Пелени и гащички за многократна употреба 6

  • 30 792
  • 722
  •   1
Отговори
# 15
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Solley май да взема да ги пробвам че ще пътуваме тези дни , колко броя гащички да поръчам тъй като ще ги ползвам само когато сме на път?2 бройки ще стигнат ли-ако случайно се намокри едната да я сменя с другата?а трябва ли да мажа дупето с крем,че се претиснявам да не се подсече пак.уф чудя се дали да пробвам или да си мъкна пелените с мене?какво е твоето мнение по въпроса?

# 16
  • Мнения: 3 988
Светле, 2 чифта гащи са ок. Тук, ако купиш комплект 2 чифта гащи, идват с 4 найлонови предпазителя, които са предостатъчни. Иначе, ако купиш чифтовете поотделно, не комплект, са с по 1. Виж как е при вас, но 2 чифта гащи дори и с по 1 найлонче, пак ще ти е ок. Найлончетата съхнат буквално за минути.
За мазане - не знам... ако е проблемно - мажи превантивно с нещо натурално, примерно екстракт от невен.

# 17
  • Мнения: 87
Аз да си призная, от известно време пак мажа по малко Blush. Мажа със Судокрем, но съвсем мъничко, така че да попие в кожата преди да сложа пелената. Нямам никакви проблеми - и дупето и пелените са супер. Минах на този вариант, защото по едно време започна да се зачервява и ставаха едни големи червени петна като попарено. За няколко дни мина с мазане и от тогава не смея да спра. Мисля, че мазането с мярка и изчакването кремчето да попие в кожата преди обуване по никакъв начин не разваля пелените. А и да ги разваляше дупето на бебка ми е по-ценно Wink

# 18
  • Мнения: 3 988
Проблемът с развалените от мазане с цинкови кремове пелени е, че започват да пропускат. Пери ги на 60 градуса, за да може да се отмива възможно най-много от крема.

# 19
  • Мнения: 87
Аз пера на 60 градуса със сода и препарата за пелени на ТотсБотс. До сега нямам пропуснала пелена, а и мисля, че не се зацапват особено, защото като ги слагам по кожата няма наслоен крем, а всичко е попило вeче  newsm78

Последна редакция: чт, 26 май 2011, 16:46 от MammaMmia

# 20
  • Мнения: 1 691
И аз съм мазала с кремче, когато се е налагало - наистина дупето е по-важно, а не съм забелязала и пелените да са се развалили, защото също слагам по малко и чакам да попие.

# 21
  • Мнения: 786
Едно въпросче с никаква трудност Wink
Задължително ли е да се перат пелените със специален прах или може и с бебешки?
Добра идея ли е да се слагат еднократните "хартиики",които са за акото винаги или това е въпрос на финанси и пране съответно?

# 22
  • Мнения: 87
ВяраВики, можеш да переш с всеки детски прах, но се слага доста по-малко препарат - 1/4 от нормалното, примерно. Хигиенните хартийки имат смисъл само за бебе с твърдо ако (захранено). Течното така или иначе ще отиде в пелената. Тези хартийки са въпрос на предпочитания, пране и финанси. Ако си изработиш добра система за почистване на пелената може спокойно и без тях  Peace Аз слагам в повечето случаи, защото така ми е по-лесно да отстраня по-голямата част от творението и пелената се почиств по-лесно след това.

# 23
  • Мнения: 1 691
Подкрепям МамаМиа - спокойно могат да се перат с бебешки препарат за пране. Хартиените подложки на мен си ми стоят почти неизползвани точно поради посочената причина - за незахранено бебе (поне при нас) бяха безсмислени, а после вече си бях изработила системата и все забравям да ги слагам.

