямат избор родилките, освен да раждат с лекари-касапи и злобни акушерки в мизерни болници... И как било на Запад.

      И като каза на Запад, обикновена Държавна болница там, сигурно ще им се стори на нашите вселенски принцеси като Рая на Земята /по отношение на битови условия и отношение на на лекарите, ама те май не желаят това... newsm78/.
     И защо да не искаме за бедните си задни части / като първоначално де/, поне да доведем условията в нашите Държавни болници до условията на същите такива Държавни болници на Запад.
      Пък, който е по-по-най вече да иска и по-по-най екстри?

       

# 167
  • Мнения: 4 806
И защо да не искаме за бедните си задни части, като първоначално де, поне да доведем условията в нашите държавни болници поне до условията на същите такива Държавни болници на Запад. Пък, който е по-по-най вече да иска и по-по-най екстри?

И аз така мисля - че това е една съвсем разумна цел на първо време.

# 168
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
Къщите наистина са страхотни...  Heart Eyes  Макар, че моята селска душа, би се примирила и с нещо по-обикновено...  Laughing  Само едно не можах да разбера, Бу... Защо смяташ, че няма нужда такива къщи да са държавни? Къде е пречката или там какъвто е проблемът? Rolling Eyes
Е щото на няколко пъти се каза, че държавата няма пари и не можело да стане. И е истина, разбира се, така е. Ако имаше пари, други неща щяха да са с приоритет, вместо някакви си прищявки да се ражда като бял човек. Затова предлагам - частни, водени от акушерки.
В държавната болница, в която раждам (засега - през 6 години) битовите условия са, как да кажа, не точно мизерни, но твърде базови... и тя е сред добрите болници, минали ремонт. А всички знаем колко отвратителни могат да са болничните заведения. И докато стаите след раждането са бял кахър, то самите родилни зали в държавните болници са от-вра-ти-тел-ни. Факт.
В тоя ред на мисли, особено ако е съчетано с кофти спомени от предно раждане, напълно разбирам жените, които търсят алтернатива, особено като знаят, че раждането може всъщност да е хубаво преживяване, което да носи положителни спомени...
Това не е размиване на темата (която е за домашно раждане, въпреки че сега се върти около конкретния нещастен случай). За да изберат домашно раждане, особено тук, където здравен работник отказва да присъства и се прави, че не те познава, ако решиш да процедираш сам (имаше такъв случай, мисля), има причина. Всяка крушка има опашка.

# 169
  • Мнения: 4 806
...може всъщност да е хубаво преживяване, което да носи положителни спомени...

Или пък кошмари и чувство за вина за цял живот, нали така...

# 170
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
...може всъщност да е хубаво преживяване, което да носи положителни спомени...

Или пък кошмари и чувство за вина за цял живот, нали така...
Абсолютно.

# 171
  • София
  • Мнения: 6 810
Нека не забравяне, че живеем в България.
В болшинството от болниците липсват адекватни кувиози, ако въобще има - то те са 20-годишни. И т.нат. Мислите ли, че мозайката на пода е най-важният проблем в родилните и неонатологичните отделения в БГ? Защото аз не. Не отричам, че са в ужасно състояние, но категорично не са проблеми от ранга на липсваща животозастрашаваща техника.
Ако ще се борим като жени и майки, нека да тръгнем от най-важните проблеми, не от това какви са на вид залите, стаите и 00.

# 172
  • Мнения: 9
Нека не забравяне, че живеем в България.
В болшинството от болниците липсват адекватни кувиози, ако въобще има - то те са 20-годишни. И т.нат. Мислите ли, че мозайката на пода е най-важният проблем в родилните и неонатологичните отделения в БГ? Защото аз не. Не отричам, че са в ужасно състояние, но категорично не са проблеми от ранга на липсваща животозастрашаваща техника.
Ако ще се борим като жени и майки, нека да тръгнем от най-жавните проблеми, не от това какви са на вид залите, стаите и 00.


      Най-важното е да родим живо и здраво дете. Ей, това е най-важното  Peace

# 173
  • Мнения: 4 753
Ако ще се борим като жени и майки, нека да тръгнем от най-жавните проблеми, не от това какви са на вид залите, стаите и 00.

Вида на залите естествено имат значение, не го разбираш или се правиш, че не е важно (поне Бу го описа наскоро, до толкова би трябвало да помните какво се казва по темата)? А 00 определено е нещо важно, не само в болниците... Извинявай, но когато раждам ми се ще да има място, където да се изсера, без да повърна от гледката преди това (без извинение)...  Sick

# 174
  • Мнения: 7 429
Селма, прочети записите от Родилница и може би сама ще си направиш извод защо се скриха  Tired
  Прочетох. Нямам промяна във вижданията си.  Peace

# 175
  • София
  • Мнения: 6 810
Ако ще се борим като жени и майки, нека да тръгнем от най-жавните проблеми, не от това какви са на вид залите, стаите и 00.

