Раждане вкъщи 9

  • 19 557
  • 743
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 666
Зависи от гледната точка, както би казала Селма Wink

Ако за да защитим Цвети, трябва да покрием истината за смъртта на едно бебе - струва ли си? Според мен - не. Да се откажела аутопсия, "това ще ни довърши", "да поизтрием форума и да продължаваме" - това за защита на Цвети ли е? Май не само и точно на нея. А и да беше, питам пак - струва ли си?

Тези жени изпадат в ужас, че историята е излязла на бял свят (защо има коментари в БгМамма???). Значи целта им е била да не излезе. Никой да не разбере, освен малък кръг богоизбрани.  Редно ли е? След месец-два пак някоя жена да чуе думите "ние раждаме БЕЗ риск", защото бебето е "отшумяло"? Стига вече. Умна жена си, не си завирай главата в пясъка.

Да не мислиш, че умирам от злорадство? Напротив, разочарована съм. Аз откакто съм бременна, съм се записала само при Еко-бременните, че не ми се чете по отчетните коя с колко лекарства се тъпче по предписания на "доки". Ей наскоро влизах в спор по повод прословутата фолиева и колко било невъзможно да си я набавим чрез храната. За това безумие с анти-веганските атаки не ми се говори, при положение, че веганите са най-здравите и жизнени хора, които познавам. Не съм автоматично анти, та да кеся тука и да викам "пада ли ви се, сектанти тъпи".

Ама за истината не мога да си изкривя душата.

# 151
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Насладихте ли се на хорската мъка и утолихте ли клюкарските си страсти, публикувайки информацията от форума на Родилница???

Не се насладих на нищо, Мулти, нито съм очаквала наслаждение. Но получих отговор на един от въпросите си - защо си затвориха сайта и се покриха като мишки. "За да отшуми темата възможно най-бързо". Супер.

Жалко, че това си разбрала. Защото пише друго - искат да спестят грозни коментари като тези тук и в Зачатие, изливане на злоба, и обвинения.. Клюкарстване и всякакво опипване на личните им изживявания с мръсни ръце -  върху Цвети и всички тях...

Ужасно е това, което правите.., дано си давате сметка за това..  ooooh!
ПП. Това е последния ми пост в тази тема, наистина се отвращавам. Tired



А какво ще кажеш за писанията как това ще се отрази на каузата ви?
За контраудара демек?

# 152
  • Мнения: 44
Не думайте! Лични изживявания? И откога по-точно са лични? Защото в предаването на Марта през март определено не бяха лични. И публикуваното на сайта им, който ми излезе сигурно сто пъти в гугъл през последния месец, когато напишех "раждане", опротивял ми беше чак - и то не беше лично, не съм молила да ми излизат на първа страница с описание на родилните си мъки, пардон, оргазъм. Докато всичко е цветя и рози, никой нямаше нищо против да не е лично, но от Гергьовден тази година стана изведнъж много лично - откакто се разсеяха розовите облачета. И сега дърпаме струната "лично", хеле съхраним някоя розова пухкавина.

Последна редакция: чт, 19 май 2011, 21:21 от Karis

# 153
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865

Мисля, че леко идеализираш и сравненията не са много коректни.

Аз нямам против така описаните родилни центрове, но предпочитам - ако ще се заделят пари за такива, то първо да се осигуряват средствата за някакви що-годе приемливи битови условия в сега съществуващите ни болници - които са масовият източник на медицинска помощ извън дома и ще останат такива още дълго време.

За съжаление точно това е проблемът. Парите. Не сме толкова богата държава, че да изграждаме родилни къщи, макар че идеята е супер  Peace Просто като знам каква мизерия е по болниците, е ясно, че не е приоритет изграждането на къщи и центрове за раждане... Където ги има, са частни (в повечето частни клиники обстановката е точно такава - неболничняа, уютна). И са досъпни за тези, които могат да си го позволят.

Остава обаче открит въпросът за по-екстремните родилки, които държат да са точно вкъщи, никой да не ги притеснява (дори най-учтивата и невидима акушерка), само да държат ръката на тати и да не им се нарушава енергийното поле. Казвам го без ирония, има такива жени. И те ще продължат с неастистираното раждане и съответната агитация за него, сигурна съм.

