Още чакаме последното МАЙ-ско човече и в "родени" ще се местим вече! - Тема 27

  • 26 965
  • 666
  •   1
Отговори
# 585
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Някой беше писал, че мечтае за 8 часа сън. Присъединявам се и аз, ама докато кърмя няма да стане. Минем ли към АМ, давам я една вечер на баща й, а аз ще спа. Само някой да ме е събудил.
Сега си спи детето, но свекито ще дойде скоро и ще я събуди  Tired Поне, че утре си тръгва...  Rolling Eyes

# 586
  • Мнения: 137
Добро утро, мамета:)

И аз в отбора на яко недоспалите, като ревна в един та до четири все си мрънкахме, добре че после дремна 2 часа .

Днес мислех да направим първата си разходка, а то се разрази буря:)

Jenajena, едно въпросче... случайно да живяла в Банкя? Страшно ми приличаш на една девойка..

И моето Бобче е с пъпки от претопляне на гушката, а е само по боди и чорапки, завивам го с чаршафче като спи, но май при 28 градуса в стаята няма как да го избегна.

Мамета вие как приспивате бебоците? Моя тарикат от вчера все на ръце иска....

Лек ден Simple Smile

# 587
  • Мнения: 1 685
Добро утро!
Да се разпиша, докато звярът спи...Чак да не повярва човек!
Снощи като се събуди в 2,30 та чак до 4 - ака, яде, плака - картинка. В 4 баща и я взе да я разходи уж. Събуждам се тази сутрин в 7,30-ни дете има в стаята, ни мъж. Брех, уплаших се, че са ми ги откраднали Mr. Green. А той я взел в другата стая, за да не ми пречи и да поспя. Другите семейства татковците ги гонят от общата стая, в нашето - майката. Heart Eyes А аз си мечтая не за 8, а за 48 часа сън. На мен безсънието ми е голям проблем!
Тук се разрази буря, не знам дали днес ще се излиза newsm78
Честит първи месец на всички мъже, родени на днешната дата!
Хайде, разбужда се. Усмихнат ден от мен!

# 588
  • София
  • Мнения: 2 817
nelka_bg, защо ще я буди?? Тя бебе/та  не е ли гледала?Shocked

А ние май настинахме  Sad Първо се претоплихме, а сега ни се запуши нослето - ама и след аспиратора продължава да свири... Мисля да й капна физиологичен разтвор, ама колко време ще ни трябва да се оправим и какво да правя? Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 09 юни 2011, 09:48 от menyanthe

# 589
  • Мнения: 410
Честита месечинка на всички мъжлета, родени на днешната дата!
Ние не сме спали от 5 до 8:30ч. То не беше ядене, акане, рев, гушкане, и сега още спи. И ние имаме такива пъпчици - според мен е от топлото.

# 590
  • Мнения: 32
добро утро Simple Smile

леле нашата ако я събудя преди да се е наспала - рев че рев (кат майка си)

честита ви месечинка Simple Smile  bouquet

за храненето - и аз храня като хера - с тая разлика че първия месец Габи беше като Слави с количествата а сага е като Борис Simple Smile
като цяло гледам да събира 650-800 мл на ден изядени общо - вчера примерно е изяла 430 от шише (от тях 170мл АМ) и останалото приемам че го е изсукала, щото тя гладна не спи Simple Smile

с това нощното събуждане и мрънкане се справяме така - към 12 като се наяде и ляга в кошарата, после като ревне към 2-3 пак се наяждаме и в кошарата и спи 30тина минути и вече иска при нас диването и я вземам в спалнята - така като се размрънка или я почне колика запушвам устата с гърда тя се успокоява и тримата дремем до сутринта - сега пак ми виси на гърдата но гледам че се унася ... уж ...

за домакинстването - мъжо си прави закуска (и за мен ако закусвам) и вечерта помага че малката тогава е най-дива иначе гледам да не го занимавам щото така или иначе и двора е на неговия гръб - останалото гледам сама между две яденета да го правя Simple Smile

за приспиването - през деня като имам работа я мятам в люлката и си говорим (аз де тя се опитва да гука) и по някое време тя се унася и заспива или будува до следващо хранене - тогава я вземам на ръце и правим нещо ако можем, а вечер се приспиваме на ръце, но тя заспива докъто яде така че не се друскаме много. Ако я боли коремче заспива на моето Simple Smile Става крива ако е нервна - тогава спи на гърда само  Tired така стана след ваксината - имах чувство че една седмица гледам чуждо дете  #2gunfire

и ние имахме такива пъпчици - ту излизат ту се скриват - от вчера мажа с Емолиент на Ойлатум - става и за лице (че ни се бели кожичката на веждите) и на лицето е добре с едно мазане така че мисля и за пъпчиците ще е ок Simple Smile

още нещо щях да пиша ама ...  ooooh!

