От Франция до България - превоз на покупките ни (2)

  • 49 379
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 43
Цитат
Petit Soleil.fr:  Във връзка с множеството запитвания, които получихме за изчисляването на обемно тегло Ви информираме, че винаги и така ще е и за напред по обемно тегло се изчисляват само наистина обемните поръчки.

Това звучи много добре!
Аз да се оплача и аз...
Още нямам мейл от Русе със сумата,която им дължа,нямам и пратка в еконта...Ходих и в събота,ходих и днес....нищоооо Sad




п.п. nanu4e знам,но имах пратки да пускам,та си и проверих,но очаквах,че е дошла....

Последна редакция: вт, 07 юни 2011, 00:36 от mimi_lazarova

# 61
  • София
  • Мнения: 35 332
Цитат
Petit Soleil.fr:  Във връзка с множеството запитвания, които получихме за изчисляването на обемно тегло Ви информираме, че винаги и така ще е и за напред по обемно тегло се изчисляват само наистина обемните поръчки.

Това звучи много добре!
Аз да се оплача и аз...
Още нямам мейл от Русе със сумата,която им дължа,нямам и пратка в еконта...Ходих и в събота,ходих и днес....нищоооо Sad
Няма смисъл да ходиш Peace Веднага щом пратката ти е в офис на Еконт, ще получиш СМС от тях Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 2 925
Вместо запис да попитам....... кое излиза по-евтино, ако  поръчките са по-малки или ако е една голяма в кашон?
Някой направил ли е "класация" как е най-изгодно?
Имам в предвид доставката от Русе до София?

# 63
  • София
  • Мнения: 35 332
Вместо запис да попитам....... кое излиза по-евтино, ако  поръчките са по-малки или ако е една голяма в кашон?
Някой направил ли е "класация" как е най-изгодно?
Имам в предвид доставката от Русе до София?
Трудно е да разбереш, на коя" промоция" ще попаднеш! Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 2 925
Вместо запис да попитам....... кое излиза по-евтино, ако  поръчките са по-малки или ако е една голяма в кашон?
Някой направил ли е "класация" как е най-изгодно?
Имам в предвид доставката от Русе до София?
Трудно е да разбереш, на коя" промоция" ще попаднеш! Laughing

 Laughing Смешно е , ама като ви прочетох двете теми назад и съм така  Crazy Всеки получава различни суми, не е ясно какъв точно е принципа на тарифирането  Crazy

Няма ли отзиви за последната фирма превозвач, от Дружба? И не се ли излюпи и някоя по на юг  Laughing след околовръстното  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 43
Получих мейл от русенската фирма в който ми пишат,че поръчката ми не е пристигнала в Бг още....
А на 22.05 съм получила писмо от тях,че поръчката е на техния адрес Sad
Сега им писах да ги питам,защо след като ми казаха,че поръчката пътува за Бг не е тръгвала изобщо и е останала във Франция  #Cussing out
Това все пак е поръчка пусната на 14/05/2011
Искрено съжалявам,че не я пуснах до Бг,имах 2 нещица за подарък Sad Предполагам,че щеше да дойде до сега  ooooh!

# 66
  • Мнения: 174
Здравейте момичета. Може ли някой да ме опиентира дали е прочел на страницата на francetobg пише каква отговорност носят, ако пратката не пристигне, се загуби?
Моята пратка все още не е пристигнала. От francetobg ми искат писменно доказателство то ЛР, че пратката е предадена на адресът им във Франция. Те не могат да ми дадът такова. Стигам до извода,  че colissimo.fr работи на принципа на нашите БГ пощи,  т.е. един подпис на халваджийски тефтер и доказателство няма.
Никъде на страницата не пише кой носи отговорността при загуба на пратката, /явно ние, че се доверяваме, без подписан договор или споразумение/.
Отчаяна съм, пратката не е за мен и на много голяма стойност, не смея да погледна човека в очите. За втори път правя такава услуга, и отново съжалявам. Парвия път изгорях с 12 лв. от Ebay, сега 80 лв.  #Cussing out
Само аз ли съм със загубена пратка?  ooooh!

# 67
  • Мнения: 11 607
Да се запиша и аз сред доволните от Франсетобг.......

Получих 6 пратки и за тях дължа 38 лв. Нямам сандали, единствените ми по-тежки неща са 2 якета за мъж и за дете. Другото е бельо, тениски, ризи.......Доволна!

bisy_k  тези дни - ако не и днес - пристига нов курс......Дано пратката ти е в него!

# 68
  • Варна
  • Мнения: 18 131
Здравейте момичета. Може ли някой да ме опиентира дали е прочел на страницата на francetobg пише каква отговорност носят, ако пратката не пристигне, се загуби?
Моята пратка все още не е пристигнала. От francetobg ми искат писменно доказателство то ЛР, че пратката е предадена на адресът им във Франция. Те не могат да ми дадът такова. Стигам до извода,  че colissimo.fr работи на принципа на нашите БГ пощи,  т.е. един подпис на халваджийски тефтер и доказателство няма.
Никъде на страницата не пише кой носи отговорността при загуба на пратката, /явно ние, че се доверяваме, без подписан договор или споразумение/.
Отчаяна съм, пратката не е за мен и на много голяма стойност, не смея да погледна човека в очите. За втори път правя такава услуга, и отново съжалявам. Парвия път изгорях с 12 лв. от Ebay, сега 80 лв.  #Cussing out
Само аз ли съм със загубена пратка?  ooooh!



Пиши на Ларедут, че не си получила пратката. Ако ти отговорят , че пратката е изпратена и приета на адрес - това ще ти е доказателството пред транспортната фирма. Ако действително е загубена, тогава ЛР трябва да ти я пратят пак или да ти възстановят сумата.

# 69
  • Мнения: 174
В предната тема писах отговора от ЛР. Тава е цялата ми кореспондеция с тях.
1. Първо исках тракинг номер:
Bonjour

Dear madam,

You wish the tracking number of your parcel.

You can track your order with the following tracking number on www.colissimo.fr :

8G43878679817

Please note that the site states that  the delivery of your parcel was made on May
16th.

Yours sincerely.

Cordialement.

sandrine,
Relation Client du site www.laredoute.fr

__________________________________


2. После им писах за писменно доказателство.

Dear madam,

Thank you for your email regarding the delivery of your parcel.

I confirm that your parcel was delivered by La Poste.

However it is not possible to send you the scan of the proof of delivery.

If you contest the delivery of your parcel, please direct your question to the
postal services of your district.

For your next order, I suggest that you choose delivery to your address in Bulgaria.

Best regards.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 18 131
bisy_k от колисимото излиза че пратката е доставена в Agence Val-de-Marne. Да не би това да е пункт  за доставки? Провери в суивито дали всичко е наред и дали си задала правилния адрес на Франтубг.
А е възможно пратката ти наистина да е получена на адреса, но може би не могат да я открият сред морето от пратки. Така че най-добре изчакай един или два курса на Франстубг. Ако до 8 седмици не дойде пишеш пак на ЛР.

# 71
  • Мнения: 174
Адресът е правилен, провираха го от Франсетобг. Мина почти един месец. Все щеше да излезе този пакет, още повече, че сме си писали около 10 -на писма с превозмача, все щяха да си направят труда да преровят пратките.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 439
bisy_k от колисимото излиза че пратката е доставена в Agence Val-de-Marne. Да не би това да е пункт  за доставки? Провери в суивито дали всичко е наред и дали си задала правилния адрес на Франтубг.
А е възможно пратката ти наистина да е получена на адреса, но може би не могат да я открият сред морето от пратки. Така че най-добре изчакай един или два курса на Франстубг. Ако до 8 седмици не дойде пишеш пак на ЛР.
Colis n° :  8G43878679817  à destination de : LE PERREUX SUR MARNE - тук пише че е доставена, а това което излиза отдолу /Agence Val-de-Marne/ е нещо друго

# 73
  • Мнения: 101
Няма да правя коментари не си заслужава но , ще споделя че с превозвача  доставката ми още не е тръгнала  , нямам инфо и кога ? Направих и друга поръчка която пътува вече с DHL  и когато попитах колко им дължа   те ми обясниха че аз съм я платила -5.95 evro  и нищо не им дължа повече и до три дни ще я получа newsm78

# 74
  • София
  • Мнения: 2 925
Няма да правя коментари не си заслужава но , ще споделя че с превозвача  доставката ми още не е тръгнала  , нямам инфо и кога ? Направих и друга поръчка която пътува вече с DHL  и когато попитах колко им дължа   те ми обясниха че аз съм я платила -5.95 evro  и нищо не им дължа повече и до три дни ще я получа newsm78

...но и с + 20%, нали?

Общи условия

Активация на акаунт