СЕПТЕМВРИЙЧЕТО със радост чака подаръците под елхата!

  • 76 605
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 8 230
Честито Григ! Да ви е живо и здраво момченцето и много да ви радва!

За кошмарните периоди. Оги засега няма такъв. Виктор имаше кошмарни 2, 3, 4, а сега и 5 години  Joy То хич не е за смях, ама като си е проклето скорпионче. Зимата определено е по-тежък период от колкото лятото, защото и по-малко играят навън. Не е постоянно в криво настроение, но е на двата полюса - или много разбран и спокоен или много крив. Като хамелеон е. Направо не мога да проумея как е способен да бъде толкова различен в рамките дори и на един час.

# 676
  • Мнения: 571
Ехааа супер новина Hug Григ да е много здрав малкия ви мъж,много да ви радва Heart Eyes Чакаме снимки от вас,а на теб бързо възстановяване
Ние също сме в криза.Но тя вече от 1г не ни е напускала.Много се тръшка,за почти всичко плаче,не слуша.Проблема е,че аз съм лошото ченге в къщи а баща и доброто.Като иска нещо винаги при него тича,като и се скарам рони крокодилски сълзи и той я гушка.За бабата да не говорим как я глези.Това нашето като каже "га" и тя тича с "на" Tired Е как да слуша като знае на чия глава може да се качи.Пошляпваме се и ние.Не ме е срам да си го кажа,но тя понякога е неконтролируема.
Много ме е страх като се роди бебето как ще е.Макар,че то или ще стане по-зле или ще се кротне малко.Средно положение едва ли има.
Иначе е страшно умна.Говори като голям човек.Пита директно за всичко,което я интересува и разбира какво и се говори.Точно от там идва и умението да манупулира.Но да ни е жива и здрава.
С другите деца-ами тя е много емоционална и буйна.Много често става така,че другите седят и я гледат как беснее и не млъква Joy Винаги играе с по-големи,защото тези на нейната възраст обикновено са по-затворени и кротички.
Аз вече влязох в 7 месец и нямам търпение да започнем да подготвяме къщата и нещата за бебето.Малкия не спира да рита и искам вече да се гушнем,но ще си изчакам поне до 10-15 март и след това вече може да излиза Heart Eyes

# 677
  • Мнения: 4 615
Зимата определено е по-тежък период от колкото лятото, защото и по-малко играят навън. Не е постоянно в криво настроение, но е на двата полюса - или много разбран и спокоен или много крив.

Ха, не сме единствени. Всъщност лятото изобщо не разбирам, че имам дете. Както и къща междувпрочем. Mr. Green Но зимата... Настръхва ми косата като дойде зима. И не мога да се контролирам и много викам. Изобщо не е добра идея, но това е положението. Освен това става така, че аз съм със скъсани нерви, а хлапето дори не чува. Не бия. Удряла съм веднъж, по невнимане и още се будя нощем с болки в сърцето от това. Изобщо не се намирам за добър родител. Много страдам, че имам прекрасно дете, а съм лош пример. С децата проблем няма, но предпочита компании на които може да е лидер. Невероятни умозаключения вади, но все още липсват някои звуци. Прави и заменки. Скоро ще се срещнем с логопед. За двете седмици, през които ходи на градинка и голямото реване е научила невероятни неща. Просто тръпна да настъпи момента, в който спокойно ще прекрачи прага й отново.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 354
Здравейте.Относно анкетата
1. Как възпитавате децата си? Как постъпвате когато се налагат и искат да наложат своето? Прилагате ли бой, шляпане по дупето или нещо друго?
2. Ходят ли редовно на детска градина и адаптираха ли се там?
3. Как общува детето ви с други деца?

-възпитавам децата си на уважение към по възрастните,да не  крадат,да не лъжат,да се учат,за да сполучат Wink,възпитавам малкият като се пирбере от вън да си облича домашни дрехи,да си мие ръцете.Примерно възпитавам Васко да пази чистота,да не да прави боклук по земята,но той не възприема,нарочно когато не му хареса нещо или го хвърля на земята или се изплюва направо там. #Cussing outВъзпитавам Васко като го ударят да не удря и той,а да ми каже на мен ,на госпожите,но според баща му трябва да е обратното,че ще станел женчо.Изобщо мога да изредя много неща по възпитанието,което не значи ,че нямам пропуски,дръжащи се на мекошавият ми характер.Например аз не мога да го накажа като го оставя сам в стаята,защото той почва да реве ,да блъска по вратата,/ тя трябва да се заключи например,щото той иначе не стои/,да се захласва и ме е страх от мнението на съседите да не помислят,че е тормозен,пък и ми става жал.
-относно налагането ами той е малко манипулаторче и се налага в повечето случай-например както Суит казва,че като не слуша спира детското,той отива и си го пуска,баща му му взима дистанционното,но той може и от копчетата,скриваме му дисковете накрая и той реве като магаре и аз го карам с добрата да обещае на тати да не прави повече,да се извини и му пускаме детското като се извини.Много пъти като иска нещо например да отворим 3 вафли и да хапне от всяка по хапка успявам да го излъжа с нещо,да му отвлека вниманието,но другите се поддават и му уидиват.Има обаче и случай ,в които съм го забаламосала нещо ,като е мрънкал за нещо,но на следващият ден той се сеща пак и продължава мрънкането и тогава побеждава.Относно шляпането-да има по дупето пошляпване от мен ,но в много рядки случай ,трябва вече да е прекалил много,защото аз съм хипер търпелива,ефект има някакъв,но минимален.Обикновенно ефект има ,ако му се разсърдя и той идва да се сдобряваме.Посяга да удря много често ,но като на закачка,гледаме да не наблягаме много на това-просто му казвам,защо ме удряш без причина,аз тебе така удрям ли те и той се извинява и казва,че съжалява.
-не ходи редовно на детска щото все е болен,иначе се е адаптирал
-в детската градина казват ,че общува добре с децата,контактен е.Иначе с непознати деца в повечето случай трудно общува,срамува се,притеснява се.Но му е интересно да стои и да ги наблюдава.С познати деца ме кара аз да го заведа при тях,да постоя малко там докато се приобщи и после си играя много хубав,не се бие за сега с децата,не им дърпа играмките,дава си своите,размея си ги,но на непознати деца не си ги дава

# 679
  • София
  • Мнения: 7 673
 smile3504ЗА МНОГО ГОДИНИ, МОМИЧЕТА И МОМЧЕТА!
ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, КЪСМЕТ, БЛАГОДЕНСТВИЕ, ЛЮБОВ!
Hug
Григче, честит нов член на семейството.  Hug Да расте здрав, обичан и щастлив.   Hug smile3504  ylinfant  bigdance2

# 680
  • София
  • Мнения: 3 114
Честит имен ден на Йордан на yani_cat! Желая му много здраве и добро настроение! Heart Eyes

# 681
  • София
  • Мнения: 7 673
Честит имен ден на Йордан на yani_cat! Желая му много здраве и добро настроение! Heart Eyes
И от нас!  Heart Eyes

# 682
  • Мнения: 262
Честито, Григчо! Страхотна новина! Избрахте ли вече име за малкия юнак? Много е хубаво да гушкаш момченце, нали  Heart Eyes
Честит имен ден на хубавия Данчо на Яни Кат, както и на Гарденийка  Hug

# 683
  • Мнения: 1 226

Честит имен ден на хубавия Данчо на Яни Кат, както и на Гарденийка  Hug

Честито и от нас - много здраве и късмет! Честито и на Данчо капитанчо на МОНА  Heart Eyes

Григ честита радост   bouquet Бързо възстановяване и всичко най-прекрасно  Heart Eyes


ЗА анкетата - ами явно не съм сама.Ния е способна да ме изкара от равновесие за секунди, и в следващия момент да ме разплаче, като ме гушне и ми каже "ИзИнявай мамо, аз без да искам  Mr. Green - Манипулация май му се казва на това. Чувствам се обаче зле.Няма ден без да и се развикам ....