# 591
  • Мнения: 300
Добро утро!
За домакинстването- добре,че мъжа ми си е вкъщи сега,защото много ми помага,с всичко.Жалко само,че не могат и мъжете да кърмят... hahaha
за приспиването - ние сме мънички още и спим доста.Общо взето или заспива докато се кърмим или го оставям в леглото и той се кокори,кокори пък заспи.По-нататък,като започнат и коликите не знам какво ще правим.

Към консултантите по кърмене- ние сме само на кърма,но в началото ми се разраниха зърната.Установих,че не засуква правилно и вече поправяме грешката и положението май се подобрява.Обаче много ме болят ареолите.На места където натиска венеца имам нещо като пъпчици.Това пак ли е от неправилно засмукване?

# 592
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте момичета! Laughing Laughing Laughing
 Честити месечинки на всички бебета, ставащи на 1 месец днес! Да са живи , здрави и добре наддаващи за радост на мама и тати!  bouquet
Мушенце: На снимката, която си видяла отдолу сме с боди потник! Peace
Хера, Луси: Как издържате момичета? #Crazy newsm78 Искрено ви съчувствам, че пишете по нощите! Моето зайче прави по 5-6 часови паузи, а аз пак съм '' тиро- риро" #Crazy Явно ми идва в повече това, че съм сама с децата и  с много малко помощ отстрани!Решила съм, като си дойде ММ отивам долу, в хола и спя поне 8 часа! Grinning, а на него връчвам размразена кърма! Само не знам как ще се получи работата с ''бомбите''- на сутринта ще падне яко цедене Mr. Green
Myst: За съжаление живея от както съм се родила на много по-лошо място:В кв. ''Надежда"  на ужасното "Ломско шосе", дето строят метро , но докато го направят ще ни уморят! #2gunfire
 Имаме апартамент в Борово, но аз съм свикнала да живея в къща, без съседи, да си оставям количката във входа и да си посвирвам на пияното в 12 вечерта Laughing А и близките ми все пак са наоколо, та мога да оставя дечурлигата поне до магазина да отида сама Peace

# 593
  • Варна
  • Мнения: 302
Да почерпя и аз за месечинката на моя юнак:



Ако случайно ме остави да свърша нещо, планирам да правя точно чийзкейк днес и ще постна снимка по-късно Laughing.

Честити месечинки и на юнаците на лава, genisi, lideto86!

Искам да питам мамите, които дават Биогайа за колики: кога давате капките и по колко? На листовката пише 5 капки на ден, ама нито пише дали преди или след ядене, нито дали да се дават наведнъж или поотделно newsm78. Та се чудя...

Относно домакинстването - справям се горе-долу, но мъжът ми помага много. Най-често той готви, с чистенето се оправяме двамата, но пак той поема повечето работа. Да ви призная, понякога си го оставям малкия да реве и си върша работата в нас, това, когато виждам, че не реве от болки в коремчето или от глад, а се глези /или поне си мисля, че различавам видовете му рев/. Не искам да го уча да се успокоява на ръце, затова някой път го оставям да си поплаче - почти винаги за 10-тина минути се успокоява сам. Само като реве от глад нищо не може да го успокои, ама не съм го и оставяла да реве от глад де Mr. Green.

лава, и на Валентин акото се промени от 2-3 дена - също е рядко и по-тъмно на цвят, освен това вече не ака по 8-10 пъти на ден, а само по 4-5. Не знам дали е нормално, но утре така и така сме на детска консултация, ще питам педиатъра.

Чао от мен засега, отивам да правя чийзкейк, че малкия заспа, да използвам времето  Laughing.

# 594
  • Мнения: 7
Биогайа давам вечер преди хранене, в лъжичка слагам малко кърма или АМ и 5 капки биогайа. След това преминаваме към храненето  Grinning

# 595
  • Мнения: 790
elissee според мен с това кърмене през час още повече му засилваш коликите,до колкото съм чела е хубаво да има поне 2 часа почивка между храненията,в началото и моята искаше все на гърда но се опитвах да я залъжа с носене и беберон.Така почнахме да издържаме поне час и половина а после и два,сега вече почти на два месеца но не винаги издържа 3 часа,понякога се храним на 2,3 или 4 часа,когато тя поиска.Но все пак гледам да не е прекалено често,вчера ми беше крива и доста често я слагах на гърда,в резултат цяла вечер не спахме,милото го болеше коремчето и се скъса да повръща,накрая успя да се изака и заспа спокойна.От това се вадя извод че честото хранене явно и за тях не е добре,днес си правим достатъчни почивки между храненията и детето е много спокойно.
Milish Честит рожден ден,много здраве и усмивки ти пожелавам.
Elfi честита ти дъщеричка,ти верно каза че ще преносиш и това си е.Много да ви слушка,ох като знам колко ми е трудно с едно дете незнам ти с 3 и то все малки как ще се справиш.
desi_shisha и ние имахме същия проблем ползваше ми зърната за биберон и много ми ги разрани,накрая се изхитрих слагах някоя капка кърма на биберона и тя го вземаше.Сега проблема ни обаче е че плюе биберона и си лапа ръката.Опитвам се да я отуча от този навик че после от биберон мога да я отуча,все ще и го взема ,ама от смучене на ръката как ще я отуча,нея немога да я взема hahaha
Maria_I после чакам рецептата за чийзкейка че и аз много обичам.
А колкото до цвета на акито, и ние имахме такава промяна,приличаше малко все едно е яла маруля hahaha аз знам че става леко зеленикаво когато има силни колики,или е настинала,но при нас си бяха коликите.

Последна редакция: чт, 09 юни 2011, 12:52 от babybu

# 596
  • Варна
  • Мнения: 302
Биогайа давам вечер преди хранене, в лъжичка слагам малко кърма или АМ и 5 капки биогайа. След това преминаваме към храненето  Grinning

Значи, аз да давам сутрин, тъй като Валентин сутрин го боли коремчето и е неспокоен, вечер си спи като пън newsm78.

# 597
  • Мнения: 338
Здравейте мами,вчера бяхме на консултация много малко сме качили за 12 д. само 300гр.,което не било лошо но ми се вижда малко.Доки каза че трябва да изяжда по 120гр. а ние едвам 90гр. и то когато суче от шише,а от цица сигурно и по-малко,но иначе е здрава и жизнена явно с по-малко се засища.

Да се похваля че вече имам една баня на плажа.Като заголих дебело дупе, кълки и големи  bombs хич не ми пукаше.

# 598
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Ох, гледам "На кафе" Голяма интрига направиха пак  ooooh!
Нашите колики и те са преди обяд. Тога й давам и Еспумизан, а вечер си спи спокойно

# 599
  • Варна
  • Мнения: 27
Ха добър ден и от нас  Hug
Елфиии честита дъщеричка!!!   bouquet Да е жива и здрава малката кукла с прекрасното име Рая-Евелин!!!
Аз се разболях мамка му, къде настинах и аз не знам, много кекава съм станала. Чудя се как да се лекувам, че и нея да не заразя... само се наливам с чайове и се самобичувам с компреси и горещи душове в тая жега  ooooh! Втори ден не смея да си изкарам детето на разходка и се влача като парцал много ми е кофти  Confused
Мойта кокона като цяло малко се кротна, да не й е уруки  Praynig През нощта поспива повечко, става само веднъж към 4ч да яде, като е будна ме търси и като ме види се ухилва  Laughing Заиграва се вече и с въртележката над леглото, гледа играчките, маха с ръчички и гука  Heart Eyes така 5-10 мин може да изкара самичка, и аз през това време хвърча и се чудя кое по напред да свърша.
На консултацията ни изтеглиха 5,100, 60см  Joy Расте малката, не си поплюва, ама то няма на кой да прилича да е ниска. Доки като ни видя и вика - ауууу все едно 3-месечно бебе  Laughing За пъпчиците по лицето ни изписа калций и вит.Ц на ампули, учудих се доста защо пък калций, уж каза че било противоалергично и засилвало имунната система. На някой изписвали ли са калций за пъпчиците? Опитах се днес да й дам, но тя изплю всичко, голям рев беше  ooooh!
Мушенце, Зайче, искам и аз в морската с вас  Crossing Arms ама много ми е далече мамка му... само 1 час път имаме дотам и на обратно. Ако обещаете, че ще кърмите с мен навънка може и да се навия  Joy

Общи условия

Активация на акаунт