Фотография - 63 тема

  • 33 298
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • София - град
  • Мнения: 141
Здравейте. Записче . С един не сполучлив кадър според мен.... не знам отстрани как е.
Тук също да се извиня за вторник, но ми изскочи работа, надявам се сте си прекарали хубаво и скоро пак да има среща  Hug Hug Hug
Относно старите снимки, често ги гледам, не ги харесвам, но и не ги трия. Опитвам се да си откривам грешките в тях.


145/365 *25,05 Vintage by Sofi Kaleva, on Flickr

# 16
  • Мнения: 0
Уффф...аз като си гледам старите снимки само качеството се подобрява и пада нивото на шума hahaha hahaha hahaha да се смея ли...да плача ли....

Ето едни от първите ми опити, които съм качвал някога онлайн, снимани с първата ми сапунерка - канонче - 2мпикс
http://photo-cult.com/showpic.php?aut=Rhyan&id=6620
http://photo-cult.com/showpic.php?aut=Rhyan&id=6761

Ето тази снимка ми е абсолютния фаворит от онова време - http://thumb10.webshots.net/s/thumb4/6/94/65/86869465FVMzKw_th.jpg

За известно време нямах камера, но следващата беше пак канон - турбосапунер...
Тази е първата с която участвах в челинджа -
I got a truck!!!!Seee! by Rhy@n, on Flickr
а тази ми е първата във фликр

malcho 1 by Rhy@n, on Flickr

А това са ми първите с ДСЛР - даже още не знаех как да му сменя датата Simple Smile))) буквално часове след като го купих....

Grindin' by Rhy@n, on Flickr

Something pink by Rhy@n, on Flickr

Та...особено развитие няма, даже си е направо даунгрейд...освен че шума е по-малко и има повечко фокус...

# 17
  • Мнения: 672
Свиря сбор за утре вечер във Варна.

След 18.30 ще сме на Норд ( на плажа) с децата. За сега присъствието е от мен, Яна 931 и Тонимирка.

Нядявам се да има още желаещи да се видим и запознаем Hug


Членски внос  с моите хлапета:


Untitled by di em ma, on Flickr


Untitled by di em ma, on Flickr

# 18
  • Мнения: X
Аз ще ви покажа първият ми селф, с първата ми сапунерка.  Mr. Green Просто не мога да се разделя с нея и си я пазя скрита в шкафа. Grinning

Self by Едно Диване, on Flickr

# 19
  • Мнения: 2
По темата за старите снимки ... много си ги харесвам, разглеждам си ги от време на време, има някой от тях които се изкушавам да отворя във фотошоп, но не го правя. Тогава качвах в 4кулпикс, пазя си целия стрим там.... Снимах с едим малък олимпус, много го харесвах, съжалявам, че се разделих с него ...
Едни от любимите невени ...



А тази спечели 2ро място в конкурс  ....



(не знам как да ги покажа по-малки и да не заемат толкова място.. )
Не трия нищо, трупам, събирам, имам два преносими хард диска и правя копия на двд Simple Smile А и печатам на хартия Simple Smile Сакън да не ми се загуби някой шедьовър  Mr. Green


Ето и една моя борба от оня ден ..... Като си гледам снимките напоследък все си казвам, оставяй повече въздух, иначе всички изглежда сгъчкано .. и резултата е пак едър план ... А и напоследък много залитам по ФШ ... newsm78

Untitled by MarieBrizard, on Flickr

Едит: Относно "проекта" от оня ден, снимах един порест панел .. снимах, снимах .. ( е тия снимки вече бих изтрила с кеф) ... Светих от къде ли не, с какво ли не, цялото семейство взе участие да държи лампи и светкавици, всичко стана в алуминиеви стърготини. Занесох посърнала резултата на колегите, а те изпаднаха в див възторг  #Crazy Та аз смятам, че се провалих, те мислят, че са получили най-страхотните (и безплатни) снимки на света Simple Smile
Ето какво си харесаха ...

Untitled by MarieBrizard, on Flickr

Последна редакция: ср, 25 май 2011, 19:30 от MarieBrizard

# 20
  • Мнения: 571
Запис с един колаж, която не се е харесал, но нямам друго:

# 21
  • Мнения: 6 039
Diemma, точно утре ли?? Следобед и вечерта ще сме в Балчик. Ако пак се събирате, пишете.

# 22
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Трейси ,живо и здраво да ти е малкото момченце ! Да расте весело и щастливо! На теб бързо възстановяване !