# 684
  • Мнения: 1 336
Мерси много за пожеланията!  Hug
 Оф, и аз викам, крещя. Най-много когато съм много уморена или много бързам за някъде. Иначе има дни в които се разбираме чудесно, готвим заедно, най-много обича "пиа с малини" - пица с маслини. Вижда се, че липсват някои съгласни - ц, ч, ф, ей такива.
За шляпането - шляпам по дупето, не често, но се случва. Според мен не е нормално пък да си супертърпелив, детето трябва да види, че и родителят има някакъв праг на поносимост. Но пък и постоянното крещене не е добре, защото спира да ми обръща внимание и за него става нещо нормално. Пък аз май прекалявам.
Днес примерно много ме ядоса. Имахме деца на гости, не им дава да играят с някои играчки (с повечето). Държи се заповеднически с другите деца, все нарежда и сакара нещо  ooooh! Дано да е нещо временно, защото преди не беше такъв. Те сега се променят постоянно, дето казва Стон и в рамките на един час си сменят настроението, мнението и цялото поведение.

ГРИГ ЧЕСТИТ МЪЖ


# 685
  • София
  • Мнения: 3 114
Момичета, днес в предаването "Такъв е животът. Да бъдеш родител" по БТВ ще участва наша мама- ssissi. |Предаването започва в 15 часа.

# 686
  • Мнения: 7
Григ, да ви е жив и здрав новият член на семейството.

# 687
  • София
  • Мнения: 1 172
И аз да честитя на Григ - Жив и здрав юнак! Чакаме име Hug
Честито на патерици на имениците - и на йДанчовците и на иВанчовците и иВанките, сякаш Иван вече не е толкова срещано име както едно време.....
Относно анкетата
1. Как възпитавате децата си? Как постъпвате когато се налагат и искат да наложат своето? - Ами трудно ми е възпитанието, чета чат пат книги, опитвам с разговори, обяснения, но е трудно- Мила когато иска да се наложи, а това е непрекъснато нейно стремление, особено спрямо батко й, пищи яко та ми настръхва косата - обяснявам няколко пъти накрая виквам и даже ултиматирам - че нещо приятно няма да се направи. Но наблюдавам, че с обяснения и отвличане на вниманието (докога обаче) успехът е по лесен и безболезнен. Заболявам ме устата да обяснявам, че не е хубаво (например да се пищи и вика)... Определено изпитвам тук там затруднения с възпитанието, нещата често не се получават по схема дадена в книга. Например изнасянето на детето в друга стая, когато се държи лошо - добре изнасяш го и го слагаш в другата стая да стои да се поуспокои и осъзнае - но то не стои и секунда и тича  след теб - какво правим тогава? 
Прилагате ли бой, шляпане по дупето или нещо друго? - Не работи това добре, детето изтерясвам повече - но пък по бързо сякаш така излива емоцията и идва спокойно състояние...Но се опитвам да избягвам.
2. Ходят ли редовно на детска градина и адаптираха ли се там? Ами събират й се два три месеца плътни, но често боледува, и след всяко боледуване или сега празник отново тече адаптация, не й се ходи, иска с мама вкъщи...Оттам ми казват, че през деня е добре и се държи добре.
3. Как общува детето ви с други деца? Горе долу добре, но от възрастни веднага се засрамва и се крие зад мен. С деца се случва хубаво да се заиграе, особено с много по малки или малко по големи...В градината споменава, че някоя й е приятелка, но пък на другия ден вече не е....

# 688
  • София
  • Мнения: 3 114
bora, и Галя е така- като я отнеса в стаята, тя веднага тича с рев след мен. Laughing Завеждам я още няколко пъти- то ясно, че няма да стои там сама, но все пак й е ясна идеята, че е отделена заради лошо поведение.

Напоследък е захитряла и като направи някоя беля, идва веднага, прави мили очи и с най-мил гласец казва "Извинявай!",  и ако все пак й отправя забележка, много учудено и възмутено повтаря "Е, извинявай, де!" Демек, извиних се, какво повече да говорим! Laughing  Та това "извинявай" сега е оправдание за всякакви пакости. Joy

 

# 689
  • София
  • Мнения: 7 673
Познато, Миленче.  Laughing Heart Eyes
Както и - "няма повече да пЛЯвя така" "обИщавам", "без да искам" и "обичкам те"....
Душковци златни!

Общи условия

Активация на акаунт