Ешерихия коли

  • 27 083
  • 259
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, със сапун. Не с веро. Аз ги мия със сапун. Антибактериален, без мирис. Grinning Верото е ужасно.
Е, има там един препарат на Бочко, който е био някакъв си, за детски съдове и той става. Ма не с веро, ще си изтровите децата, това се натрупва, сериозно ви казвам.

# 121
  • софия
  • Мнения: 2 543
В заведенията има задължително изискване яйцата да се киснат в разтвор на белина. Но май го правят само като им замирише на ХЕИ проверка. Мисля, че става въпрос за профилактика против салмонела.

# 122
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, сега като се замисля, много ряко ползвам веро, защото имам миялна. Повече мия с течен сапун.

Да, заради салмонелата е.

# 123
  • София
  • Мнения: 2 840
Не в белина, а разтвор на калиев перманганат. Белината е отровна, а черупката на яйцето пропуска.

# 124
  • Мнения: 89
Между бактерията и рака , тези които избират верото, всъщност избират рака. Доказано е , че верото е канцерогенен продукт. За това дори и съдовете, трябва да се мият със слаб разтвор на веро или да се изплакват продължително до пълното му отмиване. В интерес на истината дори и сапунът е много опасен.

# 125
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако е така, защо тогава го произвеждат верото?особено ако е доказана връзка? по този повод, а какво има в препаратите за миялните? Лично аз не слагам таблетки, нито толкова насипен препарат, колкото е описано, защото става прекалено много пяна, която после не се отмива . Не е от миялната.

# 126
  • Мнения: 89
Ако е така, защо тогава го произвеждат верото?особено ако е доказана връзка? по този повод, а какво има в препаратите за миялните? Лично аз не слагам таблетки, нито толкова насипен препарат, колкото е описано, защото става прекалено много пяна, която после не се отмива . Не е от миялната.

Връзката е повече от доказана. Преди 10 години, след изкарано раково заболяване , лично лекарят ми ме предупреди да съм повече от внимателна към верото ( освен всички други фактори), като една от най- тихите и всекидневни отрови, които поемаме. Верото отмива мазнините от съдовете , не се наемам научно да обяснявам какво прави дори и слабата му концентрация в организма ни. Просто , който иска може да намери достатъчно информация в нета. Но имайте 1 наум или по- добре 2, ползвайки го.

# 127
  • София
  • Мнения: 62 595
Мерси, ще го имам предвид!

# 128
  • Мнения: 326
 Е че то в наши дни има ли вече нещо, което не предизвиква рак? И чипсовете, и пърженото, и тефлона, и алкохола, и цигарите, и боите с които са оцветени дрехите, какво ли не предизвиква вече рак. Чак пък обаче верото и сапуна...мръсни ли да ходим, съдове ли да не мием, що ли  Thinking

# 129
  • Мнения: 89
Е че то в наши дни има ли вече нещо, което не предизвиква рак? И чипсовете, и пърженото, и тефлона, и алкохола, и цигарите, и боите с които са оцветени дрехите, какво ли не предизвиква вече рак. Чак пък обаче верото и сапуна...мръсни ли да ходим, съдове ли да не мием, що ли  Thinking

Нито е нужно да сме мръсни, нито да ядем от копанката на прасето. Важно е какво , за какво и как го използваме, а и количеството също. Просто повече бдителност, особено за малко спряганите продукти.

# 130
  • Мнения: 1 175
Аз ги мия със сапун. Антибактериален, без мирис. Grinning
Да, тъкмо и аз щях да кажа, че си има антибактериални течни сапуни.
За отровността на верото не съм много убедена. Все пак нали с ръце ги мием тия чинии с веро, а кожата също "пропуска" - така че колкото навлиза в една краставица, толкова може да навлезе и в ръцете  newsm78 Ако и ръцете и зеленчукът се изплакнат добре, не би трябвало да има проблем. Иначе що веро съм попила през годините... досега да съм умряла  Wink


В заведенията има задължително изискване яйцата да се киснат в разтвор на белина. Но май го правят само като им замирише на ХЕИ проверка. Мисля, че става въпрос за профилактика против салмонела.
Салмонелата е вътре в самото яйце, така че едно измиване на черупката изобщо не помага, дори и да я нажулиш с белина. При яйцата само добрата термична обработка предпазва от салмонела. Опасността е досег със сурово яйце; дори и да му е измита черупката, ако сурово яйце е попаднало по ръцете ти или по прибори/съдове, които не са измити веднага и добре, можеш от там да се заразиш.

# 131
  • София
  • Мнения: 12 804
Във всеки ресторант има отделна зала за хлориране, а РИОКОЦ стриктно следят за пътя на яйцата, т.е. да не преминават през помещението за готвене преди да бъдат хлорирани.
У дома също е редно яйцата да бъдат много добре почистени преди да се приберат в хладилник.
Калиев перманганат се приготвя извънредно лесно. Едно кристалче в няколко литра вода и след това тези няколко литра се разреждат още веднъж, ако искаш да ги използваш за нещо. Пише си го на опаковката. Далеч по- безвредно е от веро върху морков, да речем.

Въобще, ако тръгнем да спазваме стандартите на HACCP в домашни условия по- добре да инвестираме още някой лев за ресторант.  WinkТрудоемко е.

# 132
  • Мнения: 53
На мен ми беше зле от купен готвен грах със свинско.А иначе сега се възползвам от падналите цени на краставиците.  Simple Smile С тях нямам проблеми.Надявам се да ги изследват за нитрати обаче.

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 23 957
е, кой вкъщи ще вземе да мие с калиев перманганат? Повечето хора нямат никаква представа в каква концентрация да го ползват.
Може да слагаш цитросепт (екстракта от грейпфрут), хем не е отровен, хем деинфекцира. Може да се пие и през устата, така, че и да не го изплакна добре е ок. Изплаквам плода, слагам в купа с вода, капя 10 капки и го оставям да покисне.

# 134
  • София
  • Мнения: 62 595
Много благодаря! Заслужава си да помисля върху тези възможности.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт