На море в Турция - тема 14

  • 97 791
  • 735
  •   1
Отговори
# 450
  • EU
  • Мнения: 164
Пипинс, не можах да разбера за валутат за Родос ли имаше предвид или за Мармарис?
Това за температурата на водата през септемеври ме успоки, че моят мъж все ми повтаря, че в края на септември морето ще е студено в района на Мармарис Shocked. Как го е решил това не знам, след като миналата година пак по това време бяхме в Бодрум и водата беше ок, а Мармарис е още на юг
Задължителнио ще пиша за това, като се върнем  Peace
п.п. на нас ТА ни препоръчаха Marti Resort в Мармарис бил най-добрият, но аз не исках точно в Мармарис или Ичмелер, и затова избрах в едно селце наблизо Simple Smile)

Последна редакция: нд, 26 юни 2011, 22:01 от evi99

# 451
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
относно валутата - имах предвид Мармарис, като дадох курсовете по-нагоре.
Родос е в Гърция, все пак, т.е. там се плаща в евро и само в евро.

# 452
  • софия
  • Мнения: 9 590
татяна, иберотела предни години със сигурност се предлагаше, не помня от кой
то и сега онтравъл имат фетие и то до даламан, но пак през истанбул- пак 9 дена път с камили
тази година и полетите са все до бодрум, и за кушадасъ също
а предните години беше до измир

аз си ви чета, въпреки че ще пропусна турция това лято  Cry
но пък се влюбихме в гърция и живот и здраве септември ще идем и до корфу  Sunglasses

другата седмица ще дам отзив от старлайт, едни приятели са там

# 453
  • Мнения: 60
Чета ви, момичета, и чакам отзиви за Вояж Белек! Ние сме там от 1-ви октомври! След това подробно ще разказвам впечатления! На всички почиващи - слънчево време, усмивки и добро настроение!

# 454
  • София
  • Мнения: 121
gori70 имам още един въпрос.Четох едни много лоши отзиви за хотела във форум на пътешественика.Било трудно да се добереш до храната че имало много хора а малко места в ресторанта,че трябва да чакаш на опашка за храна и ако тя свърши не зареждали нова.Също че десертите били основно и само нешестета по един плод на ядене До колко часа можеш да вечеряш и действително ли е толкова зле храната? /месото липсвало от менюто риба цаца изпържили 2 пъти за 7 дни всичко било постно и "лоясало" /
Много се притеснявам защото аз бях тази която избра хотела и нави доста хора за него и ако всичко се окаже вярно не ми се мисли какво ще ме направят.
Да понякога имаше опашки но ако се отиде 15-20 м. след отваряне на ресторанта вече не беше така. Обикновенно по 5-6 човека имаше винаги само на скарата. Риба имаше почти всеки ден.( през ден имаше риба на скара не знам каква беше приличаше на ципура, имаше панирано филе, някаква голяма риба филе нещо като задушена, малка панирана рибка). Имаше пил. пържоли, кюфтета (не винаги бяха вкусни зависи дали са телешки или от някакво месо имаше вкус на  овче), дюнери и др. В готвените имаше и друго птиче месо, печени бутчета и крилца и др. Имаше вечерно време различни видове в глинени съдове (нещо като капама и др )  Зареждаха веднага след като свърши нещо даже понякога и малко преди да свърши. Да повечето десерти бяха от нишесте но бяха много вкусни , освен това имаше поне два вида торти, и нещо като нащо реване. Плодове има ше 2-3 вида. ( диня, кайсии, праскови, сливи, череши)
На външните маси нямаше място за всички почиващи но но като цяло имаше места. Но и вътре не е лошо или пускаха климатика или отваряха почти всички прозорци.

# 455
  • На гарата
  • Мнения: 163
gori70 много ти благодаря тръгваме на 29.06 дано всичко да е наред Praynig

# 456
  • София
  • Мнения: 121
Приятно изкарване. Дано и на  вас ви хареса почивката и си прекарате хубаво.

# 457
  • София
  • Мнения: 496
Прекрасен разказ, Пипинс! Дай и снимки. От доста време го гледам аз тоя Club Turban, определено ме впечатлява. Плажът само платформа ли е или има и зона с пясък/чакъл?

# 458
  • Мнения: 198
Пипинс, ясно и точно си го написала.
Все пак,понеже става дума за почивка  и то на море,да питам и аз за плажа,пясъчен ли е ,широк ли е, има ли достатъчно шезлонги или и за тях трябва да  ставаш по първи петли ?
И друг задължителен момент от почивката на море-нищо не писа кои са добрите нощни клубове този сезон?

# 459
  • Мнения: 2 138
Пипинс,благодаря за описанието !
Определено тази година има някой промяни.
Впечатли ме,че на бара момчетата явно бяха инструктирани
да сипват по 20гр. !Много се нервирах в началото ,защото искам да пия едно питие,
но да е питие,а не лед + 20гр.джин - тъкмо науча единия и дойде смяната на другия ....
Турският алкохол  - не бих купила,но от предлаганите напитки единствено се
пиеше джин + лед + сода - бледо подобие на джин фикс.
Вечер пред ресторанта изкарваха от тяхната ракия и вино и не можех да си обясня -
защо беше тази атака към алкохола,след като същите напитки ги има и на бара ?

# 460
  • София
  • Мнения: 7 993
Искам да питам дали някой скоро е ходил в Айвалък. Моята майка е решила да ходи там, та преглеждах хотелите. Те не са много, а и няма кой знае колко инфо из нета.
Ако някой е ходил, бих се радвала да ми препоръча някой читав хотел, предлагащ AI.

# 461
  • София
  • Мнения: 3 414
ЦЕНАТА на бензина някой да е видял?Моля да каже?
Пипинс много подробно и хубаво обяснено

# 462
  • Мнения: 10 628
Ива&СиЕ,
над 4 лири беше.

# 463
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Плажът на хотела е чакъл/камънак; в морето е само камъни;
Няма пясък, но в никакъв случай не е непоносимо; няма остри камъни, които да наранят краката;
ние бяхме без аква обувки, влизахме си в морето без проблем.
Освен плажната ивица има и скари (2-3), от които се влиза в морето; на някои места е доста плитко, подходящи за малки деца като моя син;
На плажа също винаги беше пълно, но някак по-лесно се намираха места, защото мястото е повече.
Като цяло руските туристи са големи спринтьори, не мога да се конкурирам с тях Laughing

Нощни барове и веселби - тук нищо не мога да кажа, защото не сме посещавали такива заведения; не върви единият от нас да гледа детето, а другият да се вихри по клубове и дискотеки Wink
От хотела всяка вечер в 23 часа имаше безплатен превоз (за гостите на хотела) до центъра на Мармарис с цел дискотеки и нощни забави; в обратна посока превозът беше май някъде към 3-4 часа сутринта; това знам, защото след вечерното шоу напомняха постоянно за мераклиите.

В комплекса има дискотека, която е на плажа, работи до 24 часа, но не сме ходили.

А-ла-карт ресторанти - тук да кажа, че не са безплатни, дори и за първо посещение. Естествено, желаещи не видях да има.


# 464
  • Бургас
  • Мнения: 171
В темата за Кушадасъ някой беше дал този сайт за цените на бензина
http://www.benzinal.com/

Общи условия

Активация на акаунт