Веганството - да споделим опит (6)

  • 38 595
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 381
Спиролинова, зави ми се свят, но ми хареса. Hug Ако и ефектът от сладоледа е такъв - ще го правим. И без това аз вече имам робот /похвалих ли се - май не - Мултипро ми подариха/ и сега само остава да изчета инструкциите и се включвам. Ползвахме вече едно-две неща - много съм доволна.

Палиа, аз взимам зелените неща, които видя на пазара. В момента са - копър, магданоз, босилек, девисил, мащерка, листа от целина...хм...изпускам разни работи...явно изреждам само нещата, дето аз напоследък купувам... Joy

Ох, и на мене ми се правят прочистванияяя!!! Много, много! Искам да не ям, само да пия, пия, пия...а знаете ли сега какво? Понеже огладнявам на често и ям през близо два часа, и постоянно съобразявам и водата с това - тоест - да не е по време и след хранене веднага...и то излиза, че много малко вода пия, заради цялото това ядене. И не искам да ям, но съм гладна. Ще полудея вече с това кърмене, само да не ми влиза в такова голямо противоречие с организма! Crazy

# 676
  • Мнения: 4 392

А ти като забъркваш замразени плодове с кокосово масло, не се ли втвърдява като восък маслото?
Аз направо твърдо го сложих. Но то беше в такова символично количество( примерно колкото 2-3 грахови зрънца) , че се изгуби в сместа.

Други зелении-  листа червено цвекло, дори листа от обикновено цвекло съм купувала.

Щастливата
, с водата е така.  И аз последните дни много занемарих пиенето на вода по същата причина и усещам напрежение в главата.
За чистенето не бързай. Има време. Другото е по- важно. Peace
Пробвай с някакви по- засищащи сокове, няма да дъвчеш толкова, но ще приемаш течности. Тук Вери да даде акъл. На мен морковите ми действат засищащо.

# 677
  • Мнения: 3 869
Очите ми останаха в тая витрина с камъни!!! Просто няма да устоя!!! Какво ли не си харесах само от дена снимка вече Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 678
  • Мнения: 1 732
Иначе и аз като Спиролинка правя повечето неща от любопитство. Не че са много, де.
Но примерно режимът на Казънс аз си го "наложих", после соковете. И понеже двете неща бяха едно след друго, се замислих, че някой може да ме контрира: едно пиша, пък друго правя.  Mr. Green
сигурно любопитство ми липсва. Simple Smile
защото потребността.....убеждението, мотивацията ...ги има....но някак ми е глухо като съм сама; губи ми се подходящия момент, атмосфера,  и състояние на духа.

А нарочни, преднамерени процедури не съм си правела. Все е било спонтанно.......
Я съм само на сокове, я само на плодове....
Сега искам нещо по рецепта. С насоки....
Привличат ме зеленчуковите сокове.
                        ***
Вери, аз си имам едно убеждение, че когато си "ангажиран" и това е твоята същност,  дори и на пръв поглед да има някакво разминаване в "написаното" в даден момент  и "действията" в друг, то това е обусловено, понеже  минаваме през различни /мини/етапи и състояния.
Например, преди съм писала, че обожавам плодове и съм правела с тях много успешни разтоварвания. Зареждала съм се, оживявала съм се.......
Но сега това не е за мен. Пак хапвам с охота плод, но за разтоварване, повече бих предпочела зеленчукови сокове. Чувстам го, че това ми трябва....
т.е минавам през  периоди, които имат своя допирна точка, но се отличват забележимо...

# 679
  • София
  • Мнения: 5 217
За детското повръщане на морето, ето съвета на хомеопат в Бургас, тъй като и моето дете искаше само диня.
Каза, че когато е само повръщане, динята е идеална.
Ако има и диария- НЕ ! Защото целулозата е груба.


Сухари и солети НЕ, варен  (с разваряване) БЯЛ  ориз ДА. Този ред важи и за повръщане и за диария. но се дава при захранване, след отшумяване на заболяването.

Пъпеш обаче при стомашни проблеми НЕ. Защото самият той е проблем за някои хора, с веществата около кората, около семето и ако има започващо разваляне. Голямото ми дете отказва да яде пъпеш, като никоя друга храна....

СЛАДОЛЕД днес хапнахме домашен, но с основна съставка сметана, във Веда хаус на ул Гладстон.
Ей, много ни хареса това място, децата обезумяха, още на първия етаж, а когато видяхме и второто ниво, дето се влиза без обувки и вече нямаше връщане назад. Сладоледите са с преобладаващ вкус на сметана, някой да не си помисли, че не е много сметаната Simple Smile
Няма вегански.
Консистенцията много ми хареса!