Нещо ме е хванала апатията, аман от болести около нас....
Мотах се да пиша в темата, защото нямам кадър много ,много  ooooh!


Fly Dandelion, Fly.... by Deata, on Flickr

# 23
  • Мнения: 5

Бързам да покажа хубавата Марго! След малко ще се върна да чета. Искаше ми се косата и да не беше така прибрана и нямам думата за стайлинга.
Все пак много съм благодарна на майка и, че се съгласи да ми я *предостави*.

Смених кадъра. Предишният много лилавееше. Благодаря за корекциите. Повече няма да правя баланс на бялото...

П.С.
Специални благодарности към Муцуна!

Последна редакция: чт, 26 май 2011, 14:39 от La Fée

# 24
  • Мнения: 17
Malenna, пак ще се събираме Simple Smile
Преди няколко дни една майка ме спря в морската градина докато снимах едно дете, пита ме дали случайно не съм мама на Малена Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 309
Занесох посърнала резултата на колегите, а те изпаднаха в див възторг

 Laughing и аз тъй. Трябваше да се правят на няколко пъти снимки на бъчви, разни обекти,  с които работя, портрети за публикации и прочее чудесии...аз всеки път провесвам нос, че за нищо не стават, а колегите им се кефят  Shocked

Запис и аз с произволен кадър от почивните дни:


Untitled by Daeneris, on Flickr

 

# 26
# 27
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
За старите снимки - някои от тях изтрих още преди време, когато нямах про акаунт и не достигаше място. Доста оставих, седят ми дори в портфолиото в сайта (което не е добра идея)  Crazy Връщам се чат- пат и ги гледам. Дали ми харесват е спорен въпрос - най- хубавите са на детето ми от тази му възраст и си ги обичам, но за фотографска стойност и дума не може да става Whistling

На първа страница пуснах линк към първата си качена снимка в темата и съответно реакцията на една дама, която вече не пише в темата, но много от нас помнят още с добро Simple Smile)))))
Та исках да кажа, че тогава реагирах остро почти, много се ядосах, мъка ми беше- та аз наистина си харесвах тази снимка... със секретите я харесвах Flutter. Окастрена бях жестоко и не ми се връщаше в темата... буквално. Но давам си сметка, че от тогава много път е извървян, много хиляди сработвания на затвора имам и ще коментирам остро всяка подобна снимка - знам, че не е приятно - преживяла съм го, но с лигни и потупвания няма развитие. Лично съм благодарна на Джем за този и много други подобни коментари и дори сега за някои присъствието в тази тема да е равносилно на мазохизъм, сигурна съм, че след време ще редят слова, подобни на моите Simple Smile

Лени май пита в предната тема с какво съм сменила 85-цата... Ами със 100-ца, въпреки, че се влюбих в 135, но уви,  БГ пазар се оказа прекалено малък и нямаше наличност, а месец е прекалено дълъг период да си седиш без портретен обектив. Агентката я атакувах здраво 2-3 дни да ми продаде нейния, но реших да не я тормозя повече Hug


Untitled by mucuna, on Flickr

# 28
  • Мнения: 200
Запис с едно не особено сполучливо мазане с текстури:


Shoe trouble by Mirka Roydeva, on Flickr

Edit: Ето ги охлювчетата за които говорих. Спомням си, че тогава бяха първи във фф от рейтинг А за деня, бях адски горда  Laughing


стара снимка by Mirka Roydeva, on Flickr

Последна редакция: чт, 26 май 2011, 00:38 от Aquariel

# 29
  • Мнения: 5
Беше ми изключително интересно да прочета и видя първите ви опити. Моите не са толкова отдавнашни и даже наскоро ги изтрих от Фликър. Кадрите нямат сантиментална стойност за мен...

... но с лигни и потупвания няма развитие.
Точно това научих и аз тук!

Бях решила да ви залея със снимки на Марго. От кога си мечтаех да я снимам. Обаче кожата на лицето си остава голямо предизвикателство.
 



Утре ще прегледам останалите...

Последна редакция: чт, 26 май 2011, 15:55 от La Fée

Общи условия

Активация на акаунт