Ешерихия коли

  • 27 066
  • 259
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 821
Като бях чула как мият чинии в Германия, си представям как мият плодове.

Искаш да кажеш, че дисциплинирания германец е мит и че нашите затънтени кръчми, на някой прашен и мръсен разклон са по-добре обгрижвани откъм хигиенна гледна точка newsm78..Сори за свободните съчинения, но ако предимно хигиената бори таз гад, мисля си, че нашенците не са отличници в това отношение Tired

# 61
  • Мнения: 18 057
Как мият чинии в Германия? Мислех си, че основно в миялни  newsm78

# 62
  • София
  • Мнения: 2 840
Другия вариант е да завъжда нещо, но това е кофти предположение Mr. Green
Кофти или - не, не е лишено от смисъл, защото говоря за малки бутилки, от които се пие директно. Може да е идеална среда за развитие на някакви микроорганизми. Ако изобщо коректно боравя с термините. Но идеята ми се схваща, предполагам. Mr. Green

Рая, те и да ти махнат кората на динята, ако не са я измили качествено преди това и я пипат с ръчички, ефектът ще е същият.

# 63
  • Мнения: 7 837
Всъщност и хигиената не винаги я мори. Пак се сещам, покрай злополучния спанак в Щатите, след който започнаха да прилагат и облъчване на листните сурови зеленчуци. В някои случаи само радиацията помага или поне така казват.

# 64
  • Мнения: 18 057
През ум не ми минава, че ги мият, за жалост   Sad

# 65
  • Мнения: 9
То ясно, че е гад, но и стана ясно, че тази гад, не е в краставиците, не е в почвите, не е и в Испания, ами си е появила в Германия, те там е въпросът - какво става  точно в Германия, че да се появи?

# 66
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Кофти или - не, не е лишено от смисъл, защото говоря за малки бутилки, от които се пие директно. Може да е идеална среда за развитие на някакви микроорганизми. Ако изобщо коректно боравя с термините. Но идеята ми се схваща, предполагам. Mr. Green

От устата се накачат явно.
Там доста се въдят.

# 67
  • Мнения: 2 719
МамиБлю, точно във този форум съм чела, че германците не мият чинии под течаща вода, а ги топват в мивка пълна с вода и после забърсват. Флоке беше писала по този въпрос.Та ако и зеленчука мият така....
От последната ми екскурзия в Испания, определено останах с впечатление, че нашите заведения са доста по-хигиенични. Това още не мога да го проумея. newsm78

Спанак също се мие доста трудно.

Клонка и Лабрадор,пак е кофти предположение това, защото по презумпция, във водата не би трябвало да има нещо, което бактериите да ядат, че да се развъждат. Би трябвало да си умрат. Другаде някъде е обяснението и според мен е в химичния състав на водата или в бутилката.

# 68
  • София
  • Мнения: 12 797
МамиБлю, точно във този форум съм чела, че германците не мият чинии под течаща вода, а ги топват в мивка пълна с вода и после забърсват. Флоке беше писала по този въпрос.Та ако и зеленчука мият така....
Факт, виждала съми англичани да го правят, но не смея да твърдя дали всички постъпват така. В Испания е много мръсно. И те като французите имат обичай да си хвърлят боклуците, огризките, фасовете и прочее по земата и в ресторантите, и на улицата.

# 69
  • Мнения: 9
МамиБлю, точно във този форум съм чела, че германците не мият чинии под течаща вода, а ги топват в мивка пълна с вода и после забърсват. Флоке беше писала по този въпрос.Та ако и зеленчука мият така....
Факт, виждала съми англичани да го правят, но не смея да твърдя дали всички постъпват така. В Испания е много мръсно. И те като французите имат обичай да си хвърлят боклуците, огризките, фасовете и прочее по земата и в ресторантите, и на улицата.

             Вярно е това за Испания.
             Но в случаят, факт е че в Испания няма заразени. Т.е. има два случая, които отново са свързани с Германия.  Както и всички останали случаи, независимо че се отнасят за различни държави в света, са свързани с Германия. Значи в Германия, трябва да се търси източникът на "гадът".

# 70
  • Мнения: 4 892
Всъщност и хигиената не винаги я мори. Пак се сещам, покрай злополучния спанак в Щатите, след който започнаха да прилагат и облъчване на листните сурови зеленчуци. В някои случаи само радиацията помага или поне така казват.



Това за спанака съм го пропуснала. Но тази година баба ми сготви един спанак, заранта, пресен. Листата ги изкисвам, заради малката, а дръжките не слагам. Вкусен, та вкусен, обедно време хапнахме, цялата многолюдна фамилия се изпонас--хме, барабар с на моя сестра му, че и комшийчето  Mr. Green От тогава майка му не дава да обядва у нас. Сестра ми не беше яла и беше ОК.

Ужас!

# 71
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Не знам от къде е заразата ,но тук в Англия повечето хора взимат от магазина зеленчуците и не ги мият , скоро моя приятелка ми каза ,че нейната шефка я накарала да нареже зеленчуци и тя започнала да ги мие преди нарязването шефката така странно я изгледала и питала защо ги мие  #CrazyНа опаковката не пишело да се мият  Shocked значи можело да се консумират направо .
И това за чиниите в Германия направо ме шашна ,леля ми живее от 30 години там ,майка ми като беше на гости ми каза за този начин с накисването и забърсването .Не знам защо мият така нещо се пести по този начин ли  newsm78

# 72
  • Мнения: 481
МамиБлю, точно във този форум съм чела, че германците не мият чинии под течаща вода, а ги топват в мивка пълна с вода и после забърсват. Флоке беше писала по този въпрос.Та ако и зеленчука мият така....
.

аз не познавам германец, който мие чинии на ръка.

# 73
  • София
  • Мнения: 12 797
МамиБлю, точно във този форум съм чела, че германците не мият чинии под течаща вода, а ги топват в мивка пълна с вода и после забърсват. Флоке беше писала по този въпрос.Та ако и зеленчука мият така....
.

аз не познавам германец, който мие чинии на ръка.
Аз познавам и то не един. Докато учех в Испания бях поканила една приятелка, германка, на вечеря. След вечерята тя настоя да помогне с прибирането и докато успея да реагирам вече миеше чиниите по описания начин- напълнила мивката с вода и препарат, потапя ги, минава с гъбата и след това подсушава. Същата техника съм виждала и у англичани.
Та като си студент в друга държава обичайно не наемаш луксозни жилища и съответно виждаш как стоят нещата в ситуация без прислуга и миялна машина.

ПП Същата германка беше в една квартира с една японка. Беше потресена колко често се къпят японките- всяка сутрин и вечер! Joy Та нашата представа за хигиена далеч не е като тази на други места.

# 74
  • Германия
  • Мнения: 240
А най-лошото е, че си вярват, че това е супер хигиенично и икономично и е абсурд да ги убедите, че това далеч не е най-разумния начин за миене на чинии..що спорове съм водила по този въпрос.. ooooh! Mr. Green
А за къпането също бях разказвала някъде... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт