Раждане в къщи 13-съдбовна тема

  • 20 068
  • 904
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 405
Понеже заговорихме за даването на информация за рисковете, мислите ли че сайтът БГ-Мамма трябва да дава информация за рисковете от секцио по желание? В много от темите това се обсъжда като нормален избор, който не крие никакви опасности. Потребители си споделят как са го направили и не са имали никакви проблеми и от темите и от сайта оставаш с впечатление, че това си е нормален избор.
Ето например каква статия има публикувана в сайта, където не се споменават рисковете на секциото по избор:
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=925

# 856
  • Мнения: 405
Реалист, ти не отговори на моя въпрос?

# 857
  • Мнения: 44
Ако се пусне тема за секциото по желание, на всяка първа страница от тези теми (ако стигнат до 7, нали, както беше тази тема, преди да стане трагедията) трябва да стои историята на Елвира от Варна! Както и задължителна медицинска информация за рисковете. И ако се запускат линкчета тип "Моето щастливо срязване", "Моята прекрасна операция от бебе красно", да се помести и информация за всички случаи, които не са завършили така прекрасно.
И, разбира се, да няма коментари тип "Това не е вашата тема, това не е тема за или против секциото по желание, направете си своя антитема, защото тук ни разваляте настроението". Защото видяхме, че развалянето на настроението е нищо пред възможността за по-тежък провал.

# 858
  • Мнения: 1 732
Atti ,
да, извинявай.
Може би не разбрах въпроса ти, понеже аз нямам разказ за раждането си.
Сестра ми има/имаше....Не знам  дали са я питали за подобно нещо.

# 859
  • Мнения: 405
Atti ,
да, извинявай.
Може би не разбрах въпроса ти, понеже аз нямам разказ за раждането си.
Сестра ми има/имаше....Не знам  дали са я питали за подобно нещо.

Реалист, точно това имам предвид! Исках просто да се поставиш на мястото на майката. Как искаш някой да напише разказ от името на друг и да го постне без разрешение?

Карис, не знам дали си зачитала отчетните теми по месеци, за да видиш за какво става въпрос. Може би във всяка отчетна трябва да има такова предупреждение. Отделно има такива теми и в Бъдещи майки, а сигурно и къде ли още не.

Последна редакция: ср, 08 юни 2011, 02:23 от Atti

# 860
  • Мнения: 212
Флип, и аз за пореден път да отговоря - блогът != форум.

Последните публикации в блога са "Правото на асистирано домашно раждане", "Училище за родители в бившата Тина Киркова", "Нормално поведение при новороденото и защо кърмата не е просто храна", "Вашето мнение за асистираното домашно раждане". В тях не се споменава нищо по тези въпроси на yanast. Защо в блога въобще не се превеждат или пишат статии по тези теми?

-дали не трябва да определим граници в които да даваме съвети и да подкрепяме избора на домашно раждащите?

-Дали при определени условия не е редно да насочим бременната да потърси лекарско мнение или просто да потърси допълнителна информация преди да вземе решение?

-докъде се простира споделянето и кога започвамее да влияем на избора? Докъде искаме да влияем? Докъде сме готови да носим отговорност за съветите си?  И как отвъд тази граница да пренасочваме към лекар?



Понеже заговорихме за даването на информация за рисковете, мислите ли че сайтът БГ-Мамма трябва да дава информация за рисковете от секцио по желание? В много от темите това се обсъжда като нормален избор, който не крие никакви опасности. Потребители си споделят как са го направили и не са имали никакви проблеми и от темите и от сайта оставаш с впечатление, че това си е нормален избор.

В сайта на bg-mamma има статии за какво ли не.
Във форума на bg-mamma се пише за всичко - и за секцио по желание, и за естествено раждане, и за неасистираното домашно раждане - човек може да избира за какво да се "абонира", а и също да напише свободно мнението и критиките си.
След като почина детето при неасистираното домашно раждане, темите "Раждане вкъщи" не бяха изтрити или заключени и не беше забранено на потребителите да се включат в темата, както и във всеки момент може да се провери кой какво и кога е писал.

За сравнение - в блога на "Родилница" статиите са едностранчиви. Изключено е да се намери например статия, подкрепяща избора на секцио по желание. Тематиката е силно ограничена и насочва към точно определен избор.
След като почина детето при неасистираното домашно раждане, форумът на "Родилница" беше затворен за нови регистрации и дано да греша, но нищо чудно всички неудобни постове, както и форумното участие на Цвети да са били изтрити.
Къде например аз мога да дискутирам с хората от "Родилница" (блог или форум) така, както мога да го сторя в bg-mamma? Да пиша коментари след тенденциозни статии е безсмислено. Ще поканите ли мен и други опоненти във форума си, щом като толкова искате да приличате на bg-mamma?  Wink

Последна редакция: ср, 08 юни 2011, 02:38 от Persona

# 861
  • Мнения: 405
Защо мислите, че дискутирате с някой? Вие си пишете каквото ви душа иска, като грижливо избягвате да отговорите на неудобните въпроси.

