Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 14

  • 35 454
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Честит празник на всички дечица, да са много здрави! Честити рожденници и на Marychery и Dechy!   bouquet

Включвам се само да кажа, че с комисия ни отложиха за още 6 месеца имунизациите /имаме останала 1 реимунизация/. Така че, който има колебания за ваксините, астмата си е основание за официално отлагане, носите си всички налични документи и бележки, и не би трябвало да има проблем. А с такъв протокол може спокойно да се запише детето в ясла/градина.

Марти, ние се лекуваме с хомеопатия, пиши на лични ако искаш повече информация  Grinning

# 91
  • софия
  • Мнения: 2 543
Marychery  и на мен ми каза , че са безмислени тестовете. Най - накрая излезе резултата от Телка. 54% без ЧП за 3 години и ДИ от датата на раждане. 50 % за бъбречната операция и 20 за астмата. Астмата са я изкарали атопична форма, лека , персистираща.

# 92
  • Мнения: 182
ох, ужас, на Андрейчо пристъпа се задълбочава. днес д-р Гроздева предписа инхалации на 4 часа + Медрол. Аз Медрола го отложих поне до утре, когато ще водя и бебето там да го видят на ехогрфа за рефлукса, но май няма да устискам дотогава. Сега се опитвам да се свържа с педиатрията за дозировка. Вие давали ли сте Медрол? Как подейъства. Така я мразя тази ламаринена кашлица, просто все едно някои ми стърже по мозъка като я чуя.   Sad

# 93
  • София
  • Мнения: 1 178
Здравите!
Аз имам също един въпрос: Как поставят диагноза астма на деца на 3 годинки?
Моето дете също направи няколко бронхита+ бронхиолит и т.н.
Водихме го на пулмолог, който просто ни преслуша и написа протокол- астма и сега сме на Сингулер.
Но според мен така бързо не се поставя диагноза.

# 94
  • Мнения: 3 146
marychery, дано не ви отложат. Но и да ви отложат, нищо - най-добре да е сигурна работата. Пиши после какво става!
Иначе, това може и по схема - 3 се бият например и би трябвало дори да те отърве от алергията. А някои хора си го бият сезонно - например само през май.

Марти, много пъти съм го писала по темите. Няма смисъл да се ходи на лекар, той изписва лекарство, а човек после решава да не го дава. Лекарят може да прецени по-добре от нас. Иначе, да, Сингулерът е възможно най-безобидното, което може да се даде. Много по-безобиден е от повечето сиропи, за АБ да не говорим. Естествено, следи детенце и ако има нещо притеснително, просто кажи на лекаря. Последиците от пристъпи и спазми са много по-съществени, отколкото приема на Сингулер или инхалаторен кортикостероид.

kika_86, няма смисъл на тази възраст от тестове, евентуално към някоя храна може, ако е силно изразена реакцията.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 834
Здравите!
Аз имам също един въпрос: Как поставят диагноза астма на деца на 3 годинки?
Моето дете също направи няколко бронхита+ бронхиолит и т.н.
Водихме го на пулмолог, който просто ни преслуша и написа протокол- астма и сега сме на Сингулер.
Но според мен така бързо не се поставя диагноза.

И на дъщеря ми така поставиха диагнозата. Преди това й правиха ФИД, ст - стите на което бяха в норма, правиха и тестове за алергии, които се оказаха отрицателни (те може и да не са достоверни, защото детето ми е под 5 години). Лекарката, при която отидохме не взе под внимание изследванията и каза, че моите думи за нея била по - важни, отколкото изследванията и от кабинета й си тръгнахме с диагнозата Rolling Eyes. А дъщеря ми досега не е боледувала сериозно. За скромните й 3 години е пила само 2 АБ, като 2 - я беше февруари, тогава боледува от бронхит, които отключи астмата.
gergandi, благодаря ти за отговора   bouquet. Наистина ми е доста притеснено да го започваме, защото откакто прочетох за нежеланите реакции се вкарах в какви ли не филми и само мисля и премислям дали да й го даваме и ако започнем какво може да се случи Confused.

# 96
  • Мнения: 3 146

gergandi, благодаря ти за отговора   bouquet. Наистина ми е доста притеснено да го започваме, защото откакто прочетох за нежеланите реакции се вкарах в какви ли не филми и само мисля и премислям дали да й го даваме и ако започнем какво може да се случи Confused.

Разбирам те, аз ти казах, че много пъти съм го писала в темата, защото много често мамите пишат тук точно по същия повод. Нормално е да премисляш. Винаги има вариант за второ мнение, естествено. Въпросът е да вярваш на лекаря.

А как успяха да й направят ФИД на тази възраст така, че да е валиден? Принципно под 5 годинки отказват.

Всъщност, по това, което описваш, не ми е ясно изобщо как така са поставили тази диагноза. В какво се изразява самата астма, която е отключена от бронхита? Има ли спазми, пристъпи, кашлечни ли са и т.н. ?

