Ешерихия коли

  • 27 053
  • 259
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Не знам от къде е заразата ,но тук в Англия повечето хора взимат от магазина зеленчуците и не ги мият , скоро моя приятелка ми каза ,че нейната шефка я накарала да нареже зеленчуци и тя започнала да ги мие преди нарязването шефката така странно я изгледала и питала защо ги мие  #CrazyНа опаковката не пишело да се мият  Shocked значи можело да се консумират направо .
Типичната логика на германеца, свикнал всичко да се обяснява като за идиоти. И аз мога да потвърдя, че тяхното миене на чинии не е никакво миене, освен ако не използват миялна машина. Хич даже не ги смятам за особени чистници. Това, което съм цитирала е достатъчно показателно за начина им на мислене.
Преди няколко дни бях там. Още на първия се опитаха да ми пробутат сандвич с небелени (...предполагам и немити) краставици.

Последна редакция: нд, 05 юни 2011, 16:10 от Анонимен

# 151
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Малката ми дъщеря преболедува на 15 месеца възпаление на пикочните пътища точно от бактерията ешерехия коли. Нямаше никакви симптоми, докато с братчето й и братовчедчето й не хванаха стомашен вирус и тогава при нея излезе при изследванията. Не искам и да чувам вече за тази бактерия  Sad Съболезнования на близките на жертвите в Германия, ужасно е!

Я аз тук да си попитам, малко офф, но...паднала ми е Хеликаза - защо минералната вода има такъв ужасен мирис, след отваряне и престояване няколко дни? Направо смърди на нещо гадно, не зная и какво точно, вероятно на...сяра. Mr. Green
Зная, че звучи тъпо, но преодолях неудобството от собственото си невежество.

Предполагам от микробите в устата. Големите бутилки, от които наливам трапезна/изворна вода на миришат и след 2-3 дена, докато малките още на другия ден замирисват. Затова купувам на малките водички с уговорката да се изпият същия ден  Peace Бутилките от 1,5л след отварянето веднага изливам в стъклени шишета  Peace

# 152
  • Германия
  • Мнения: 240
В момента съобщават, че заразата най-вероятно идва от кълновете на някаква фирма.  Да видим, дали наистина ще излезе това  Rolling Eyes

# 153
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
Ново двайсет, сега и терористите намесиха http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3863311
Първо бяха краставиците, след това всички зеленчуци, добавиха и плодовете, сега вече трябва и на гладна диета да минем. То в Англия сме и с повишена степен на тероризъм вече. Sad

# 154
  • Мнения: 326
 Очаквайте нова книга, посветена на световната конспирация. Всичко на гърба на 2000-те пострадали.

# 155
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, 2000 души заразени, 16 смъртни случаи, 500 в тежко положение за няколко дни.
Вие на това какво му казвате?
Ако някой ваш близък е сред тази статистика дали ще мислите така? Хората не са просто цифри. Оказа се, че щамът е мутирал и може да се предава от човек на човек. Засега не могат да открият източника на заразата. За мен това е притеснително. Не е ясно какво предстои и какви изненади да се очакват.
По принцип не съм паника, ама сега заемам обратната страна, мисля, че хората трябва да се замислят какво им се случва напоследък.

Е, няма спор, че за пострадалия вероятността е 100%! Но това важи за всичко - от това да ти падне керемида на главата до заразяването с въпросната бактерия или точно при теб лекарят да направи грешка при иначе с години отработвана операция.

Това за мутиирането и предаването от човек на човек ми е ново. А много странно ми изглежда това, че всичко се случва в най-развитата държава в Европа и да не може да се установи източникът. Разбирам да беше някоя държава от Третия свят или като птичия грип в Азия, че да е трудничко да се контролира процесъът.

Последна редакция: нд, 05 юни 2011, 18:36 от Andariel

# 156
  • София
  • Мнения: 2 840
То, ако беше в третия свят, досега да са измрели 2-3 села.
Чревнaта инфекция, от която в Германия починаха вече 16 души, може да се предава не само чрез храната, но и от човек на човек, заяви сенаторът по здравеопазването в Хамбург Корнелия Прюфер-Шторкс.

„Възможно е бактерията да се предава от човек на човек“ – каза тя пред телевизионния канал N-24, позовавайки се на данни от Института Робърт Кох.

# 157
  • Мнения: 1 175
все едно на нивата едно време хората сапун са ползвали ooooh!!
Тия сравнения с "едно време" са желязна логика просто  ooooh! Нима сериозно мислиш че нищо не се е променило от тогава? Първо, "едно време на нивата" хората сами са си произвеждали храната и са знаели какво влиза в нея, което изобщо не може да се сравнява с купени краставици дето не ги знаеш нито в какво са расли, нито с какво са пръскани или торени. И второ, много бактерии и вируси в днешно време са мутирали, и изобщо не са същите като едно време. Тогава дори салмонела не е имало в яйцата, просто защото салмонелата не е можела да проникне в организма на кокошката по този начин. Един ден тя е мутирала и е влязла, оттам - в яйцата, и ето на, сега има способността да заразява яйца. Така че стига с тия плитки слепи сравнения  Naughty

# 158
  • Мнения: 7 605
В момента съобщават, че заразата най-вероятно идва от кълновете на някаква фирма.  Да видим, дали наистина ще излезе това  Rolling Eyes

След 20 минути ще има пресконференция....

# 159
  • Мнения: 170
Така че стига с тия плитки слепи сравнения  Naughty

Плитки ли са, слепи ли са, изобщо не ми дреме. Смятам, че и тогава и сега е имало бактерии и всякакви такива дивотии, които е можело да ти навредят. Да, не са били в сегашните измерения, ама и медицината не е била на това ниво. Т. е. и тогава, както и сега малкото камъче е можело да обърне колата. Айде да не се правим на чак толкоз съвременни и цивилизовани, точно това цивилизовано изнежване ни докара да кихаме от всяка прашинка изпречила се на пътя ни и да се разболяваме. Отделно, че с напредването на техника и наука биологичните оръжия взимат своя връх и своя дан, тук спор няма и не е като едно време, наистина, но .... Това си е мое мнение, не те ангажирам с него, не ти го навирам в лицето, просто съм го споделила, така, че си запази остроумните квалификации за себе си. И си мий зеленчука с каквото си искаш.... Peace Така добре ли е! Peace

# 160
  • София
  • Мнения: 2 840
В момента съобщават, че заразата най-вероятно идва от кълновете на някаква фирма.  Да видим, дали наистина ще излезе това  Rolling Eyes

След 20 минути ще има пресконференция....

Къде и в колко точно?

# 161
  • Германия
  • Мнения: 240
В момента съобщават, че заразата най-вероятно идва от кълновете на някаква фирма.  Да видим, дали наистина ще излезе това  Rolling Eyes

След 20 минути ще има пресконференция....

Къде и в колко точно?

Сега започва, по n.tv

# 162
# 163
  • Германия
  • Мнения: 240
Ами утре се очакват резултатите от пробата, да видим, дали ще са позитивни, че то не бяха испански краставици, биогаз, любекски ресторанти... Crazy

# 164
  • Мнения: 6 713
Мерси, ще го имам предвид!

И аз така, благодаря. Но все пак се чудя къде остава толкова това веро? Нали се отмива от съдовете? Как може да остава при положение, че съдовете са супер гладки като повърхност?


Относно темата - направо вече и аз не знам къде ще му излезе края... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт