Ешерихия коли

  • 27 056
  • 259
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 158
Не знам от къде е заразата ,но тук в Англия повечето хора взимат от магазина зеленчуците и не ги мият , скоро моя приятелка ми каза ,че нейната шефка я накарала да нареже зеленчуци и тя започнала да ги мие преди нарязването шефката така странно я изгледала и питала защо ги мие  #CrazyНа опаковката не пишело да се мият  Shocked значи можело да се консумират направо .
И това за чиниите в Германия направо ме шашна ,леля ми живее от 30 години там ,майка ми като беше на гости ми каза за този начин с накисването и забърсването .Не знам защо мият така нещо се пести по този начин ли  newsm78

Добър приятел германец е горд, че ги "мие" по този начин, гордее се че пести вода. И ги мие на ръка, обича даже и не дава на жена си(канадка) да мие, защото ползва прекалено много вода.

Може и това да е причината за тази бактерия. Но едва ли. Смятам че е въпрос на време да достигне и България.

# 76
  • Мнения: 3
Имаме семейни приятели германци. Никога не съм виждала да мият зеленчуци като краставици и домати, преди да ги нарежат. А и много обичат да ядат сурова кайма , намазана на филия. Дори , когато бяха тук , се бях притеснила, че ще им стане нещо от нашата кайма. Mr. Green

# 77
  • Мнения: 170
Олеле, това за немиенето на зеленчуците го чух и за Италия! Все си мислех, че е някакъв пропуск, недоразумение или персонална немарливост, ама сега като ви изчетох....  ooooh! .... се убедих, че си е някаква практика с неизвестна за мен логика...мързел, пестеливост, егати...отврат....Макар, че и тук познавам хора, жени, които хапват и готвят неизмити плодове и зеленчуци, ама за мен това е недопустимо просто...единственото немито нещо, което ям са шепата зелени сливи и джанки веднъж годишно, "откраднати" от някое крайпътно дръвче, когато им е сезона, демек  по това време...и то излъскани и бърсани до блясък...

# 78
  • Мнения: 53
Хубаво, че има такава тема.Мерак ми е да питам В БЪЛГАРИЯ КОГА ЩЕ ЗАПОЧНАТ ЗА ИЗСЛЕДВАТ ЗА ТАЗИ БАКТЕРИЯ?Имат ли данни как да я разпознаят?

# 79
  • Мнения: 2 868
Хубаво, че има такава тема.Мерак ми е да питам В БЪЛГАРИЯ КОГА ЩЕ ЗАПОЧНАТ ЗА ИЗСЛЕДВАТ ЗА ТАЗИ БАКТЕРИЯ?Имат ли данни как да я разпознаят?
Какво да изследват?

# 80
  • Мнения: 53
Ами хората да не могат ли да се изследват?Аз не се чувствах добре примерно вчера.Но кой да знае дали съм имала или имам такова нещо?

# 81
  • Мнения: 2 868
Ами хората да не могат ли да се изследват?Аз не се чувствах добре примерно вчера.Но кой да знае дали съм имала или имам такова нещо?
Посети личния си лекар, той ще прецени какви изследвания да ти пусне.

# 82
  • Мнения: 53
Мислиш ли, че ако имам ще бъде разпозната в наша лаборатория?Не е ли нещо ново открито сега?

# 83
  • Германия
  • Мнения: 240
Заразата за сега е само в Германия, така че почти невъзможно да е това, не се паникьосвайте!
Но по принцип и мен ме интересува,как стоят нещата с българските лаборатории,че майка ми скоро ще пътува за България,пък инкубационният период на гадта е повече от седмица.  Tired

# 84
  • Мнения: 2 868
Мислиш ли, че ако имам ще бъде разпозната в наша лаборатория?Не е ли нещо ново открито сега?
Самия подвид едва ли ще го определят в стандартна лаборатория, но със сигурност ще се види дали е е. коли или друга бактерия, може и вирус да е причината, тогава на посявката няма да има растеж.

# 85
  • София
  • Мнения: 12 797
Мислиш ли, че ако имам ще бъде разпозната в наша лаборатория?Не е ли нещо ново открито сега?
Е. коли е известна бактерия не виждам проблем да я открият. Пневмокока, например, има 98 щама, а ако ти я открият пишат стрептокок пневмоние, а не кой номер щам имаш.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 840
Няма нужда даже да се изследваш, една приятелка сега беше на лекар и ми се обади да ми каже, че той рекъл "стрептококова инфекция". Само като видял гърлото на детето.
Нашите лекари са факири, не бой се!!! Laughing

# 87
  • Германия
  • Мнения: 240
Точно за този щам, в Германия изследването до скоро отнемаше седмица. Сега го правят за няколко часа. Надявам се при съмнение на човек идващ от Германия, да светнат българските си колеги, как става бързото изследване.  Rolling Eyes Ох, и мен май почна да ме хваща паниката...

# 88
  • София
  • Мнения: 12 797
Няма нужда даже да се изследваш, една приятелка сега беше на лекар и ми се обади да ми каже, че той рекъл "стрептококова инфекция". Само като видял гърлото на детето.
Нашите лекари са факири, не бой се!!! Laughing
А, и това е така.  Joy На тоя факир му кажете, че и у нас има Стреп тест, който може да свърши работата вместо него за около 10 минути. Нито боли, нито е скъпо. И е по- яко, отколкото на око.

# 89
  • Мнения: 945
А и много обичат да ядат сурова кайма , намазана на филия. 

Един единствен път съм виждала това - на автогарата в Омуртаг. Една циганка мажеше филии на хлапетата директно от пакетчето Crazy Тогава ми се стори ужасно, но сега разбирам, че това не е български патент Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт