Ешерихия коли

  • 27 064
  • 259
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 806
... най-добрата идея е с кОлата, допада ми.
Упорита е гадината Е.коли. Трудно се бори, особено ако
организмът е предразположен към нея. Недоумявам как
още не са определили източника на заразата. Прокрад-
ва ми се мисълта, че и швабите са мутирали - не са това,
което бяха едно време ...

# 211
  • Мнения: X
у нас залагаме на чесновия сос, домашно забъркан
хем чеснови антибиотици, хем млечни пробиотици
а 1/2 допълва и с френска мастика
няма шанс коли-то в корема му  Laughing

# 212
  • Мнения: 4 892

Упорита е гадината Е.коли. Трудно се бори, особено ако
организмът е предразположен към нея.


Ъ..по-напред из постовете пак прочетох неща от сорта.

Нали знаете, че все пак ешерихия коли е част от чревната флора....

# 213
  • Мнения: 4 806
... да, знам къде вирее гадта, но и знам какво е да
виждаш в изследванията 10^5. Затова и писах ...

"Трудно се бори, особено ако
организмът е предразположен към нея
."

# 214
  • софия
  • Мнения: 2 543
... да, знам къде вирее гадта, но и знам какво е да
виждаш в изследванията . Затова и писах ...

"Трудно се бори, особено ако
организмът е предразположен към нея
."

Подкрепям , дъщеря ми е с уропроблеми..... Това 10^5 ми е кошмара ......

# 215
  • MUC
  • Мнения: 297
... и швабите са мутирали - не са това,
което бяха едно време ...


Това е вярно на 100 процента.  Grinning
Обаче подценявате немските стомаси, за справка вижте какво сме писали по-назад с други момичета относно хигиенните им навици.

Към тези от вас, базирани в България, нали не мислите, че доматите в БГ се внасят от Германия. Мен ако питате, можете спокойно да си ядете. А пък ние тук у Немско ще бланшираме, кво да правим.  Crazy Докато "вероятният източник" продължава да се сменя на всеки няколко дни...

# 216
  • София
  • Мнения: 62 595
не съм много сигурна, че не идват от Западна Европа тукашните зарзавати. В такива момента се опитват поне да си намалят загубите, колко му е тировете да пътуват дотук.

# 217
  • Мнения: 7 605
... и швабите са мутирали - не са това,
което бяха едно време ...


Това е вярно на 100 процента.  Grinning


До сега се стърпях, но....не мислите, че е малко грубо, м?

# 218
  • Мнения: 22 534
Извинявам се много, че не съм чела темата подробно и ако евентуално тази част от голям филм за храните в САЩ и по цял свят е пускана.

Специално в 3та част от филма, се говори точно за бактерията Е-коли.
http://www.youtube.com/watch?v=IGsmShNBC4o&NR=1
Който желае, може да го изгледа, 10мин е частта.

# 219
  • Мнения: 146
Извинявам се много, че не съм чела темата подробно и ако евентуално тази част от голям филм за храните в САЩ и по цял свят е пускана.

Специално в 3та част от филма, се говори точно за бактерията Е-коли.
http://www.youtube.com/watch?v=IGsmShNBC4o&NR=1
Който желае, може да го изгледа, 10мин е частта.

 Joy Точно това се засилих да пускам и аз.. и в 4та част също има за е-коли... А и като цяло препоръчвам филма. Трябва публични безплатни прожекции да му правят даже..

Друго което в цялатна тази ситуация с бактерията не ми е ясно е защо продължават да казват на хората да не ядат точно вече проверените и установени като НЕ носители на заразата продукти - кратсвици, кълнове и др. зеленчуци .. Не е ли логично по-скоро обратното???

# 220
  • MUC
  • Мнения: 297
miniemouse, това е добър въпрос, в крайна сметка не е ясно дори дали наистина е от зеленчуци. Проблемът е, че няма как да проверят всичкия зарзават – само този, който вече е изследван, се знае дали носи бактерията или не.

Татяна, мислех, че е ясно, че се шегуваме, но ако не е – официално се извинявам на теб и всички засегнати. Що се отнася до хигиенните навици обаче – не си взимам думите назад, тъй като не става въпрос за единични случаи, които съм наблюдавала, както и не са само мои наблюденията. Ако във вашата къща е различно, толкова по-добре за вас, не го приемай лично, моля.

# 221
  • Мнения: 7 605
Татяна, мислех, че е ясно, че се шегуваме, но ако не е – официално се извинявам на теб и всички засегнати. Що се отнася до хигиенните навици обаче – не си взимам думите назад, тъй като не става въпрос за единични случаи, които съм наблюдавала, както и не са само мои наблюденията. Ако във вашата къща е различно, толкова по-добре за вас, не го приемай лично, моля.
 bouquet
Не, не е само в моята къща. Всички мои познати със сигурност се къпят всеки ден и пускат мръсните чинии в съдомиялната, а ако има да се мие нещо на ръка, се прави под течаща вода. Много малко хора мият чиниите още по споделения в тази тема начин - говоря за хора под 45-50 години.



Много хора изразяват съмнения, че бактерията се крие в някакво месо, но се убива при термична обработка, но пък ако суровото месо има досег с други хранителни продукти, може да я предаде  Thinking

# 222
  • MUC
  • Мнения: 297
Да, за месото и аз си мислех. Проблемът е, че колкото и да внимава човек при приготвянето, независимо дали на месо или зеленчуци, докато още не са минали топлинна обработка, заразяването би било супер лесно.
Всъщност съмненията са, че затова повече жени са се заразили, защото основно те се занимават с приготвянето на храната вкъщи.

Последна редакция: ср, 08 юни 2011, 12:48 от диване

# 223
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Вярно, че вече мия всичко много, марулята даже я кисна във вода и пак хууубаво я измивам, но не смятам да спра да си ям зеленчуци.

Не бъркай нитратите с бактериите.

# 224
  • Мнения: 0
Ха, смешно ни беше, но да видим сега какво ще правим като в Гърция също намерили някакви други гадости в марулите.

Общи условия

Активация на акаунт