Страбизъм и раждане със секцио

  • 1 162
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте на всички. Преди да пристъпя към пускането на тази тема се порових сериозно, но не открих подобен проблем. Приятелката ми и аз планираме/вече/ дете, но тя твърди, че ако не роди чрез секцио, рискува да й се изкриви лявото око. Има страбизъм/кривогледство/ правени са и две операции и трета, която е била неуспешна. Когато била на 1(!) лекарите са предупредили родителите и за този проблем при раждането. На 16 отново са й казали същото. На мен самия не ми се вижда логически(и анатомично) обосновано раждането да окаже чак толкова голямо влияние върху очните мускули. Наистина, не съм нито гинеколог, нито офталмолог, но имам някакво понятие от човешка анатомия. Ще помоля дамите да споделят, ако имат някаква информация по въпроса.
Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

От акушеро-гинекологична гледна точка страбизмът не може да се приеме за основателна медицинска индикация за предприемане на оперативно родоразрешение (цезарово сечение). Все пак, понеже ние не сме специалисти по очни заболявания е необходима консултация с офталмолог, който да даде становище по възможностите за нормално или оперативно раждане, с която акушерите трябва да се съобразят. По отношение за връзките между раждане и очни заболявания трябва все пак да се спомене, че миопията (късогледството) над определен диоптър се приема като относителна (подчертаваме относителна) индикация за секцио, но отново след специализирано становище на офталмолог.

С пожелания на Вас и партньорката Ви в опитите за зачеване,
Екип на АГ болница "Д-р Щерев"

Общи условия

Активация на акаунт