Тараторът е с мляко от Копиловския манастир (нещо като био ) и освен краставици има моркови и слънчогл семена. Тоест може да се поръча вегански, ако е без млякото, пак ще бъде богат Simple Smile



# 680
  • Мнения: 19 378
Аз много харесвам Веда Хаус. Голям смях пада, като ходим. Има един сервитьор-македонец и е много забавен. Много любимо ми е киноа със зеленчуци и отделно хумус.

Момичета, не ми е на място въпросът, но все пак ще питам. Някой капал ли е коластра в носа? От тези капсули. Как се прави това чудо на капки като става на каша?

Някой има ли впечатления от машината за сладолед, която бяха пуснали в Лидл? Така и не разбрах дали има опция да замръзява. Доколкото четох има два вида. Едните не замръзяват, а купата се слага във фризера. Каква е разликата тогава с разбъркването от пасатор? При мен винаги стаават кристалчета във фризера и не е приятно за ядене.

За прочистванията все едно аз съм го писала. Явно и на мен ми липсва любопитство или по-скоро воля. Чувствам, че трябва да направя нещо и всяка сутрин ставам с мисълта и следобяда вече съм се наяла. За мини етапите е по същия начин и при мен. Човек се променя и убежденията се променят и ако някой следи писането, може да забележи разминавания.

Последна редакция: пт, 05 авг 2011, 01:22 от Soleil*

# 681
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Въпрос относно сладоледа, тъй като и при мен става на кристали /правя от плод+коксова сметана или кокосово мляко + фурми/мед/, на свеки и хрумна идея така замразен да се пусне в трошачката за лед на блендера /какъвто нямам, но мисля да купувам/. Ще се получи ли нещо?
Относно скърцането със зъби, сещам се за една моя шефка, която започнала да скърца след като починал съпругът й. Немски зъболекар й казал, че има липса на някакво костно вещество в следствие на стреса newsm78

# 682
  • Мнения: 9
Момичета,благодаря за идеите за закуска на детенце.Ще пробвам да дам тази каша с плодове и зърнени,въпреки,че досега съм се стремяла да давам плодовете отделно.Нали киселината в плодовете възпрепядства отделянето на ензима птиалин в слюнката,който е един вид слюнчеста амилаза и оттам се затруднява разграждането на нишестето.А като се добавят и прости захари като меласа или мед и ядки,които пък се разграждат от други ензими?

# 683
  • Мнения: 324
Много ви благодаря за съветите, момичета  Hug
Особено за споделеното за сухарите. Радвам се, че точно вас реших да попитам. Благодаря ви  Hug

Търся си ник, под варен бял ориз какво точно се има предвид – варен само във вода, без нищо друго ли? Защото моето дете по принцип обича ориз, но в такъв вариант не съм сигурна дали ще го приеме.

Иначе моя юнак спря да повръща. Снощи яде само диня, днес сутринта пак. Сега пък започна да вдига температура  ooooh!



Например, преди съм писала, че обожавам плодове и съм правела с тях много успешни разтоварвания. Зареждала съм се, оживявала съм се.......
Но сега това не е за мен. Пак хапвам с охота плод, но за разтоварване, повече бих предпочела зеленчукови сокове. Чувстам го, че това ми трябва....
т.е минавам през  периоди, които имат своя допирна точка, но се отличват забележимо...


Все едно за мен говориш, с тази разлика, че аз предпочитам да си хрупам зеленчуците.
Съвсем доскоро бях маниачка на тема плодове, изяждах промишлени количества, а сега само сутрин хапвам малко и това е. Подозирам, че при мен се случи така заради много четене – бях попаднала на инфо, че прекомерната консумация на плодове е една от причините за по-голямото тегло на бебето, а аз вече имам опит с раждането на голямо бебе и този път ми се иска да е маааалко по-мъничко  Mr. Green Wink

За прочистване – нямам търпение, но ще поизчакам малко, че имам по-важни „задачи” сега  Heart Eyes
Иначе зимата правих 14 дни плодове и чай, след това едно прочистване с лимони и после си направих сурово захранване, много добре се чувствах. Точно след всички тези „процедури” взех, че забременях  baby_neutral

За кълновете – не ми е толкова голям проблем, но просто ми се беше дояла една салатка, която често правех зимата – зеле, моркови, червено цвекло + кълнове от ръж и слънчоглед. Та направих си я салатката, де, да не помислите, че съм останала гладна  Mr. Green, просто пропуснах ръжените кълнове, а слънчогледа беше накиснат за 3-4 часа(не дочака да покълне).