# 97
  • Мнения: 169
мерси на всички за отоворите ВИ Hug. определено съвсем се отказах да правим изследвания за алергия.
аз си мислих че има сополки от прахта или от тополите, но маи не са защото сутринта текна нослето а сега вече са светло зелени  Cry, и киха пного,но нищо друго засега няма , дано да и се размине че ако пак направи спазми ще се пие сингулер.
още 1 въпросче, ако е алергия към храна задължително ли се проявява като обрив или може и като кашлица?( малко глупав въпрос, но Embarassed..)  newsm78

# 98
  • София
  • Мнения: 3 834
А как успяха да й направят ФИД на тази възраст така, че да е валиден? Принципно под 5 годинки отказват.
Всъщност, по това, което описваш, не ми е ясно изобщо как така са поставили тази диагноза. В какво се изразява самата астма, която е отключена от бронхита? Има ли спазми, пристъпи, кашлечни ли са и т.н. ?

gergandi, честно да си призная и аз не разбирах как така й поставиха диагнозата Rolling Eyes. Бронхита го изкара много леко - нямаше Т, не беше отпаднала, обаче кашляше много. След като си изпи АБ, Амбрекса и Вентолина, обаче продължи да кашля. Многократно я водих при педиатърката, но тя все повтаряше, че кашлицата трудно отшумява и не трябва да се притеснявам, че още кашля. И така близо месец Sad. Един от пътите пусна кръвни изследвания, които бяха идеални и като ги видя, каза че няма място за притеснение. Да, обаче след 1 месец кашлица, аз се притеснявах и я заведох при друга лекарка. Обясних на дълго и широко какво има на Ани и тя ме посъветва да се консултирам с пулмолог. На консултацията с пулмолога казах, от колко време, кога и как кашля и той ме изпрати в "Александровска" за да й направят ФИД (там апарата бил пригоден за деца под 5 години) и тестове за алергии. След като направихме всичко това отидохме при него, той разгледа изследванията и буквално думите му бяха: " На този етап приемаме, че диагнозата е астма". Аз не се задоволих естествено с този отговор и отидох при Куфарджиева. И на нея разказах от до всичко, тя погледна изследванията, каза че са много добри (аз за секунди си отдъхнах, но беше наистина за секунди), защото веднага след това каза, че моя разказ за нея бил по - достоверен и постави диагнозата Sad.
Иначе Ани кашля повече нощем и когато е тичала много бързо, но не се задъхва, а се прокашля по 2 - 3 пъти. През деня се прокашля по макс. 6 - 7 пъти. По съвет на лекарката, която ни насочи да се консултираме с пулмолог, взехме инхалатор и й правихме инхалации с Вентолин 3 дни, а след това 7 дни само с физ. р - р и за щастие кашлицата се повля Grinning. Средата на април правихме процедурите и целия май не е кашляла въобще. Сега от 1 седмица пак кашля и правим инхалациите. През деня почти не кашля, но последните 2 нощи доста кашля Tired. Хубавото е, че не се буди нито тя, нито брат й Simple Smile.
Леле, улях се с обясненията ooooh!. Надявам се, че не съм ви отегчила... много.

# 99
  • Мнения: 3 146
Марти, от това, което разказваш, наистина оставям с впечатление, че детето е предразположено към развитието на астма. В момента явно е много леко. Като се натрупа Сингулерът, ако сте късметлии, може изобщо да отшуми.  Peace Няма по-добър диагностик в това отношение от Куфарджиева. ФИД-ът принципно може да не означава нищо, освен че в момента няма обструкция и че няма трайно увреждане на долните дихателни пътища.

# 100
  • Мнения: 33
Здравейте,
Отдавна не съм писала, защото сме здрави. Пу, пу.
Искам да споделя, че от месец и половина взимаме добавки. Коластра, водорасли, рибено масло и др., които поръчах от сайта обсъждам в тази тема. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=585215.495
Ронката не е с астма, но бяхме на Синглер. Има алергичен ринит, а според мен и други недоказани алергии. Пихме Сингулера до 08,05,2011. Много се притеснявах пак да не започне да боледува както преди и затова пием добавки от средата на Април.
Незнам дали е заради тях или защото и времето се пооправи, но се закрепихме. Пу, пу. Направи един алергичен обрив на село, но и мина доста бързо с хомеопатия само.
Дано на някой съм му полезна. Цените са доста по добри от тези на Аквасорс на NOW FOOD у нас.
Бързо оздравяване на всички дечица!

Последна редакция: пн, 06 юни 2011, 11:38 от Mama na Rony

# 101
  • Мнения: 118
Здравейте момичета!От много време несъм писала,но си чета написаното от вас.Да ви се похваля Мити не е получавал пристъп от почти година.Предполагам от това,че се понатрупа Сератида и Сингулера незнам.Е имаме си и странични ефекти,но какво да се прави.От миналата година се опитват да му излекуват нещо като лишеи/немога да го опиша точно/ До лакътя на лявата му ръка се появява малко петънце,което расте и става горе долу колкото монета от 1 лв кожата там започва да се цепи,става на ранички после завяхва и изчезва.Сега се появи и на палеца на ръката му.Това което ни казват е Атопичен дерматит.Да сте виждали нещо подобно?

# 102
  • София
  • Мнения: 1 178
Колко време трябва да се натрупва Сингулера?
На нас д-р Лиляна Райчева го изписа, но каза сега да даваме юни месец и да почива до септември и после 6 месеца без прекъсване.
Никакви изследвания не са му правили, но направи 5 бронхита за 1 година, а последните два-сега за 1 месец.
Вашите деца ходят ли на ясла (моят е на 3 годинки)?

# 103
  • Мнения: 169
здравейте   Grinning
моето момиче пак е с леки спазми и бяхме при др. Илиева и назначи лечение с Singulair  Cry- незнам колко време , каза че на 3 м се правят контролни прегледи и ще се преценява.
към тези който водят децата си на хомеопат, моля за кординати и да ми препоръчате някого ( 1 приятелка с детенце като нашите проблеми търси добът и изпитан хомеопат)

# 104
  • София
  • Мнения: 1 950
 Ние ходим при д-р Зорка Угринова във "Фитолек" http://www.phytolek.com/?page_id=14. Но не се лекуваме само с хомеопатия, тъй че не мога да кажа дали резултатите се дължат на хомеопатичното лечение. Тя лекува с лекарства на Боарон, не е класически хомеопат. Иначе е много внимателна, в центъра не се чака за преглед, когато имаш записан час.

Общи условия

Активация на акаунт