Не, страницата на бг-мамма не дава информация за рисковете асоциирани с процедури и интервенции. Моят въпрос е трябва ли да дава такава информация? Вие изисквате ли го от тях?

# 862
  • Мнения: 44
Ати, не следя отчетните теми. Както споменах в една от предишните теми, а всъщност и в почти всички други във форума, в които съм писала, аз не съм майка, а в сегашното положение не смея дори и опити да правя. Но това са бели кахъри в момента, ако не хвърля топа до края на кризата,  ще мина към опити и към по-нататъшния процес   Mr. Green

Исках да кажа друго:  животът ми се е стекъл така, че статистическият риск не може да ме успокои с факта, че е нисък. Нисък не е равно на несъществуващ! Мои близки са били точно този един човек на петстотин, един на хиляда, който е изтеглил късата пръчка. Отделен е въпросът, че до фатални последствия, слава богу, не се е стигало, защото се оказаха и единия на многото хиляди, които преживяват усложненията, за смайване и радост на всички доктори. Но докато стоиш в болницата и трепериш, фактът, че статистическата вероятност да се прояви проблемът, който се е проявил, е почти нулева, никак не е успокояваща. Затова съм за излагането на всички рискове. Пък после - всеки си има глава да мисли. А освен това ми е пределно ясно, че докато не попаднеш в ситуацията, няма да повярваш, че е възможно да се случи, няма какво да убеждаваме хората. Личен опит. На никого не го пожелавам. Но рисковете трябва да ги има черно на бяло. За всичко.

# 863
  • Мнения: 212
Вие си пишете каквото ви душа иска, като грижливо избягвате да отговорите на неудобните въпроси.

В тази тема неудобните въпроси са свързани със смъртта на дете при неасистирано домашно раждане. И отговорите грижливо се избягват от "Родилница".

Не, страницата на бг-мамма не дава информация за рисковете асоциирани с процедури и интервенции. Моят въпрос е трябва ли да дава такава информация? Вие изисквате ли го от тях?

Питайте администраторите на bg-mamma, както аз се обръщам към тях, когато имам въпроси. А те са реални хора, които стоят зад сайта си с имената си.

Но тогава кой стои зад "Родилница", кои са администраторите? На кого мога да задам въпросите си и от кого да поискам информация за рисковете от (липсата на) процедури и интервенции и практиките, представени в блога "Родилница"?

Последна редакция: ср, 08 юни 2011, 20:08 от Persona

# 864
  • Мнения: 405
Вие искате да информирате за рисковете бъдещите майки. Затова вас ви питам какво правите по въпроса? Или рискове има само при домашното раждане, а болничното не крие никакъв риск?

# 865
  • Мнения: 212
Вие искате да информирате за рисковете бъдещите майки. Затова вас ви питам какво правите по въпроса? Или рискове има само при домашното раждане, а болничното не крие никакъв риск?

По-важният въпрос е защо Вие и "Родилница" не искате да информирате бъдещите майки за рисковете на планираното неасистирано и асистирано домашно раждане?
И аз Ви питам какво правите по въпроса.
Или рискове има само болничното раждане, а домашното не крие никакъв риск?

# 866
  • София
  • Мнения: 2 249
Персона, така и не отговори на въпроса. Защо?

# 867
  • Мнения: 212
Персона, така и не отговори на въпроса. Защо?

Защото е нерелевантен.

# 868
  • Мнения: 405
Персона, така и не отговори на въпроса. Защо?

Защото е нерелевантен.

Напротив! Ако искате да "спасите" колкото се може повече жени от потенциален риск, важното е да информирате тези, които ще раждат в болница, защото те са в пъти повече от тези, които ще решат да родят вкъщи. Така ще имате най-голям успех.
Правилно ли е поведението на колегите ви, които не информират за рискове при секцио по избор например? Правилно ли е поведението на докторите, които не разясняват процедурите в информираното съгласие? Има ли информирано съгласие за раждане в България, което отговаря на законовите изисквания?

# 869
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ето как се учи медицина по интернет:

Това, че е имало пулс бебето, не означава че е собствен пулс, от биещото му сърце. Това къде го прочете?  Shocked  Иначе кръвта, която продължава да се изтласква от плацентата в продължение на няколко минути след раждането е в състояние да предизвика налягане в кръвоносните съдове, а също и да се усети като пулс. Написах вече кой може да установи дали се е родило живо или не. Но нямам информация точно какъв е случая. Ти да не би да знаеш повече, за да твърдиш, че се родило живо?
Извинявай, но по-голяма глупост не бях чела скоро. Сърцето на бебето е отговорно за циркулацията, и не случайно се оформя толкова рано през бременността. Плацентата не е мускул, който да тласка кръв към бебето, още по-малко да създава фалшив пулс....

Общи условия

Активация на акаунт