Вида на залите естествено имат значение, не го разбираш или се правиш, че не е важно (поне Бу го описа наскоро, до толкова би трябвало да помните какво се казва по темата)? А 00 определено е нещо важно, не само в болниците... Извинявай, но когато раждам ми се ще да има място, където да се изсера, без да повърна от гледката преди това (без извинение)...  Sick
Т.е. тези неудобства са по-важни от остарелите или липсващи кувиози?  newsm78
В системата има огромни дупки, вие тругнахте от пукнатините...

# 176
  • София
  • Мнения: 1 666
Селма, прочети записите от Родилница и може би сама ще си направиш извод защо се скриха  Tired
  Прочетох. Нямам промяна във вижданията си.  Peace

Ами не се учудвам. Очевидно човек рано или късно стига до някаква степен на вяра, която му пречи да промени виждането си, без значение какви са обстоятелствата.

Преди питах дали смъртта на бебето на Цвети променя позицията на Мег, че домашното раждане не крие риск.

Вече ми е ясно, че няма да дочакам отговор, защото "темата трябва да отшуми по най-бързия начин". Но аз ще продължа да питам. Не че не знам какъв ще е отговорът - подобен на твоя. Вика се сляпа вяра. Или на народен език - кон с капаци.

А теб ще те попитам нещо, което питах Мултимодал, но и от нея няма да дочакам отговор.

Струва ли си, за да запазим комфорта на Цвети, да прикрием обстоятелствата около смъртта на едно бебе? Отговори по съвест, моля.

# 177
  • Мнения: 4 753
Ако ще се борим като жени и майки, нека да тръгнем от най-жавните проблеми, не от това какви са на вид залите, стаите и 00.

Вида на залите естествено имат значение, не го разбираш или се правиш, че не е важно (поне Бу го описа наскоро, до толкова би трябвало да помните какво се казва по темата)? А 00 определено е нещо важно, не само в болниците... Извинявай, но когато раждам ми се ще да има място, където да се изсера, без да повърна от гледката преди това (без извинение)...  Sick
Т.е. тези неудобства са по-важни от остарелите или липсващи кувиози?  newsm78
В системата има огромни дупки, вие тругнахте от пукнатините...

Кой е казал, че липсващите кувиози не са проблем? И за какви дупки иде реч, когато говорим за най-обикновено желание човек да има къде да отиде по голяма или малка нужда...  Tired  Лежала съм в една софийска болница, със санитарен възел във всяка стая, прекрасна тоалетна и баня - не съм имала никакви проблеми, нямам лоши спомени от тази болница, чувствах се конфортно... Но пък имам поглед и върху това, което си имаме на родна земя - 6 дни не можах да отида по голяма нужда, само защото тоалетната беше като съблекалня на футболен отбор - всеки си влизаше и излизаше (разбирай мъже, жени, бабички, старци), а ти седиш на гърнето и се напъваш...   ooooh!  В крайна сметка се обадих на баща ми да ме откара у нас да отида до тоалетна и да се изкъпя...  Tired  В родилното, в което раждах, такова нещо като баня нямаше... Имаше някакво помещение с дупка в средата, за да оттича водата, но водата нямаше от къде да дойде - нито душ, нито нищо... Към това помещение беше помещението, в което правеха клизмите и тоалетна чиния, където да се свърши след това, каквото ще се върши... Излишно е да казвам, че там врати не се заключваха, т.е. който е намерил чаша топла вода отнякъде за да се подмие, имаше удоволствието да го прави, докато на друг му правят клизма и трети се напъва над тоалетната чиния... Някак отвътре не ми идваше да раждам, а да бягам, бягам и да не се връщам повече там...

# 178
  • Мнения: 176
И как /призивите за/ високорисковите и безумни неасистирани раждания у дома ще променят тази картина?  Освен че ще увеличат и без това голямата пропаст между повечето лекари и жени-активистки с фанатични уклони?

# 179
  • Мнения: 245
С "алоу" на живо никой не ми говори. Мисля, че не сме от едно село с тебе.

Никъде не говоря за спешно домашно раждане. Това не е въпрос на темата изобщо. В тази тема се говори за ПЛАНИРАНО домашно раждане и за него става дума, че е забранено в България и това е проблем и нарушаване на европейското законодателство.

Не познавам Цвети и не знам на кого е звъняла и на кого не.


Вие още ли вярвате, че това предаване ще се излъчи...или ако се излъчи, какво ли ще е останало от него /оригиналният му вид, де/... newsm78
Обещаха, че няма да пипат нищо по него.  Peace

       Ох, дано... Hug


Ом,
Ми не забранено е. Но сори, няма да ти търся закона, намери си го сама.

      Алоуу, не е забранено при Спешно, повтарям Спешно домашно раждане /детето избързало да се роди в домашни условия/. При Планирано, пак повтарям Планирано домашно раждане, не можеш да си Планираш акушерка от болницата, защото все още в България не е узаконено.
Та, звънялала ли е Цвети на 112 ???

Общи условия

Активация на акаунт