Триизмерен ехограф - кога, къде

  • 1 351
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 422
Това с възрастта и аномалиите не е съвсем така.На познати /майката е на 20 год./ им се роди дете с генетично заболяване,което не е наследствено и е въпрос на случайност и не само това ..И какво значи ако няма някакъв проблем ,ами като не си направиш необходимите изследвания и прегледи как ще разбереш дали има проблем.Дори и фетална морфология и БХС не могат 100% да отхвърлят вероятността за увреждане.
Прочетете малко Националната проглама за профилактика и дородова диагностика на генетични и др. заболявания и статиите на доц.Кременски или пък неговата тема в ДИР.БГ-Клуб Бъд. и настоящи майки.

# 16
  • София
  • Мнения: 79
Във "Фемина" прегледа  40лв. фетална морфология, а в "Света София" е 30лв.
Аз ти препоръчвам "Фемина" там се вижда по ясно и те преглеждат много внимателно.

# 17
  • София
  • Мнения: 897
На триизмерния ехограф винаги ли се вижда полът на бебо, дори ако се е обърнало? newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 79
Във "Фемина" ми го видяха и при обърнато бебе.Мисля, че при добрите триизмерни апарати няма проблем да се види пола. Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз като вече минала по този път мога да споделя опита си. На 3Д разликата в картината наистина е огромна, стига да са ти пуснали 3Дто Simple Smile (много майки не знаят и много лекари си го споестяват). Ако бебето е обърнато би могло и да не се види пола, много зависи кога се отиде, кой те гледа, вижда ли каквото гледа ... Simple Smile Аз съм ходила при 3-а различни доктори и 3 различни 3Дта. Първият беше в Св. Лазар - много хубав апарат и доц. Томова е невероятен специалист. Втория беше как да кажа - ако не знаех че има 3Д нямаше да ми го пуснат и в началото си ме гледаха на 2Д (аз като опитна вече си исках 3Дто Simple Smile ). Третия път беше седмица преди да родя - в Правителствена - там апарата беше най - добър и направо все едно бях в корема ми и си говорихме лице в лице с дъщеря ми Simple Smile Там ме гледа д-р Христова (при нея и родих - невероятен доктор и ехографист).

Общи условия

Активация на акаунт