Ешерихия коли

  • 27 069
  • 259
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 0
Абе тия неща дали изобщо са вярни...  Embarassed Не казвам, че не са, но съм силно параноясала на тема глобална конспирация и въртене на едни пари. Най- големите пари са при лекарствата и петрола. Фармацефтиката за мен е голяма мафия, няма да се учудя, ако всичките тези бактерии и болести по животни и храни от последните 10тина години са нарочни, за да си продаде накой ваксинката. Няма и да разберем сигурно, информацията е най-скъпото нещо...

# 226
  • Мнения: 130
изгледах филма и от вчера не съм яла, защото не знам какво. не, че няма да ям повече, де, ама ми държи влага. а и след месец ни предстои ходене в германия.

# 227
  • Мнения: 7 605
а и след месец ни предстои ходене в германия.

Направо те съжалявам!

# 228
  • Мнения: 9
изгледах филма и от вчера не съм яла, защото не знам какво. не, че няма да ям повече, де, ама ми държи влага. а и след месец ни предстои ходене в германия.

      Такаааа, ядох един хубав таратор /краставицата по принцип я мия и беля/.
      Засега се чуствам идеално...иииии какво, в тази жега????

# 229
  • Мнения: 130
а и след месец ни предстои ходене в германия.

Направо те съжалявам!
това беше малко иронично, защото в хотела на мъж ми германците непрекъснато отменят резервациите си, понеже гърция била опасна страна заради стачките. та сега и ние имаме повод да пратим подобни мейли. иначе, нищо лично към германците за бактерията, в гърция ги недолюбват по други причини.

# 230
  • Мнения: 326
изгледах филма и от вчера не съм яла, защото не знам какво. не, че няма да ям повече, де, ама ми държи влага. а и след месец ни предстои ходене в германия.

 Не яж нищо! Всичко е много опасно, а бактерията се предавала и от човек на човек, така че най-добре се затвори и не излизай, не яж нищо, само вода, и може кубчета лед да консумираш, пък след месец като стане време да ходиш в Ада пиши за допълнителни съвети.

# 231
  • Мнения: 7 605
а и след месец ни предстои ходене в германия.

Направо те съжалявам!
това беше малко иронично, защото в хотела на мъж ми германците непрекъснато отменят резервациите си, понеже гърция била опасна страна заради стачките. та сега и ние имаме повод да пратим подобни мейли. иначе, нищо лично към германците за бактерията, в гърция ги недолюбват по други причини.

Това пък какво общо има??? Ако искаш да си мериш нещо с някой, добре, но не с мен  Wink

Да, беше иронично разбира се - какво да кажем ние които живеем в страната и се чудим какво можем да ядем и какво не, и при най-малката болка в корема се чудим дали не....?

# 232
  • Мнения: 932
Оф,момичета...Стига сте психясвали Grinning В КЛАСА на дъщеря ми миналата година имаше варицела + свински грип-не се разболя. На 6 месеца,пиеща само АМ,се обезводни от диария и повръщане и докторите само ме погледнаха и казаха: "Бъди благодарна,че си я довела тази вечер". Така че и да се пазите и да не се пазите...май е късмет.
Да,аз също съм...как да кажа...потресена след филма. Но заради ужасното отношение на човек към животно. Заради милионите убити животни.Пред очите ми е как бутаха една нещастна крава с един електрокар или каквото там беше. Ужасно грозно.
Съгласна съм с Мушморочето,че се чудят вече какво да измислят. И преди 10-20-30 години е имало починали от тази бактерия.

# 233
# 234
  • Мнения: 2 719

Отхвърлено е съмнението!

# 235
  • MUC
  • Мнения: 297
Съгласна съм с Мушморочето,че се чудят вече какво да измислят. И преди 10-20-30 години е имало починали от тази бактерия.

Айде някои хора да почнат да четат... НЕ е същата бактерия, става въпрос за щам, какъвто до момента не е наблюдаван. Има мнения, че храненето на селскостопанските животни с царевица и концентрирани фуражи (не съм сигурна, че на български точно така се казват) с течение на времето е довело до тези мутации на бактерията, които са я направили по-устойчива на стомашната киселина. Ето линк, инфото ми е на немски обаче. Отделно преди няколко дни обясниха, че сегашният щам е нещо като кръстоска на два други, известни досега щама, и е съчетала най-опасното и от двата, затова е толкова агресивна.

Предупреждението да не се ядат краставици, домати и марули, се отменя - инфото е от тук. Остава предупреждението за кълновете.

# 236
  • Мнения: 932
Диване,аз чета,но ти не ме разбираш. Е. коли е Е. коли. Да,може да е много по-устойчива от преди,но е факт,че починали има и при по-лекия "вариант". И се съмнявам,че са по-малко. Просто в момента някой някъде се опитва да се нагуши с пари.
Съжалявам,но отказвам да повярвам,че трябва да се създава истерия,защото в милионна Европа са починали 250 човека. От обикновен грип проверихте ли колко са? Инфаркт? Катастрофи? Не виждам с какво рискът ми да умра е по-голям от риска да умра от рак заради японската авария.

# 237
  • MUC
  • Мнения: 297
ira_d, аз не искам да създавам паника, съжалявам, ако така ти е прозвучал постът ми. Честно казано, по време на свинския грип (щото май това беше последното "зло") бях от тези, дето успокояваха околните със същите доводи, които ти си използвала в поста си – за тези неща съм 100% съгласна.

Но наистина за различни неща говорим, понеже има не знам си колко разновидности на Е. коли и те се държат по абсолютно различен начин. Е, при тази сега бил комбиниран генетичен материал от два известни щама, с това обясняваха агресивността на бактерията и токсичността на отделяните от нея вещества. Но пък и точно комбинирането на ген. материал от два щама навежда на мисълта, че евентуално бактерията не се е развила така от само себе си, а евентуално ѝ е помогнато.  Rolling Eyes

# 238
  • Мнения: 234
... а евентуално ѝ е помогнато.  Rolling Eyes

Последните 20 години/дори повече/все им помагат Whistling

# 239
  • Мнения: 2 719
... а евентуално ѝ е помогнато.  Rolling Eyes

Последните 20 години/дори повече/все им помагат Whistling
Глупости!

Ако и е било помогнато вече щеше да се знае. Пак да кажа: естествения мутагенез е нещо нормално и случвало се в последните няколко милиарда години.

Общи условия

Активация на акаунт