Пчелен прашец - схема?

  • 2 258
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Привет!
Купих на сина си /3г. и 5м./ био пчелен прашец и имам огромно желание да започна да му  давам.
Бих била благодарна ако майките давали от него споделят колко дни се дава и колко се почива (ако изобщо е необходима тази почивка).

# 1
  • Мнения: 495
Аз не спазвам пропорции.В детско бурканче слагам 3-4  м.л. прашец и допьлвам с к. мляко.Престоява в хладилника няколко часа,за да омекне прашеца,получава се хомогенна  смес.От малка давам  на дьщеря ми по1с.л. сутрин на гладно.Давам докато свьрши сместта и после почивка.Може седмици,месец.Както дойде.Ако детето не е алергично,може да се дава колкото си прецените.Не сьм чувала за реакции на предозиране.

# 2
  • Мнения: 495
Правила сьм и друг вариант.той е по-силен и не го давам повете от 2 сед.Цветен прашец,прополис.т-ра/аз си я приготвям-по-концентрирана/ и мед.Прашеца 4м.л.,прополис-3 и допьлвам с мед.Всичко си е по моя преценка,но вьрши работа.

# 3
  • Мнения: 2 401
elbosi, може ли да поясниш, че не разбрах  съотношението: "Прашеца 4м.л.,прополис-3 и допьлвам с мед"

# 4
  • Мнения: 495
Звездичка,това е ориентировьчно.Прашец-4 ч.л.,прополис дом. -3 ч. л и останалото мед.пак в детско бурканче.И двете смеси се дьржат в хладилник.Аз не спазвам никакви дози.Това сьм си определила след няколко годишно използване.И да поясня-за направата на дом. прополис има указания в нета в какво сьотношение.Но аз и него не спазвам.Моя разтвор е доста по-силен от продавания продукт,но сьс сигурност е по-добьр.И двете рецепти ги използвам от години.Започнах да давам на дьщеря ми от 2годишна.

# 5
  • Мнения: 495
Забравих да допьлня.   И    двете смеси не се дават веднага.Прашеца омеква за 1-2 часа,разбьрква се,за да стане хомогенна смес.Аз предпочим натурал. продукти и се старая само такива да използвам.

# 6
  • Мнения: 2 401
elbosi, благодаря, понеже не бях чувала точно за тази комбинация: прашец, прополис и мед, затова питам, иначе и аз ги ползвам и трите, но поотделно.

# 7
  • Мнения: 781
Аз също благодаря! Hug

# 8
  • Мнения: 495
Надявам се децата ви да не са алергични кьм мед.А сместта с прашец,проп.. и мед  е по-силна от пьрвата.Резултата няма да се види за ден-два.Успех.

# 9
  • Мнения: 2 401
elbosi, сетих се да те попитам, а използваш ли комбинацията от мед, прополис и прашец когато детето е болно или само като профилактика?

# 10
  • Мнения: 495
Целта на тези продукти е да подсили организма,следователно се дава превантивно.Такьв е смисьльт.Аз давам в началото на есентта,зимата и пролетта.Естественно с почивки.Като свьрши сместта в бурканчето.А давам в комбинация,защото има по-мощно д/вие.Не виждам смисьл поотделно.

Общи условия

Активация на акаунт