# 24
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
 Solley благодаря,все още се чудя дали да купувам,но имам време да реша,тука ги продават гащичките само с 1 найлонче.би ли ми препоръчала марка?
мамчета имам проблем с bumgenius V4 през деня не ми пропъскат с микрофибърната подложка ,а понякога вечер като сложа микрофибърната подложка и конопената пропускат,много става дебела пелената с двете подложки и му се мокри гръбчето.приемам всякакви съвети,а понякога нямам никакъв проблем.
да си кажа мнението си за Rumparooz въобще не съм доволна ,много е малка и тясна пелената а уж е от раждането до гърнето,а сме само 7 кила,не си представям как тази тясна пелена ще се ползва до гърнето,а и много зачервява кожичката на крачетата.
и още едно въпросче някоя от вас ползва ли little lamb bamboo +booster им?четох добри отзиви за тях за нощно време и се чудя дали да не ги пробвам,въпреки че предпочитам тип джоб обаче ми писна понякога да е мокър и все докато се кърмим да го проверявам дали е сух или не
сега като започнем захранването мисля да пробвам с хартиените подложки стига да не му се зачерви дупето че ни е все проблемно
а и още нещо мислих си върху bumgenius да сложа за всеки случай едни гащички ако случайно пропуснат да не се мокри,какво ви е мнението?И кой гащички бихте ми препоръчали..може проблема да е в това че вечер е много нервен защото му се спи и не спира да шава и може би не мога да му наглася добре  пелената ,въпреки че се старая много за да не пропусне,а и той си свива навътре коремчето и като го свие има леки дупчици,ама ако пропуска от дупките би трябвало да е мокър отпредка а то все отзаде е мокрото

Последна редакция: сб, 28 май 2011, 00:19 от swetla99

# 25
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
а отзиви за тези пелени  джоб:
http://www.minkinappies.co.uk/index.php?cPath=33_25&sort=2a&page=1
четох че били за предпочитане за нощно време.

# 26
  • Мнения: 786
Светла99 - аз съм си поръчала little lamb bamboo +boosterа ,но още не са дошли,а и "опитното зайче" още не се е родило Wink.Понататък ще мога да дам отзив. Солей се изказа добре за тях.Пробвай,при теб поне поръчките са лесна работа Simple Smile.

# 27
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
ВяраВики днеска поръчах minki пелената,ще пробвам първо с тях и ако не съм доволна за нощно време ще поръчам вече и little lamb bamboo,трябва да намеря най-добрият вариянт за нощно време защото тази нощ пак се беше намокрил със bumgenius ,после му сложих друг към 12 4аса и сутринта в 9 и 30 пак беше мокър а последно към 7 часа  беше сух,цялата пелена се беше намокрила,много пишка,обаче в повечето случай bumgenius -подложките са сухи а той мокър отзадка.определено не са подходящи при нас за през нощта,а останалите тип джоб са ми много плитки
сумата и пелени събрах и немога да намеря нещо нормално за нощта.тази нощ съм решила отгоре на
 bumgenius да сложа защитни гащички. Hug

# 28
  • Мнения: 786
Ухааа.Да се изфукам Embarassed Днес получих първите си пеленки бумджиниъси.Много са сладурски Grinning Дано само да нямам разочарованията на Светлето.
А сега малко практически уроци .Вътре имам две подложки.Една по-тънка и по-къса и друга с две тик-так копчета,която е по-дълга и по-дебела.Как се процедира с тия чудеса Shocked

# 29
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
ВяраВикиподложките ги слагаш вътре в джоба,Вики като беше новороден аз използвах късата подложка,след това почнах да използвам дългата,с копчетата си я корегираш колко дълга искаш да е.вмомента използвам дългата подложка и нямам проблеми за през деня,вечер слагам и конопената подложка вътре заедно с дългата.дано при тебе пелените не пропускат за нощта и да си ги ползваш.аз тази нощ му сложих гащички отгоре и беше сух до сутринта.през деня определено нямам никави проблеми с тях.Вики като беше по-малък ползвах за нощно време motherease sandy и нямах проблеми също но вече много пишка.кога  ти е термина? Hug

Общи условия

Активация на акаунт