Раждане вкъщи 9

  • 19 467
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 810
Какъв е смисълът да родиш в смяна на лекар, на когото не си платил? Питам сериозно?
Интересно ми защо аз никога не съм се сблъсквала с изроди в лекарското съсловие?
От 10 години живея в С, не съм ползвала грам връзки.
Е, първата бременност я следях паралелно ЖК от ЗК (в поликлиника) и платено. Извод - в ЖК по ЗК ми направиха един!!!! УЗ за 9 месеца. В трети месец, за установяване на бременност. И всеки месец ми мери корема една акушерка. Извинявам се, но аз метър си имам вкъщи.  Crazy

# 706
  • Мнения: 245
Медицинските показатели на Цвети за били нормални. Това преносване, в много държави, не се счита изобщо за преносване и опасно само по себе си, при условие, че няма калцирана плацента, доказана инфекция или нещо друго, кокретно. Не съм запозната, но мисля, че никой не е дал на тези жена някаква реална причина да не ражда в къщи-примерно да и е казал-плацентата ти е остряла, имаш инфекция и т.н. тези неща са станали ясни едва пост-фактум. Не мисля, че ако имаше конкретна причина тя би си останала в къщи.


Не, планирала е неаистирано раждане, защото държавата ни не позволява асистираното. Това не беше ли вече обсъждано сто милиона пъти?! Затова случаите са еднавки, само че нашия е завършил с трагедия. Явно на нас ни трябва повече за да се задвижим, други народи си търсят павата на по-ранен стадий, преди да се е случило непоравимото.




     А, я ми кажи - коя ще е тази държава /в която правата на жените се зачитат/, която ще разреши на такива жени с медицински показатели, като на Цвети /не искам да говоря, за кадърност или некадърност на лекарите/ да раждат в домашни условия. Защото това е първото и най-важното условие, по Закон във всяка бяла държава, зачитаща женските права?

# 707
  • София
  • Мнения: 6 810
А брадикардията на плода?

# 708
  • Мнения: X
Медицинските показатели на Цвети за били нормални.

А ти свети ли ѝ или боб хвърляш?
Аз доколкото знам, докторите са я предупредили, че опасност за плода има.

# 709
  • Мнения: 245
А брадикардията на плода?


не съм запозната с това
казали са и, че бебето има брадикардия преди да се роди, така ли? къде го пише?

# 710
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
А първото й раждане, което много прилича на второто, само че със щастлив край?

# 711
  • София
  • Мнения: 6 810
А брадикардията на плода?


не съм запозната с това
казали са и, че бебето има брадикардия преди да се роди, така ли? къде го пише?


Шегуваш се, нали?  Confused

# 712
  • Мнения: 419
Медицинските показатели на Цвети за били нормални. Това преносване, в много държави, не се счита изобщо за преносване и опасно само по себе си, при условие, че няма калцирана плацента, доказана инфекция или нещо друго, кокретно. Не съм запозната, но мисля, че никой не е дал на тези жена някаква реална причина да не ражда в къщи-примерно да и е казал-плацентата ти е остряла, имаш инфекция и т.н. тези неща са станали ясни едва пост-фактум. Не мисля, че ако имаше конкретна причина тя би си останала в къщи.


Не, планирала е неаистирано раждане, защото държавата ни не позволява асистираното. Това не беше ли вече обсъждано сто милиона пъти?! Затова случаите са еднавки, само че нашия е завършил с трагедия. Явно на нас ни трябва повече за да се задвижим, други народи си търсят павата на по-ранен стадий, преди да се е случило непоравимото.




     А, я ми кажи - коя ще е тази държава /в която правата на жените се зачитат/, която ще разреши на такива жени с медицински показатели, като на Цвети /не искам да говоря, за кадърност или некадърност на лекарите/ да раждат в домашни условия. Защото това е първото и най-важното условие, по Закон във всяка бяла държава, зачитаща женските права?

Многооооо наивно. В много държави, мижави обстоятелства...дрън-дрън, ама ок, да приемем че предвид тези обстоятелства, плюс брадикардията на плода лекар с удоволствие ще асистира в дома, май не се чуваш или четеш?

# 713
  • Мнения: 245
Медицинските показатели на Цвети за били нормални.

А ти свети ли ѝ или боб хвърляш?
Аз доколкото знам, докторите са я предупредили, че опасност за плода има.


Мога да говоря, само от това което съм прочела от публичната информация, и доколкото разбрах причината да я водят 'рискова' е било просто миналия термин. До сега не съм прочела за реални проблеми. Може и да е имало такива, но аз не съм чула/прочела за такива.

# 714
  • Мнения: 4 773
Медицинските показатели на Цвети за били нормални.

Ти си медицинско лице, прегледала си я, познаваш медицинската й история...?

Ей така като почнете да раздавате компетентни категорични мнения по всеки въпрос - да се чуди човек да се смее ли да плаче ли.

# 715
  • Мнения: 245
А първото й раждане, което много прилича на второто, само че със щастлив край?


Какво за първото раждане? Има безкрайно много случаи, с ужасно първо и прекрасно второ или обратното. Това не е някаква причина да избере нещо.

# 716
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
А първото й раждане, което много прилича на второто, само че със щастлив край?


Какво за първото раждане? Има безкрайно много случаи, с ужасно първо и прекрасно второ или обратното. Това не е някаква причина да избере нещо.
При първото й раждане пак е имало преносване. Сценарият се повтаря.
Лекарите са казали, че има риск, явно не си чела (или се правиш на ударена), какво е писала Цвети в родилница след прегледа.

# 717
  • Мнения: 245
А брадикардията на плода?


не съм запозната с това
казали са и, че бебето има брадикардия преди да се роди, така ли? къде го пише?


Шегуваш се, нали?  Confused

?!

прочетох само че бебето е преносено и било голямо

# 718
  • София
  • Мнения: 6 810
Тогава прочети пак...

# 719
  • Мнения: 4 773
А първото й раждане, което много прилича на второто, само че със щастлив край?


Какво за първото раждане? Има безкрайно много случаи, с ужасно първо и прекрасно второ или обратното. Това не е някаква причина да избере нещо.
При първото й раждане пак е имало преносване. Сценарият се повтаря.
Лекарите са казали, че има риск, явно не си чела (или се правиш на ударена), какво е писала Цвети в родилница след прегледа.

Цялостната гинекологична история (вкл. протичането на предишните раждания) са важен фактор за предвиждане на риска от проблеми при следващо раждане. Не мисля, че има нужда и това да си доказваме тук.

Общи условия

Активация на акаунт