Всъщност по света родилните къщи рядко са държавни. Няма и причина да са, въпреки че би било супер ако ги има, да работят със ЗК. По света са частни, водени от акушерки най-често, въпреки че и лекари има сигурно. Жената отива, ражда и се прибира после, няма престой 3-5 дена, ако всичко им е наред (ако не е, се прехвърлят в болница).

От "неболнична" родилна зала в болница, частна или държавна, до родилна къща има голяма разлика. Ето едни къщи (извинете за оф-топика, но по темата нови неща няма така или иначе): раз, два. В случая с тези двете - и двете се водят само от акушерки&сестри.

Така че, вероятно пътя е да се разреши на акушерките не само да водят женска консултация, но и да работят в такива самостоятелни родилни центрове и да водят раждания. Ако ще на частно, важното е да има опции.
А че винаги ще има жени, избрали неасистирано домашно раждане, е факт. Но в крайна сметка за това имаме свободен избор.

# 154
  • Мнения: 4 753
Всъщност по света родилните къщи рядко са държавни. Няма и причина да са, въпреки че би било супер ако ги има, да работят със ЗК. По света са частни, водени от акушерки най-често, въпреки че и лекари има сигурно. Жената отива, ражда и се прибира после, няма престой 3-5 дена, ако всичко им е наред (ако не е, се прехвърлят в болница).

От "неболнична" родилна зала в болница, частна или държавна, до родилна къща има голяма разлика. Ето едни къщи (извинете за оф-топика, но по темата нови неща няма така или иначе): раз, два. В случая с тези двете - и двете се водят само от акушерки&сестри.

Къщите наистина са страхотни...  Heart Eyes  Макар, че моята селска душа, би се примирила и с нещо по-обикновено...  Laughing  Само едно не можах да разбера, Бу... Защо смяташ, че няма нужда такива къщи да са държавни? Къде е пречката или там какъвто е проблемът? Rolling Eyes

# 155
  • Мнения: 3
Направо не мога да повярвам! Преливате от пусто в празно и няма изход. Има факти - едно бебе е мъртво и една жена смазана! Това е ужасно само по себе си - не бива да обсъждаме вината й! Самонадеяността често се наказва и е добре тези, които образоват себе си и останалите в оптимизъм да са наясно, че колкото по-висше е творението божие, толково по-трудно оцелява. И не защото бебетата на останалите бозайници не мрат, а защото при човека има чувства, емоции, разум и други подобни вселенски творения, които макар и бонус са и начин да бъде манипулирно нечие уж лично решение.
Привърженичките на домашното раждане, кой ви дава право да развявате като знаме трагедията на една жена и да оценявате нещо невъзвратимо като ненапразна жертва(имаше подобен прочувствен коментар)! И защото станала белята, видиш ли, държавата ще обърне внимание на европейския ви каприз! А запитвате ли се, между другото какво е ставало с бебето, докато е умирало и как го е боляло? О! Извинете, забравих за тезата ви, че то няма права - само тялото на майката има такива!Може да няма, ама го боли! И за да се засрамите, сега ще ви разкажа как е умирало:
  Като причини за развитие на първична асфиксия на новораденото се явяват острата и хронична вътреутробва кислородна недостатъчност - ще рече задушаване заради недостиг на кислород. Една от причините за задълбочаване на тази криза е именно преносването но бременността, респ. остаряването на всички ,внимание, природни механизми да се поддържа живота.
Независимо от причините за кислородна недостатъчност в организма на новороденото настъпва промяна в обменните процеси хемодинамиката и микроциркулацията.
Асфиксия, развиваща се на фона на хронична хипоксия се съпровожда с хиповолемия. Настъпва сгъстяване на кръвта, увеличава се нейният вискозитет, повишава се агрегационната способност на еритроцитите и тромбоцитите. В главния мозък, сърцето, бъбреците, надбъбречните жлези и черния дроб на новороденото възникват отоци в резултат на микроциркулаторни разстройства, кръвоизливи и исхемични участъци, в които настъпва тъканна хипоксия. Нарушава се централната и периферна хемодинамика, което води до понижение на минутния и ударен обем на сърцето и понижение на артериалното налягане. Разстройството на метаболизма, хемодинамиката и микроциркулацията нарушават отделителната функция на бъбреците.
Ще рече БОЛКА, която не се усеща от иначе сензитивната майка! Особено ако е ходила на курсове по йога и звездите й го говорят.
Това е станало!
Ако това бебе беше имало шанс да попадне живо при лекарите, днес все още щеше да е в критично състояние и да се провежда терапия за коригиране на всички онези поражения, които гладът за кислород е направил. Никой не може да даде точна прогноза за това, как ще се отразят на качеството на живот пораженията в мозъка.
Момичетата, които преживяват ужаса, че тази дивотия ще се повтори - спрете! Нали знаете, че в един спор затвърждаваш единствено мнението на противника! А когато той е глух за собствената си вина - няма как да го накарате да проумее. Рационалното е да се обединим в посока на това да се създаде нужен регламент не само за това кой къде да ражда, но и кой как да подготвя. Важно е да се заявяват претенции, но издържани и аргументирани.
Предполагам, че всички ни се свива сърцето, когато прочетем или чуем за отчаян зов за помощ за болно дете. Привърженичките на домашното раждане - не ви ли е срам да искате промени сега и веднага на фона на мизерията, в които безсилни родители гледат как децата им гаснат и разчитат на СМС за набиране на средства? Не е ли по-добре да се насочи енергията ни към създаване на нормална атмосфера за раждане в родилните домове и след това да се мисли за домашно раждане с акушерка. Освен това, наясно ли сте, че така ще развиете един нов бизнес на същите тез добри чичкодокотровци, които няма да извадят ръцете си от джобовете ви? Това ли искате?

# 156
  • Мнения: 4 803

От "неболнична" родилна зала в болница, частна или държавна, до родилна къща има голяма разлика. Ето едни къщи (извинете за оф-топика, но по темата нови неща няма така или иначе): раз, два. В случая с тези двете - и двете се водят само от акушерки&сестри.

Така че, вероятно пътя е да се разреши на акушерките не само да водят женска консултация, но и да работят в такива самостоятелни родилни центрове и да водят раждания. Ако ще на частно, важното е да има опции.

Според мен, няма абсолютно никаква причина точно същият "родилен център" да съществува и в България. Ок, ще има и лекари - ама какво от това все пак?

Имам предвид, няма никаква законова причина болниците ни да са гадни, мизерни и с мозайка - нали?

Според мен, единствената причина да няма частни болници за раждане, които приличат на тези от линковете ти е, че няма достатъчно търсене на пазара на съответната услуга.

# 157
  • София
  • Мнения: 1 666
От "неболнична" родилна зала в болница, частна или държавна, до родилна къща има голяма разлика. Ето едни къщи (извинете за оф-топика, но по темата нови неща няма така или иначе): раз, два. В случая с тези двете - и двете се водят само от акушерки&сестри.

Уау, невероятно  Shocked Ето такова нещо си нямаме, определено. А ще е супер да има.

Мисля, че и към момента не е проблем да се направи в България. Присъствието на лекар едва ли толкова ще опорочи идеята, хем е ясно, че човекът ще се съобрази с визията на къщата за медицинска помощ. Едва ли работещ на такова място ще каже на родилката "вдигай краката на магарето" или "я малко окситоцин да ти сложа, че вече цял час се мъчиш"  Crazy Може и да си седи някъде и да се намесва само в краен случай. Просто никой не се е сетил да инвестира в това засега. А може би не очаква да има интерес, не знам.

 С jp сме се повторили май Simple Smile

ПП. stelt77, няма друга пречка такива къщи да са държавни... освен парите. Как си представяш държава, която не може да ремонтира тоалетните в инфекциозна (!) болница, да изгради толкова такива къщи... Имай предвид, че те толкова хубави и защото са малки, т.е. с ограничени места - колко къщи ще трябват, за да се съберат всички родилки... Иначе ще е страхотно, ама ми се струва пълна утопия за момента...

# 158
  • Мнения: 4 803
И без да правя въобще реклама - защото кракът ми не е стъпвал там, но цък, цък

Не изглежда чак толкоз зле на снимките, нали?

ПП Flip, освен чисто битовите условия - трябва и някак тая държава да не пусне вътре да работят санитарки на по 150 лв заплата и акушерки - на 300 (примерно).

Щото от беден, изморен и озлобен пресонал полза в тия къщи няма.

Последна редакция: чт, 19 май 2011, 22:12 от jp

# 159
  • Мнения: 44
Нека, нека има такава услуга! Ще е от полза за някои момичета, макар и не на тези, които държат да си родят в собствената баня, с помощта на собствения мъж, със собственото дете, куче, риба и хамстер за компания.

