Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 36 159
nas 
Прогестерона показва, че е имало О.
На кой ден след О.го изследва?
17ОН Прогестерон - на 3 ден от МЦ / трябва да го пуснеш/ и да, може само него да изследваш Simple Smile

# 331
  • Мнения: 921
Белла, Денис, благодаря за информацията  Hug

Денис, на 7 ден. Миналия петък ми беше О и днес пуснах изследванията  Peace

# 332
  • София
  • Мнения: 36 159
nas
Прогестерона е добре да е на горна граница
   Не  е зле, но може да е и по-висок. Simple Smile
Това не е проблем за зачеване и износване - показва как функционира ЖТ.
Тази стойност на Прогестерона не е достатъчна за каквито и да било заключение - просто го имай предвид и след време го изследвай пак.
Simple Smile

# 333
  • Мнения: 921
Благодаря много, Денис  Heart Eyes

Аз не съм наясно с тези хормони и си мисля, че щом са в границите значи всичко е наред, но явно не е така  Sad Предния път като  изследвах прогестерона ми беше  34.65  и пак си мислех, че е ок Thinking Дори и док каза, че е добре  #Cussing out

# 334
  • Мнения: 2 483
Прогестеронът е един от малкото хормони, за който е желателно (но не задължително) да е на горна граница, а стойности над нея дори е отлично  Wink

# 335
  • Мнения: 201
Здравейте, момичета   bouquet
Говорих с аг-то да ми пусне хормони. На листа, който ми даде ми написа да изследвам прогестерона на 23 до 25 ден /от 29 дневен цикъл, редовен/. След като я попитах дали не трябва след доказано О да го пусна тя каза, че няма значние. Което ми се стори странно. На узи на 12 ден от цикъла видя, че няма фоликул нито в единия, нито в другия яйчник  Cry Да не би да това да има връзка с преценката й да изследвам прогестерона толкова късно /аз й казах, че имам леко завишен пролактин/. Странното е, че забременях сравнително бързо /но неуспешно/, а сега няма фоликули  Cry
Какво ще ме посъветвате- да я послушам или да я сменям  newsm78

# 336
  • София
  • Мнения: 36 159
.Вяра.
аз бих я сменила
Ако няма О. - няма прогестерон

ПП.
Ако не е спазен този 7 ден след доказана О.  -  прогестерона ще покаже само, че е имало О. / ако е имало такава/, но не и как функционира ЖТ и дали нивата на прогестерона са добри.



# 337
  • Мнения: 201
Много ти благодаря, denis_d  bouquet

# 338
  • Мнения: 921
Прогестеронът е един от малкото хормони, за който е желателно (но не задължително) да е на горна граница, а стойности над нея дори е отлично  Wink

КАфенце,  Heart Eyes

# 339
  • Мнения: 6
Не съм съгласна, Дони, но края на месеца ще се видя с Начев и ще разберем със сигурност.
Иначе аз намирам смисъл в казаното от мен, че днешнопто хапче дава отражение след месец и половина, защото всеки път, когато ми е била сменяна дозата доктора ми е искал да се изследвам не по-рано от 45 дни за да се види как влияе новата доза.
И по въпроса с пиенето/ не пиенето на хапче преди изследване пак от Начев знам, че това няма да наклони резултата точно защото дали днес изпиеш хапчето няма да има значение веднага.
Здравейте,
живо ме интересува отговора на д-р Начев по въпроса с пиенето на медикаменти преди изследване на ТСХ. Днес след прием на еутирокс резулата ми беше задоволителен (2.17, а започнах лечението с 3.11), но съвсем не се съобразих да не пия хапчето!

# 340
  • София
  • Мнения: 8 032
Днес си пуснах хормони, с които мисля да скокна при един ендокринолог. Нещо притеснително, освен TSH-то, има ли?

Хормони                  Резултат                  Референтни
                                                             стойности   
TSH                     3,32   µIU/ml   0.27 - 4.2
Свободен Т4      15,53   ng/l   9,30 - 17
LH                        4,2   U/l   2.40 - 12.60
FSH                       5,62   U/l   3.5 - 12.5
Пролактин      144,5   µIU/ml   102 - 496
Естрадиол      51,58   pg/ml   12,5 - 166
Тестостерон       1,14   nmol/l   0.22 - 2.90
DHEA-s                       6,47   µmol/l   2.68 - 9.23

# 341
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
На мен ми изглеждат супер! ТСХ-то е в норма, но за бременност е препоръчително да е под 2. Предполагам че трябва да се изследва поне още веднъж за да се твърди нещо със сигурност.

# 342
  • София
  • Мнения: 8 032
Да, за забременяване се интересувам. Това ми е 4то изследване на TSH, като по едно време беше над 5, но изследването беше от друга лаборатория. За последния месец имам 2 изследвания на TSH - 3.70 и сега 3.32. Предполагам, че с медикаменти ще го регулират.

# 343
  • Мнения: 2 456
Да, за забременяване се интересувам. Това ми е 4то изследване на TSH, като по едно време беше над 5, но изследването беше от друга лаборатория. За последния месец имам 2 изследвания на TSH - 3.70 и сега 3.32. Предполагам, че с медикаменти ще го регулират.
Като оставим на страна ТСХ, с каква продължителност е цикълът ти?

# 344
  • София
  • Мнения: 8 032
Кратък е - около 3-4 дни. Предполагам, че това ще има значение заради FSH-то, ако не се лъжа.   

Общи условия

Активация на акаунт