# 684
  • София
  • Мнения: 5 217
Фио, ще ти отговоря само за ориза - можеш да го овкусиш с хималайска сол и/или сладко нещо (тук изпадам в невъзможност да препоръчам, защото същата тази хомеопатка предлага мед, а останалите го забраняват, казват трябвало захар... което пък аз не давам по принцип...). Май е добре със сок от лимон?

За състоянието на детето- отминало повръщане и започваща температура не мога да коментирам, аз бих потърсила довереният ни лекар.

Да се оплача- нахвърлих се на правя нещо от аюрведична книга и ...  половин чаша захар за нищо го нямат, също и сол в чаени лъжички Simple Smile Трябва доста връткане, за да напасвам рецептите, а и като махна пърженето остават шепа рецепти...
Знаете ли някой сайт хем да е индийска кухня, хем здравословна?

# 685
  • Мнения: 324
търся си ник, благодаря ти  Hug Сол и лимонов сок ми звучи добре, че иначе без нищо е много безвкусно.
 
Точно преди малко ме пита малкия за мляко с ориз, но казах, че няма(то не е лъжа, де). Но дори и да имаше, не съм навита да дам мляко точно сега.
Засега яде само диня.

# 686
  • Мнения: 19 378
Ниролин банан с авокадо на крем плюс малко канела е о.к. откъм ферментация. Авокадото е неутрално, но така и не разбрах дали само с банан е добре да се смесва или и с други плодове.
Аз както писах давам само овесени ядки с фурми/стафиди. Не меся с пресни плодове. Това май пак се води разделно. Поне така ми бяха отговорили в темата за разделното, но диетолог не съм питала.

За ориза може да се свари гъста оризова вода и да се пасира с малко фурми и канела. Иначе солен вариант бял ориз с малко моркови, лук и сол задушени.

# 687
  • Мнения: 4 392
И на дребната редовната закуска( след плодовете и след като е минало време) открай време са овесени ядки ( накиснати в малко топла вода). Добавям мед, тахан, стафиди и бадеми. Не знам колко е разделно.  newsm78

търся си ник , и аз затова се отказах от аюрведическата кухня, поне от тази книга, която ползвах. Уважавам масалата им обаче, въобще начина, по който действат с подправките, както и се пристрастих към джинджифила. ( Дори и лятото си го хапвам) Да не говорим, че си засадих и понякога си късам и листата. Много са приятни.

# 688
  • Мнения: 1 709
Палиа, аз взимам зелените неща, които видя на пазара. В момента са - копър, магданоз, босилек, девисил, мащерка, листа от целина...хм...изпускам разни работи...явно изреждам само нещата, дето аз напоследък купувам... Joy

Много обичам магданоз и копър. Ама в главата ми са в раздел "подправки", като чуя зеленолистни се сещам все за марулки, лапад, спанак - все такива с по-големи листа  Simple Smile.

Въпрос относно сладоледа, тъй като и при мен става на кристали /правя от плод+коксова сметана или кокосово мляко + фурми/мед/, на свеки и хрумна идея така замразен да се пусне в трошачката за лед на блендера /какъвто нямам, но мисля да купувам/. Ще се получи ли нещо?

Ако имаш кухненски робот защо не пробваш с S-образния нож. Така, както си описала замразен плод+сметана е подобно на сладоледа със замразения банан. Аз така правя сладолед от банан - става хубаво хомогенна и леко пухкава смес.


Исках да се включа и за овесените ядки и подслаждането им. Не знам къде четох, че нишесте и прости захари не е добра комбинация и почнах да търся, но съвсем се омотах като зачетох таблиците за разделно хранене  ooooh!
Така или иначе аз вече не подслаждам с мед/меласа - слагам по две фурми. Сушените плодове какви захари са?

Последна редакция: пт, 05 авг 2011, 15:03 от Palia

# 689
  • Мнения: 19 378
Сушените май също са прости захари, но заради фибрите е друго усвояването. Аз преди време четох за разделното хранене и се отказах. Колкото таблици, толкова и принципи намерих.

Mooimeiske,ако го пуснеш в трошачката със сигурност ще стане. Преди това трябва да го замръзиш в формички за лед, а не в купа. После трябва да се консумира веднага след пасирането, защото ще стане отново на камък във фризера.Въобще мен ми се струва голяма хамалогия и цапане. Да не говорим, че бая форми трябва да напълниш, ако ще правиш за цялото семейство. Само за детето си струва, но определено не е вариант, който може често да се прави.

Общи условия

Активация на акаунт