столче за кола за новородено

  • 1 563
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 15
Здравейте момичета. Искам да попитам столче за кола, което е от 0 до 13кг става ли за новородено?
много благодаря

# 1
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Разбира се! То си пише - от 0 до 13 кг. Аз поне не знам да има други специално за новородени.

ПП. Единственото, което се препоръчва е новороденото да не се оставя за повече от час и половина вътре, тъй като столчето няма напълно легнало положение.

# 2
  • Мнения: 15
много благодаря

# 3
  • Мнения: 27 524
ПП. Единственото, което се препоръчва е новороденото да не се оставя за повече от час и половина вътре, тъй като столчето няма напълно легнало положение.

Няма проблем да стои в столчето, колкото се налага. Те са пригодени за новородени и не е нужно да са напълно легнали.  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 44 122
всъщност ако се налага подълъг път е хубаво на около 2 часа да се вади за по 20-30 мин почивка....

0-13 са именно кошниците за новородени, ест няма проблем детето да се вози с такава.

# 5
  • Мнения: 1 414
Момичетата са ти отговорили, а аз да допълня. Тези столчета  от 0 до 13 кг. са точно за бебета и не е нужно да се слага одеяло под дупето  Peace че аз и такива ги вършех в началото и ортопеда като ме видя щеше да припадне.

# 6
  • Мнения: 134
И аз искам да попитам нещо по този повод.
Купихме количка, която няма напълно легнало положение, има много малък наклон.
Една позната каза, че така си е возила бебето от новородено (на непълно легнало)
и нямало проблеми. Обаче аз, като че ли съжалявам, че набързо и необмислено купихме
количка.
Кажете си мнението, имам ли причина да се притеснявам?

# 7
  • Мнения: 27 524
Каква марка е количката? Имаш ли снимка?

Не мисля, че има от какво да се притесняваш. Тук апример рядко взимат кошовете за новородено, возят си и в колата, и в количката съответно децата до годинка в столчето за кола.  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 44 122
И аз искам да попитам нещо по този повод.
Купихме количка, която няма напълно легнало положение, има много малък наклон.
Една позната каза, че така си е возила бебето от новородено (на непълно легнало)
и нямало проблеми. Обаче аз, като че ли съжалявам, че набързо и необмислено купихме
количка.
Кажете си мнението, имам ли причина да се притеснявам?

зависи колко е наклона, ако е до 15-20 градуса не е проблем...дори при някои бебета, с рефлукс препоръчват и до 30.

# 9
  • Мнения: 134
Количката е Х-lander XT. Със снимки не разполагам.
Към количката има и столче за кола, за което разбрах вече, че няма проблем бебето да седи
известно време. Но все пак по-дълго време ще се вози в количката и затова попитах.
Иначе не знам като градуси колко е наклона, но по мое мнение не е повече от 30.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 122
бих предпочела тогава в количката...за мен стола за кола е за кола...и по-рядко в комб с количка, при пътувания, при пазар примерно ако детето е заспало по пътя и т.н., но не и за дълги , ежедневни разходки... пък ако толкова те притеснява, може да си купиш и кош за новородено за количката.

# 11
  • Мнения: 27 524
Това ли е най-легналото положение?



Ако да, определено ще трябва да вземеш и кош според мен.  Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 44 122
не, по-легнало е..това си е направо седнало, което си показала. Но по-скоро според мен си е за кош  положението...

# 13
  • Мнения: 134
Струва ми се по-легнало. Количката е в майка ми и няма как да снимам.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 082
Има и столчета за кола с напълно легнало положение. Нашето първо столче беше Mutsy и няма никакъв наклон  Peace

# 15
  • Мнения: 27 524
Мисля, че няма по-легнало, защото тези колички са с кош по принцип, на тази краката не са предвидени да са вдигнати, а да висят, не става за новородено.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 122
има, има Simple Smile http://kids-shop.com.ua/item_159.htm
вдига се това за краката, не висят, пък и както и да е предвидено това точно, краката на новороденото няма да висят със сигурност... но все пак ми идва по-седлата,  от подходящото(по ой си критерии ест.... )

# 17
  • Мнения: 27 524
Ясно, видях.  Simple Smile Става, да, защо не. На мен пък не ми харесва дето се отпускат отзад с едно като колан, стои ми нестабилно някакси, люшкащо се. Но много колички са така, въпрос на избор. Иначе така легнало става и без кош (за мен тия кошове са абсолютно ненужна вещ)  Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
да и за мен са ненужни, но има колички с по-добро легнало от това... това според мен е ако се налага....т.е. за бебе със силен рефлукс, което просто не може легнало...или за  след третият месец...
Повечето мнения всъщност са  за тези колички, че детето стои само на наклонената повърхност, но според мен няма как да стане...особенно ако се закопчава с колан, а в количка без кош няма как да не се....
Иначе сигурно може и да се поизравни с одеалце или нещо, че да стане по-равно...или да се сложи порт бебе, или нещо такова...

# 19
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Ние имаме X-Lander, само че X-Twin  Simple Smile . Не съм я тествала още както се вижда от лентичката.
Не съм сигурна дали е със същата конструкция като XT, но на снимките поне ми изглежда горе-долу еднакво. И за нашата пишеше, че се препоръчва за над 6 месеца, но според мен може да се ползва и за новородени. Има си легнало положение, единствения проблем според мен е, че е малко твърдо.  Кошовете за новородени наистина за ненужна вещ, още повече че ще се ползва съвсем кратко време. Аз си реших проблема с порт-бебе. Вярно и то ще се ползва кратко, но поне е 4 пъти по-евтино.
А за лятно бебе в БГ и порт-бебето е излишно...според мен.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
то порт бебето и коша нямат мн общо със сезона... аз поне го споменах като нещо, което ще изравни гърба - защото самото порт бебе е с твърдо гръбче...
но за да я дават 6+(даже не 3+ ) може би има защо...

# 21
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Споменах сезона дотолкова, доколкото порт-бебето е доста затворено и е твърде вероятно да държи доста топло. Аз не бих го ползвала при 30+ градуса навън.
А порт-бебетата на X-Lander изобщо не са с твърди гърбове..... моите мога да си ги сгъна на руло. Но пък спомагат за изравняване, да.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 122
е то никак не е задължително да е на х-лендър... и със сигурност не би трябвало да се навива на руло...нали трябва да служи да си разнасяш бебето като във чанта с него.... как ще стане ако е меко?

# 23
  • Мнения: 134

Ами да, толкова е наклона. Ще изчакаме да се роди бебето и тогава ще мислим за варианти.
Ако не става да се изравни някакси ще търсим кош.

# 24
  • Мнения: 1 414
Ами да ти кажа никак не става за новородено. Имам този модел с 4 колела и имам кош за новородено, и го ползвах до преди седмица. Наклона е много голям около 30, че може и повече градуса, + това на самия кош си пише да не се използва преди 6 месеца или когато бебето започне да седи само  Peace

Общи условия

Активация на акаунт