Аз обаче се ужасявам колко успешна е промивката на мозъци от страна на поддръжничките на неасистираното домашно раждане. Ще ме прощавате, но след това, което е преживяла Цвети, да ползва общ адвокат с "Родилница", да измисля лъжи за раждането си, да стои на страната на тези, които до голяма степен са я подтикнали към това решение, което се оказа фатално, да не вижда техните грешки, ами да иска да съди държавата - това ме ужасява. Говори ми за толкова промит мозък, че ми става страшно. Дано се дължи на факта, че след преживяното психическото й състояние не е стабилно. Безумие е една нормална жена в нормално състояние след всичко това да разсъждава по този начин.

# 160
  • София
  • Мнения: 6 810
И без да правя въобще реклама - защото кракът ми не е стъпвал там, но цък, цък

Не изглежда чак толкоз зле на снимките, нали?

 
Даже вече има естествени раждания с присъствия на дула точно там.


Не размивайте темата. Някой все пак помним повече от 3 дни.  Confused

# 161
  • Мнения: 4 753
Привърженичките на домашното раждане - не ви ли е срам да искате промени сега и веднага на фона на мизерията, в които безсилни родители гледат как децата им гаснат и разчитат на СМС за набиране на средства? Не е ли по-добре да се насочи енергията ни към създаване на нормална атмосфера за раждане в родилните домове и след това да се мисли за домашно раждане с акушерка. Освен това, наясно ли сте, че така ще развиете един нов бизнес на същите тез добри чичкодокотровци, които няма да извадят ръцете си от джобовете ви? Това ли искате?

Да ни е срам, че искаме най-доброто за себе си и децата си!? Не, мен лично не ме е срам от това...  Tired  Не знам колко от пишещите в тази тема следят дейността на Естествено и виждат безуспешните им опити да направят това, което всички говорят от една седмица - а именно да има сериозни промени в болниците и отношението към родилките и родилният процес... Кой може да ги вини, че нямат успех, след като тези, които трябва да ги чуят са глухи? Колко от родилите у дома си казаха, че биха предпочели акушерка до себе си, но в момента това не може да се случи? "Добре е да се насочи енергията"... Ми хубаво, нека се насочи, но докато се насочва и няма кой да чуе и види, какво да правят жените, на които им предстои да раждат? Да се стискат десетина години, докато настъпят промените? И ще ме извиняваш, но на фона на мизерията, МЗ провежда геноцид, при това не на един фронт...

ПП. stelt77, няма друга пречка такива къщи да са държавни... освен парите. Как си представяш държава, която не може да ремонтира тоалетните в инфекциозна (!) болница, да изгради толкова такива къщи... Имай предвид, че те толкова хубави и защото са малки, т.е. с ограничени места - колко къщи ще трябват, за да се съберат всички родилки... Иначе ще е страхотно, ама ми се струва пълна утопия за момента...

Да, тоалетните са голям проблем и то не само в инфекциозна болница... Там, където раждах не можеше да се отиде до тоалетна, баня нямаше, изглеждаше (а и беше) мръсно и гадно и въобще не се настройвах на вълна раждане, а по-скоро се чудех как ще изтрая 3 дни и къде по дяволите ще отида до тоалетна... Чудесен начин да родиш, няма що... На такова място не мога да се настроя да родя, да си внуша спокойствие, сигурност и уют, та дори и персоналът да се държи добре и с разбиране...

# 162
  • София
  • Мнения: 1 666
Безумие е една нормална жена в нормално състояние след всичко това да разсъждава по този начин.

То се самоизключват двете неща - след всичко това няма как да е нормална жена в нормално състояние.

Преди 2 седмици е загубила детето си.

# 163
  • Мнения: 4 803
Даже вече има естествени раждания с присъствия на дула точно там.


Не размивайте темата. Някой все пак помним повече от 3 дни.  Confused

Това по повод обясненията как нямат избор родилките, освен да раждат с лекари-касапи и злобни акушерки в мизерни болници... И как било на Запад.

# 164
  • София
  • Мнения: 6 810
Даже вече има естествени раждания с присъствия на дула точно там.


Не размивайте темата. Някой все пак помним повече от 3 дни.  Confused

Това по повод обясненията как нямат избор родилките, освен да раждат с лекари-касапи и злобни акушерки в мизерни болници... И как било на Запад.
Не беше към теб това. Разбрах те много добре, за това добавих и аз инфо за същата болница.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт