"ЯНУАРСКИ весели деца радват се на пролетта!" (13)

  • 24 554
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Сливен
  • Мнения: 145
Аз шезлонг нямам и я слагам на столчето за кола.  Peace
А за слънцезащитен крем, взех на А Дерма, но още не съм й слагала.

# 46
  • София
  • Мнения: 139
Благодаря за бързите отговори  bouquet

И нашият шезлонг е с горе-долу същия ъгъл като на Пепита, а и докато почна да захранвам след около месец, тя ще е още по-пораснала Simple Smile


look_at_me , засега не дохранвам, защото се притеснявам, че ако почна да дохранвам съвсем ще ми намалее и изчезне кърмата. Едно е сигурно - това, че колкото повече суче, толкова повече се увеличава кърмата, при мен не важи  Mr. Green

И да, нямам време за нищо почти, и понеже работя, съм се изучила да пиша мейли с една ръка (по избор).  Laughing Laughing

# 47
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Гггъбка ние го ползваме вече 2 седмици ,на нас ни го изписа кожната докторка

# 48
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Запис и от нас на 3 стр. Simple Smile
Да Ви изчет пък после ще пиша Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 273
Гггъбка ние го ползваме вече 2 седмици ,на нас ни го изписа кожната докторка
Благодаря Hug
Нали не е малък този фактор 25,защото не намирам смисъл да купувам 50 примерно,ама знам ли newsm78

# 50
  • Мнения: 2 631
Аз мисля, че фактора на крема е нисък.. Аз за себе си използвам с фактор 30. А и трябва да е бебешки, не детски, т.е. да прочетеш на описанието за точната възраст.  Peace

# 51
  • Мнения: 93
Привет мацки,

ние сме с една хрема и направо полудявам, защото постоянно се дави като суче  ooooh!

за анкетата- скоро няма да захранвам, но като почна ще е с оризова безмлечна каша най-вероятно.

Ггъбче и на мен ми препоръчват този слънцезащитен, дори бях намерила обяснение защо е по добър по-нисък фактор, можеш да видиш тука http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=520550.495
така че разликата между фактор 25 и 50 не е голяма, а в по-високия фактор явно има повече химия

# 52
  • Мнения: 93
уууупс, явно и ние имаме имен ден  Party, айде скромна почерпка за Ема и татко и

# 53
  • София
  • Мнения: 116
На мен също анкетата много ми помага, благодаря и аз за всички отговори и обяснения  Hug

Бубе, много навреме я сложи   bouquet

И аз мисля да я слагам в шезлонг или в такова столче:
http://bumbo.co.za/kids-furniture-bumbo-baby-seat

LadyAngel на нас ортопеда ни обясни, че всичко зависи от детето. Аз лично малко повдигнах наклона на количката, за да си гледа и мисля да се водя според нея  Peace Преди например само спеше навън, но сега доста време си е будна и е фенка на дърветата  Wink Стискам ви палци да намерите най-удачното решение, за да се храните добре  Hug

Гггъбка ние ползваме ето това, но с SPF50:
http://apteka.framar.bg/30012054/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC … D1%86%D0%B0-spf40


# 54
  • Мнения: 42
Запис и от мен
За анкетата:захраних с плодово пюре ябълка и морков и сок.
Сега вече давам зеленчукови пюрета , каши и нишестета. Давам мляко само сутрин в 6,00 и 9,00 часа другите хранения са с пюрета и каши.
На кашите се мръщи но аз съм по нахална от нея и ще свикне, иска не иска това е  Laughing Laughing
Бяхме на консултация миналата седмица и резултата е 500гр и 3 см сега е 4900 и 63 см
Поздравления за колаж много е хубав  bouquet  bouquet  bouquet

# 55
  • Мнения: 488
Може ли да помоля захранилите и бъдещите захранващи Simple Smile да се обосновават защо аджиба с това мислят да започнат, защото на мен и предполагам на много други първескини  Grinning, им е тъмна Индия  Peace

Педито например ни каза да започваме със сокове, но аз нещо се ослушвам  newsm78

Оризът е изключително лесно усвоима и хипоалергенна храна, богата на въглехидрати, известно количество белтъчини, витамини, минерали и ензими. Изключително подходящ е за първа храна.
Картофът също е подходящ като първа храна. Вкусът му е приятен за бебето и е хипоалергичен. Съдържа вода, нишесте, захари, целулоза, мазнини и белтъчини, както и значително количество аминокиселини и минерали (главно калий, фосфор, магнезий). Имайте предвид, че картофите трябва да се белят тънко, защото полезните им вещества са точно под кората.
Тиквата съдържа 90% вода, но независимо от това е богат източник на каротин и витамини от група B, C, E, D, както и на редкия витамин T, който активизира обмяната на вещества в организма. Освен това е изключително богата на желязо. Съдържда също и минералите калций, калий, магнезий, мед и фосфор. А по хранителна стойност се равнява с картофа. Подходяща е за първа храна, защото е лесно усвоима и не съдържа алергени. Сладка е и това я прави привлекателна за повечето бебета.

# 56
  • Сандански
  • Мнения: 72
Минавам на отчет:

7,5 кг(+800 гр)
63 см(+2)

Само на кърма сме,не мисля скоро да захранвам.Педи е ОК с решението ми и даже се радва,че наддава добре.Като първа храна се чудя между тиква,картоф и оризова каша.Май ще е картоф,че ще си имаме лично производство до започване на захранването.

# 57
  • Мнения: 488
Лейди, тук може би ще намериш отговор на въпроса за позата...
http://babysling-bg .com/2010/11/22/%D0%B7%D0%B0%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-1/


Кога бебето е готово за захранване?
.....
Детето може да седи. В състояние е да се накланя напред към лъжичката или да се дърпа назад в отказ да се храни, както и може контролирано да върти глава, с което да показва иска ли храна или не (като извърта глава в другата посока);

# 58
  • Мнения: 295
И ние днес бяхме на ДК-6900кг.,67см.
Аз захраних с пюре от тиква,тъй като не е силен алерген и е между плод и зеленчук.После смятам да дам тиква с морков или тиква с картоф.
Бубе,  bouquet

# 59
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
На кашите се мръщи но аз съм по нахална от нея и ще свикне, иска не иска това е  Laughing Laughing
Бяхме на консултация миналата седмица и резултата е 500гр и 3 см сега е 4900 и 63 см


krissia, момичета, дано не прозвуча много остро, но, НЕ БИВА ДА СЕ ХРАНИ ДЕТЕТО НАСИЛА!
Щом не иска даден вид храна, значи така ще е. Друго предложете, или изчакайте известно време, и тогава пак предложете тази храна. Това е съвет за по-нататък, но имайте го предвид.  Peace
С храненето насила могат да се провокират по-нататъшни големи проблеми, от които злоядството е най-малкия. В нета има много за хранителното насилие, можете да прочетете.
  

Общи условия

Активация на акаунт